Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Prosze o pomoc
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cześć mam problem mój komputer ma kilka lat .
Nie działa mi nawet lol (league of leagends) .
Czy możecie mi doradzić co zrobić nie kupując nowego kompa abym mógł odpalić nowsze tytuły bez lagów ?

Czy mam go wyrzucić przez okno ? ._.



Parametry kompa :

Intel Pentium 4 CPU 2.40GHz

2,5GB RAM

NVIDIA GeForce4 Ti 4200 with AGP8X

Windows XP

Jeżeli coś jeszcze mam dodać piszcie .

Dzięki ^^
Wypiernicz przez okno

Użytkownik otrzymał 50% ostrzeżenie za ten post.
~Dark Archon

Wcale nie słaby komputer,mój jest o wiele gorszy i się nie załamuje Winking Hmm,pomyśl z ustawieniami,podkręć procek i pobierz program GameBuster
Tylko jest sprawa ._. moja karta graf nie ogarnia ona nie ma shaderów 3.0 ...
Jeśli chcesz grać w LoLa głównie to wystarczy wymiana tej grafiki na jakiegoś GeForce'a 6600 GT pod AGP. Jakieś 60-70 zł na allegro. No i nie wiem jaki masz zasilacz, może się okazać za słaby na tę kartę. Ale to nie problem, ponownie allegro i jakiś Fortron 300W ~30-40 zł. Broń Boże nie wyrzucaj tego komputera przez okno, nie ma tragedii.
Ale na cuda nie licz, w Crisisa to na tym nie pograsz Smiling Aczkolwiek grałem na czymś podobnym w Wiedźmina kiedyś.
(11-03-2013, 18:31)Sasuiro napisał(a): [ -> ]Czy możecie mi doradzić co zrobić nie kupując nowego kompa abym mógł odpalić nowsze tytuły bez lagów ?
Lag =/= spadki fpsów - czemu ludzie nadal mylą te pojęcia Psyduck Mind Blown

A jeśli chodzi o odpowiedź na pytanie, to na takim sprzęcie nie pograsz optymalnie w najnowsze tytuły. Niestety w grę wchodzi zakup nowych komponentów - pomoc w składaniu kompa możesz znaleźć np na forum PC Format, tam znajdziesz również proponowane gotowe zestawy.
Osobiście polecam upgrade całego sprzętu ponieważ w tym roku na rynek wchodzi nowa technologia intela i nie ma sensu trzymać starego pentiuma i złożyć sobie nową maszynę. Jeśli masz 3000 tys polecam Intel core i5 2500k płytę AsRocka(który kolwiek model z podstawką dla i5) 4/8 gb ramu, grafę od Geforca (polecam 660-680) no i jakiś dobry cooler i duży zasiliacz.
Kup jakiegoś taniego 5200 i graj w stare gry. Po co wydawać 3k, jak można grać w Evil Island przez dwa lata na swoim sprzęcie.
Może mi ktoś wytłumaczyć po co polecacie mu nowe sprzęty i czytam jakieś teksty o 3000 zł? Jakby chłopak miał tyle mamony to by nie pytał co może zrobić z obecnym komputerem. Jak chce sobie pograć w LoLa i spokojnie w gierki do 2006 roku włącznie to jeszcze coś z tego PCta wykrzesa przy drobnym, powtarzam DROBNYM wkładzie finansowym, a nie 3000 zł.
(11-03-2013, 19:03)Piastunka napisał(a): [ -> ]Jeśli chcesz grać w LoLa głównie to wystarczy wymiana tej grafiki na jakiegoś GeForce'a 6600 GT pod AGP. Jakieś 60-70 zł na allegro. No i nie wiem jaki masz zasilacz, może się okazać za słaby na tę kartę. Ale to nie problem, ponownie allegro i jakiś Fortron 300W ~30-40 zł. Broń Boże nie wyrzucaj tego komputera przez okno, nie ma tragedii.
Ale na cuda nie licz, w Crisisa to na tym nie pograsz Smiling Aczkolwiek grałem na czymś podobnym w Wiedźmina kiedyś.

Zgadzam się z tym, poszukaj na allegro albo serwisach poświęconych sprzedaży czy też wymianie sprzętu (tablica itp). Jeżeli nie interesują Ciebie nowe tytuły, to grafika w cenie 50 zł w zupełności powinna wystarczyć.