Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Playstation+ - Temat Zbiorczy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Abonament Playstation+ (lub w skrócie PS+) pojawił się na konsolach Sony w 2010 roku. Obecnie można korzystać z abonamentu na konsolach PS3, PSP oraz PSVita, w przyszłości również z PS4.

FAQ:
P: Co daje nam abonament?
O: Jako subskrybenci usługi otrzymujemy dostęp do "Kolekcji gier od zaraz" obejmującą 10 gier do pobrania bez dodatkowych kosztów, oprócz tego mamy wcześniejszy dostęp do wersji beta gier, avatarów, motywów XMB oraz niektórych dodatków do gier, czy zniżek na produkty dostępne w sklepie PS Store. Jedną z bardziej przydatnych funkcjonalności abonamentu jest dysk w chmurze, w którym możemy przechowywać swoje zapisy - w ten sposób możemy cieszyć się z gry w każdym możliwym miejscu bez zaczynania jej od początku.

P: Czy usługa jest wymagana do korzystania z funkcji sieciowych?
O: Absolutnie nie, abonament jest swojego rodzaju opcjonalnym rozszerzeniem owych funkcji

P: Ile kosztuje wykupienie abonamentu?
O: Obecnie są dwie opcje wykupienia abonamentu: Trwającego 3 miesiące (Cena nie obejmująca zniżek wynosi 59zł), oraz abonamentu całorocznego (Cena nie obejmująca zniżek wynosi 195zł).

P: Czym dokładnie jest "Kolekcja gier od zaraz"?
O: Kolekcja gier od zaraz to przywilej abonentów PS+, dzięki temu użytkownicy mają stały dostęp do 10 gier które podlegają rotacji co miesiąc - Co oznacza, że w pierwszą środę miesiąca gry podlegają wymianie na inne.

P: A co, jeśli nie zdążę pobrać gier?
O: Gier nie trzeba pobierać, wystarczy dodać je do swojej listy pobierania i od tej pory będziemy mieli do nich stały dostęp, niezależnie czy aktualne produkcje zostaną wymienione w ofercie - Co zdołaliśmy dodać do "listy pobierania", zostaje nasze tak długo, jak wykupiony mamy abonament.

P: Czy stracę pobrane gry, gdy skończy mi się okres abonamentu?
O: Nie, gry pozostaną na dysku konsoli. Nie będzie można jednak w nie grać dopóki nie wykupimy ponownie abonamentu. To samo tyczy się dodatków, avatarów i motywów pobranych "za darmo" z pomocą usługi.

P: Gdzie mogę zobaczyć, jakie gry są aktualnie do pobrania w ramach subskrybcji?
O: Najłatwiej jest to zrobić wchodząc w Playstation Store i zakładkę "Playstation Plus". Jeśli jednak nie mamy dostępu do naszych konsol możemy to zrobić choćby w tym miejscu: Klik

P: Gdzie można zakupić abonament?
O: Abonament dostępny jest wyłącznie do kupienia w Playstation Store. Dostępne jednak są zdrapki w sklepach takie jak Saturn, Media Markt i tym podobnych, można również kupować w sklepach internetowych, od allegro po gram.pl. Dzięki nim będziemy mogli po prostu wpisać dany kod i abonament będzie dla nas dostępny.

P: Jeśli w jakimś miesiącu dostępna jest jakaś gra, ja ją pobrałem, a w kolejnym miesiącu gra zniknęła z oferty dla plusików, to czy nadal ją mam?
O: Oczywiście, że tak! Wystarczy "zakupić" jedną z gier tak, by pojawiła nam się w historii pobierania. Od tej pory możemy ją pobierać i grać w nią do czasu, gdy mamy wykupiony abonament.

P: Gdzie mogę sprawdzić informacje, jakie gry będą nadchodzić w ramach "Kolekcji gier od zaraz"?
O: Osobiście polecam oficjalny, europejski blog Playstation - Klik!. Dzięki temu możemy na bieżąco śledzić co się dzieje w świecie naszej konsoli, jedyną "wadą" może być to, że wszystko napisane jest w języku angielskim.

P: Czemu po odnowieniu abonamentu nie mogę grać we wcześniej pobrane gry?
O: Wystarczy znaleźć daną grę na liście pobierań, zacząć jej pobieranie i zaraz po tym anulować - To powinno rozwiązać problem.

P: Gdzie mogę kupić zdrapkę PS+ w wersji elektronicznej?
O: Jedynym "pewnym" źródłem jest sam PSStore lub allegro, sądzę, że jest to spowodowane małym popytem na tego typu produkty i wygodniej jest kupować prosto u źródła, aniżeli przez osoby pośrednie - Nie jest to jednak w żaden sposób potwierdzone.

P: Czy do korzystania z usługi potrzebuję karty debetowej/kredytowej?
O: Zdecydowanie nie. Jedynie usługa 30-dniowa wymaga podania danych którejś z tych kart. W każdym innym wypadku wystarczy wpisać otrzymany kod i cieszyć się abonamentem.

Aktualna lista gier które pojawiły się w ramach abonamentu PS+:
[Obrazek: 602ef5c76786582a9c846ee004acd713.jpg]
[Obrazek: 93c38b9b33960a151714154b2d3ce817.jpg]
[Obrazek: c8756dd617134e8ad642530388895f9c.jpg]
[Obrazek: 0ec1e63c2a8821b3cc2f731d8ae4548a.png]
[Obrazek: dysz1C8.jpg]
Informacja: Prace w toku. Post będzie aktualizowany na bieżąco, z kolejnymi pytaniami.
Śliczne tabelki (po większe wersje wystarczy kliknąć w miniaturki) z rozpiskami gier autorstwa Kicakena.
Dodał bym jeszcze informacje , jak i gdzie można zakupić abonament oraz może co miesięczny spis gier ?
Zabrakło także informacji o dysku w chmurze.


Gry dostępne w kwietniu 2013
-Okami HD
-Lord of the Rings: War in the North
-The Cave

Gry na PS Vita
Zero Escape: Virtue’s Last Reward
Thomas Was Alone
Ja osobiście polecam kupować na gram.pl Mam też pytanie, ponieważ nie używałem jeszcze tej usługi. Z góry mówię, że wiem, że jak wyjdzie abonament to nie można pocinać w promocyjne gierki. Jednak moim pytaniem jest, czy jeśli w jakimś miesiącu dostępna jest jakaś gra (Przyjmijmy, że mam abonament na rok), ja ją pobrałem, a w kolejnym miesiącu gra zniknęła z oferty dla plusików, to czy nadal ją mam? Z góry dziękuję za odpowiedź Smiling
(24-03-2013, 11:47)Cavi587 napisał(a): [ -> ]Jednak moim pytaniem jest, czy jeśli w jakimś miesiącu dostępna jest jakaś gra (Przyjmijmy, że mam abonament na rok), ja ją pobrałem, a w kolejnym miesiącu gra zniknęła z oferty dla plusików, to czy nadal ją mam? Z góry dziękuję za odpowiedź Smiling

Tak, grę nadal masz. One nie znikają Smiling Haczyk jest jednak taki, że gry z oferty plusowiczów działają tak długo, jak długo opłacasz abonament.

Tak, to wiem, że wyłączają się po abonamencie Smiling Dzięki za odpowiedź Smiling
Dzięki za pytania i odpowiedzi, te zostały już dodane do FAQ by rozwiać wątpliwości potencjalnych czytelników tematu Kissing
(24-03-2013, 12:32)Chmurowaty napisał(a): [ -> ]Dzięki za pytania i odpowiedzi, te zostały już dodane do FAQ by rozwiać wątpliwości potencjalnych czytelników tematu Kissing

Warto gdzieś dodać jeszcze jedno info (o ile dobrze widzę, to go nie ma):
Jeżeli przedłużyliśmy abonament to trzeba też ręcznie "przedłuzyć żywotność" gry, gdyż niektóre same się nie przedłużą (np. Sleeping Dogs). Wystarczy odpalić pobieranie od nowa i od razu anulować Smiling
Jak ktoś ma dodaną kartę płatniczą to musi pamiętać o tym, żeby wyłączyć funkcję "automatic funding" bo inaczej, czy chcemy czy nie subskrypcja zostanie wydłużona, jak ktoś nie zdaje sobie z tego sprawy to może się trochę zdziwić Smiling (Dokładniej można to znaleźć w: Account Management > Transaction Management > Automatic Funding)

Aczkolwiek jak dobrze pamiętam komunikat o tym wyświetla się przy aktywowaniu usługi, więc może jest to zbędna informacja do FAQ na forum.
W maju będzie można pograć w Hitman: Rozgrzeszenie Grinning
Ja czekam z niecierpliwością :P
(24-03-2013, 12:57)Asumatka napisał(a): [ -> ]Warto gdzieś dodać jeszcze jedno info (o ile dobrze widzę, to go nie ma):
Jeżeli przedłużyliśmy abonament to trzeba też ręcznie "przedłuzyć żywotność" gry, gdyż niektóre same się nie przedłużą (np. Sleeping Dogs). Wystarczy odpalić pobieranie od nowa i od razu anulować Smiling

Niekoniecznie. Wygaśnięta gra powinna automatycznie odnowić się przy uruchomieniu, jeżeli jesteśmy połączeni z internetem. Jeśli gra się nie przedłuża po uruchomeiniu, to prawdopodobnie jest to bug, który wypadałoby zgłosić Sony. Nigdy się z czymś takim nie spotkałem.
(10-04-2013, 19:43)Dark Archon napisał(a): [ -> ]
(24-03-2013, 12:57)Asumatka napisał(a): [ -> ]Warto gdzieś dodać jeszcze jedno info (o ile dobrze widzę, to go nie ma):
Jeżeli przedłużyliśmy abonament to trzeba też ręcznie "przedłuzyć żywotność" gry, gdyż niektóre same się nie przedłużą (np. Sleeping Dogs). Wystarczy odpalić pobieranie od nowa i od razu anulować Smiling

Niekoniecznie. Wygaśnięta gra powinna automatycznie odnowić się przy uruchomieniu, jeżeli jesteśmy połączeni z internetem. Jeśli gra się nie przedłuża po uruchomeiniu, to prawdopodobnie jest to bug, który wypadałoby zgłosić Sony. Nigdy się z czymś takim nie spotkałem.
Ja spotkałam się parę razy, m.in. właśnie w Sleeping Dogs z plusa czy Batmanem. I z tego co mi wiadomo to sporo osób ma problem właśnie z SD pod tym kątem.

Hej, witam, mam pytanie. Wie ktoś może, gdzie mogę kupić PS Plus 90 dni w wersji elektronicznej? Bo w każdym internetowym sklepie, w którym patrzałem jest albo wersja "pudełkowa", albo brak towaru. Chodzi mi też o jakąś zaufaną stronę i żeby dało się zapłacić przez iPKO.
(01-05-2013, 13:54)Cavi587 napisał(a): [ -> ]Hej, witam, mam pytanie. Wie ktoś może, gdzie mogę kupić PS Plus 90 dni w wersji elektronicznej? Bo w każdym internetowym sklepie, w którym patrzałem jest albo wersja "pudełkowa", albo brak towaru. Chodzi mi też o jakąś zaufaną stronę i żeby dało się zapłacić przez iPKO.

http://www.gamecodes.pl/playstation-plus...epaid.html

http://www.keye.pl/games/product/id/5734...lus-90-dni
Chwilowy brak...
Cytat:"Bo w każdym internetowym sklepie, w którym patrzałem jest albo wersja "pudełkowa", albo brak towaru"
Cavi - Niestety, zostaje kupno prosto z PSStore lub allegro, ostatnio coraz rzadziej spotykam się z "pudełkowymi" kodami, więc pewnie powoli to i czeka te "cyfrowe".
Trudno. Zostaje mi uzbierać jeszcze trochę kaski i kupić 2x doładowanie 100 zł Smiling W każdym razie dzięki.
Jeśli chodzi o 90 dniową to ja kupiłem ostatnią sztukę w empiku na Marszałkowskiej. Teraz spotykam tylko egzemplarze na rok.
(10-04-2013, 19:45)Asumatka napisał(a): [ -> ]
(10-04-2013, 19:43)Dark Archon napisał(a): [ -> ]
(24-03-2013, 12:57)Asumatka napisał(a): [ -> ]Warto gdzieś dodać jeszcze jedno info (o ile dobrze widzę, to go nie ma):
Jeżeli przedłużyliśmy abonament to trzeba też ręcznie "przedłuzyć żywotność" gry, gdyż niektóre same się nie przedłużą (np. Sleeping Dogs). Wystarczy odpalić pobieranie od nowa i od razu anulować Smiling

Niekoniecznie. Wygaśnięta gra powinna automatycznie odnowić się przy uruchomieniu, jeżeli jesteśmy połączeni z internetem. Jeśli gra się nie przedłuża po uruchomeiniu, to prawdopodobnie jest to bug, który wypadałoby zgłosić Sony. Nigdy się z czymś takim nie spotkałem.
Ja spotkałam się parę razy, m.in. właśnie w Sleeping Dogs z plusa czy Batmanem. I z tego co mi wiadomo to sporo osób ma problem właśnie z SD pod tym kątem.
To chyba u każdego z inną grą się tak dzieje. Kiedyś jak mi się skończyło ps plus to się gotham city impostros nie zablokowało i mogłem normalnie grać Winking
To ja może dodam, że spotkałem się z informacjami, że od jakiegoś czasu, jak przestaniemy opłacać PS+, ale do niego wrócimy to stracimy dostęp do gier, które wcześniej pobraliśmy za darmo. Sam nie miałem okazji się o tym przekonać, ale podobno kilka osób tak miało. Osobiście znam zupełnie inną wersję, kiedy po ataku na PSN Sony dało wszystkim miesiąc plusa to ściągnąłem wtedy Burnout Paradise. Plusa nie przedłużałem, ale kiedy rok później wykupiłem go znowu to dostęp do Burnout miałem. Podobno teraz już tak nie jest, więc dla świętego spokoju nie warto tracić ciągłości abonamentu Smiling
(11-05-2013, 17:12)UzeQ napisał(a): [ -> ]To ja może dodam, że spotkałem się z informacjami, że od jakiegoś czasu, jak przestaniemy opłacać PS+, ale do niego wrócimy to stracimy dostęp do gier, które wcześniej pobraliśmy za darmo. Sam nie miałem okazji się o tym przekonać, ale podobno kilka osób tak miało. Osobiście znam zupełnie inną wersję, kiedy po ataku na PSN Sony dało wszystkim miesiąc plusa to ściągnąłem wtedy Burnout Paradise. Plusa nie przedłużałem, ale kiedy rok później wykupiłem go znowu to dostęp do Burnout miałem. Podobno teraz już tak nie jest, więc dla świętego spokoju nie warto tracić ciągłości abonamentu Smiling

Ja przerwałem abonament w okolicach styczeń-luty po około 2 tygodniach wykupiłem znowu i gier nie straciłem. Więc jak ktoś miał inną sytuacje powinien zgłosić się do Sony.
Przeczytałem cały wątek i mam nadzieję, że nie ominąłem odpowiedzi na moje pytanie.
Otóż na allegro są dostępne kody na abonament 30 dniowy i przy tych aukcjach zaznaczone jest, że potrzebna jest karta kredytowa lub debetowa by móc skorzystać z usługi. Moje pytanie sprowadza się do tego czy przy wykupieniu abonamentu (np. na 90 dni) z PS store też wymaga posiadania którejś z w/w kart?
Zdecydowanie nie. Jedyny kod wymagający karty kredytowej do ps+ to ten 30 dniowy, który był na początku rozdawany w ramach promocji na facebookowym profilu. Więc abonament na 90 dni, czy na cały rok nie wymaga posiadania którejkolwiek z kart.
(06-06-2013, 13:20)Jokso napisał(a): [ -> ]Przeczytałem cały wątek i mam nadzieję, że nie ominąłem odpowiedzi na moje pytanie.
Otóż na allegro są dostępne kody na abonament 30 dniowy i przy tych aukcjach zaznaczone jest, że potrzebna jest karta kredytowa lub debetowa by móc skorzystać z usługi. Moje pytanie sprowadza się do tego czy przy wykupieniu abonamentu (np. na 90 dni) z PS store też wymaga posiadania którejś z w/w kart?

Niech Ci tylko nie przyjdzie do głowy kupowanie 30 dniowych kodów na allegro, ponieważ możesz dostać taki za darmo na stronie https://www.facebook.com/PlayStationPolska

Do wykupienia np. 90 dniowego ps+ poprzez pstore, także będziesz potrzebować karty kredytowej Winking


W mediamarktach kupisz kod na 90dni za 69.99pln (bo w internecie ostatnio kiepsko z dostępnoscią)
(06-06-2013, 20:59)convert napisał(a): [ -> ]Do wykupienia np. 90 dniowego ps+ poprzez pstore, także będziesz potrzebować karty kredytowej Winking
Niekoniecznie Smiling Może kupić kod na Plusa na 90 lub 365 dni, albo może też kupić kartę doładowującą mu portfel na 100 zł. Wtedy kupuje plusa za 59 zł i mu zostanie 31 na inne zakupy Winking
Tak wiem, odkopywanie starego tematu.
Hej, tak jak obiecywałem, tutaj również wrzucam w formie tabelki listę gier w ramach subskrypcji Playstation+

W Spoilerach znajdują się zdjęcia i linki do nich:
2010
[Obrazek: p88JsQ0.jpg]
Kod:
http://i.imgur.com/p88JsQ0.jpg

2011
[Obrazek: 9P1qQRK.jpg]
Kod:
http://i.imgur.com/9P1qQRK.jpg

2012
[Obrazek: 1BOdeBY.jpg]
Kod:
http://i.imgur.com/1BOdeBY.jpg

2013
[Obrazek: 8S5WNXK.png]
Kod:
http://i.imgur.com/8S5WNXK.png

2014
[Obrazek: leoglRo.jpg]
Kod:
http://i.imgur.com/leoglRo.jpg

Link do bazy podeślę na PW.
Zobowiązuję się do comiesięcznej edycji tabelki Smiling

//Edit
W Tabelkach zamiast suchej nazwy gier, pojawiły się loga tytułów
Stron: 1 2