Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Przegrzewanie sie komputera.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam mam problem z przegrzewaniem sie kompa. Gram se codziennie dosyc dlugi czas a po dlugim czasie grania komp sie wylacza Moj komp to:
Procesor : AMD Athlon x2 5000+ Brisbane 2,6
Płyta główna Gigabyte GA-MA770-ud3
Karta graficzna: Geforce 8600 GT
Dysk Twardy: 280 gb
Zasilacz: 400
Ram: Tylko 2gb z kingstone.
Karta dźwiękowa Sound Blaster 0570(Creative)
KOMPUTER MI SIE PRZEGRZEWA, PODAM WAM FSZYSTKIE DANE ALE BEZ MOCY WENTYLATORA. POMUSZCIE PROSZE,
Przeczyść wnętrze sprężonym powietrzem, a w ekstremalnych przypadkach odkurzaczem (tylko musisz uważać, by nic nie uszkodzić). Na wszelki wypadek wymieniłbym też pastę termoprzewodzącą w karcie graficznej i procesorze.
w procku zmienilem w karcie graficznej jeszcze nie a o tej sile wentylatora to jak mam sprawdzic bo sie nie znam zbyt :/
Na przykład darmowym programem SpeedFan.
[Obrazek: Tlrw1oe.png]
Tutaj masz przykład, gdzie po lewej stronie jest podana wartość dla wiatraczka zamontowanego na CPU.
Ile komp ma lat? Cholera nie mogę za dużo powiedzieć, ale zawsze możesz wymienić pastę termoprzewodzącą w ważniejszych podzespołach jeżeli mają gdzieś tak 4+ lat (TYLKO ZAINWESTUJ W DOBRĄ), lub udać się do pobliskiego sklepu komputerowego i kupić wiatraczek za 80 zł Smiling
Wlasnie chyba wiatrak jutro kupuje spartana zobaczymy czy cos pomoze Smiling