Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Stare Strategie (ekonomiczne też)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, szukam tytułów starych strategii lub strategi ekonomicznych głownie RTS-ów wartych polecenia.
Grałem w:
Empire Earth - Gra dzieciństwa, dlamnie jedna z najlepszych strategii
Faraon
Zeus -Podobne do zeusa
Anno -Świetna gra, chce nabyć kolekcjonerkę 2070
Celtic Kings - ciekawy tytuł
Kozacy
Planuję:
Settlers - która część najlepsza
Age of Empires
I co polecicie jeszcze?
http://arhn.eu/2012/04/openttd/
OpenTTD. Jedyna słuszna gra ekonomiczna.
Cesarz: Narodziny Państwa Środka, przyzwoita strategia. Jeśli kręcą cię antyczne Chiny to ci się spodoba. Mechanika niemal identyczna, jak w Zeusie. Poza tym ofc. Cezar, trójeczka moim zdaniem jest najlepsza. Tak samo Settlersy.
Całkiem miło wspominam również Majesty 2, Tzar: Ciężar Korony, Real War, State of War i Total Annihilation: Kingdoms. Ale w tych tytułach ekonomia jest już marginalna.
Wtóruję OpenTTD. Żadna inna nie ma do niej startu. Do tego dopisałbym jeszcze Rollercoaster Tycoon 1/2, no i oczywiście Sim City 2000/3000. Czort wie ile godzin życia na te tytuły zmarnowałem...
Możesz jeszcze spróbować Sim Theme Park lub Theme Hospital, choć to dość lajtowe pozycje. Zarówno pod względem tematyki, jak i trudności.

Settlersy - u mnie zdecydowanie wygrywa część druga.
(11-03-2013, 20:56)Spawara napisał(a): [ -> ]Sim Theme Park

W Europie ta gra nazywała się Theme Park World, panie piracie Grempy Cat (He had fun once. And it was awful.)
(11-03-2013, 21:10)Dark Archon napisał(a): [ -> ]W Europie ta gra nazywała się Theme Park World, panie piracie Grempy Cat (He had fun once. And it was awful.)

Miałem na myśli pierwszego Theme Parka, z rozpędu dodałem "sim" PC Has No Game
Dodam jeszcze:
Zoo Tycoon
Zoo Tycoon 2 + dodatki
Wildlife Park 2
Wildlife Park 3
Alien Nations 2
Dobre strategie ekonomiczne o budowaniu własnego zoo.
Koniecznie settlers 2, może być w wersji anniversary, odświeżyli grafikę. Odradzam Narodziny kultury gdyż mimo podobnej mechaniki, troszkę przekombinowana.

Starcraft + brood war, jesli jakimś cudem jeszcze nie grałeś nadrób zaległości Smiling

Każda częśc KKND, troszczkę zapomniany RTS, to samo tyczy się Dark Reign (pierwsza część ).

Jeśli chce zaszaleć to polecam Jurassic War, zagrywałem się jako gówniarz i wtedy byłem zachwycony.

Na koniec polecam niesmiertelnego Master of Orion 2 , do dziś się w niego zagrywam. Niesamowita gra z gatunku 4x.
Warhammer 40.000: Dawn of War (wszystkie dodatki... tak, nawet ten ostatni)
Rise of Nation (jak lubisz AoE)
analogicznie j.w - Age of Mythology (jak jesteś gimbusem, douczysz się co nieco o mitologii
Gry z serii Star Trek Armada są świetnie zrealizowanymi strategiami RTS
tak samo z Sins of Solar Empire - wszystkie dodatki zamieniają tą grę w POTĘŻNĄ strategię z naciskiem na ekonomię również

polecam również Tycony wszelkiej maści - wspomniany wyżej Ottd, czy tez RollerCaster Tycon 1&2

AH! No tak... szykuj portfel/tracker na najnowszy remake AoE w wersji HD
pieniężne

==========

a jak nie boisz się makro-strategii: Superme Comander razem z dodatkiem
zdobądź za darmo ze strony cd-action, jeśli wiesz, co mam na myśli ;]
Jeśli spodobał Ci się Celtic Kings, koniecznie spróbuj Rising Kingdoms. Ja uważam, że jest nawet lepsze od "pierwowzoru". Kiedyś było dołączone do Playa, więc chyba najtańszym sposobem będzie nabycie gdzieś na allegro (ew. poszukać na różnych forach w działach "sprzedażowych"). Parę ciekawych patentów jest, mi spodobała się nietypowa sprawa z kampaniami - bowiem odbywają się one w kolejności "achronologicznej".

Obecnie obie części KKND są dostępne na gog-u, gdyby zrobili jakąś promocję na tę tytuły, to warto brać, z zastrzeżeniem, że oficjalnie multi w gog-wskim KKND Extreme nie działa. Nawet dzisiaj można się przy nich dobrze bawić, aczkolwiek jeśli chcesz poznać oba, to usilnie zalecam najpierw jedynkę - pal sześć licho fabułę, bardziej chodzi o to, że po dwójce ciężko się przyzwyczaić do "uboższej" jedynki Smiling


Myślę, że grałeś ale jeżeli nie to powinieneś zacząć od Starcrafta i Warcrafta 3
Strategie Wujcia Zamieci, Total Łory i Cywilizacje. Popularne i wysokobudżetowe. Te dwa ostatnie bardzo rozbudowane, natomiast strategie Blizzarda są czysto e-sportowe.
Ja polecam całą serię C&C
Polecam Cywilizację 3 (wraz z dodatkami PTW i Conquests), Civ 4 (czy ona już podchodzi pod "starą"?) Twierdzę (Stronghold) i Twierdzę Krzyżowiec, serię Simcity, Ciekawą grą jest jeszcze Cezar 3 - gra na silniku Faraona. Jeśli chodzi to The Settlers moją ulubioną częścią jest ta najstarsza (posiadam nawet big boxa Smiling ).

No i oczywiście OpenTTD - ten tytuł wymiata. Vault Boy Approves
Knights and Merchants, gra mojego dzieciństwa. Do tej pory uwielbiam posiedzieć sobie i posłuchać tekstów typu DAWAĆ ŻARCIE, GDZIE JEST ŻARCIE. Oprócz tego cudowna muzyka.

Gra dzieli się na 2 typy misji: ekonomiczno-militarne i bitwy (które są cholernie ciężkie). Gra ma niepowtarzalny urok i nawet powrót do niej po ponad 13 latach jest miły i wciąga na długo.
Capitalism 2 - współczesna ekonomia w praktyce; produkcja, giełda (która zawsze mi nie wychodziła) oraz dystrybucja/marketing w jednej grze. Mój tip - najłatwiej robić z siebie medycznego potentata z powodu linii dystrybucji oraz faktu że jeśli będziesz pierwszy monopolistą to łatwo z odpowiednimi nakładami na R&D utrzymasz przewagę jakościową nad ewentualną konkurencjąSmiling