Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Modding Nintendo GameCube
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cześć wszystkim. Mam pewien problem. Mianowice, kupiłem sobie NGC. Konsola jes w systemie PAL a gry w systemie NTSC.
Chiałbym na niej przeprowadzić softmoda, by odpalać na niej bacup-y gier, które już mam, ale nigdy jeszcze nie podejmowałem się czegoś takiego. Wiem tylko tyle, że trzeba jakiś rodzaj mochip-u przylutować na płytę od stacji dysków w NGC. Lutować umiem, więc z tym problemu nie będzie. Interesują mnie tylko 2 rzeczy ile to może kosztować i gdzie pzrylutować tego chipa. Serdecznie dziękuję za porady. Happy

Kod:
Przenoszę do homebrew, tam tego miejsce moim zdaniem. ~Manga
Dzień dobry.

Po pierwsze - nie możesz przeprowadzić softmoda, bo softmod polega na modyfikacji konsoli przez jej oprogramowanie, a z tego co wiem nie ma żadnej metody, która by pozwalała na taki "tryb" modyfikacji.

Piszesz więc o chipach, czyli masz na myśli wykonanie hardmoda - modyfikacji hardware'u konsoli. Może uda Ci się odnaleźć jakieś chipy na Allegro - jeśli coś się tam znajduje to wiesz wstępnie ile może Cię to kosztować.

Co do miejsc, w którym należy lutować i łączyć ze sobą kabelki (bo tak było w moim przypadku) - na stronie producenta (o ile ona istnieje) powinien znaleźć się poradnik dotyczące gdzie, które kabelki masz przylutować (przy czym uważnie się rozglądaj za swoją wersją sprzętową gamecube'a).
Nie wiem Winking

Użytkownik otrzymuje pięknego warna 50% za spam i totalną olewkę forumowego regulaminu. ~bleub