Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Jak pozbyć się kleju z obudowy.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cześć, dzisiaj sprzątając w garażu znalazłem mojego starego PSX-a. Na klapce od napędu była naklejona taka okrągła naklejka, aktualnie była w złym stanie, więc postanowiłem ją zdjąć. Wszystko niby ok, lecz na klapce pozostała warstwa kleju, macie może jakieś sposoby na usunięcie go?
Pozdrawiam
Najczęściej niechcianych naklejek pozbywam się ciepłą wodą i szmatką, moczysz lekko, czekasz i przecierasz, jak nie schodzi - użyj mleczka czyszczącego do kuchenek (CIF) w sklepach znajdziesz też specjalne preparaty przeznaczone do usuwania naklejek i kleju.
Naklejki już nie ma, pozbyłem się jej takim samym sposobem jak opisałeś, lecz pozostał jeszcze klej.
Poczekaj aż klej wyschnie i spróbuj go zetrzeć. Ponownie poczekaj i znowu spróbuj zetrzeć. Jak tak robiłem gdy usuwałem klej ze steelbooka. Najważniejsze żeby klej wysychał bo wtedy łatwo się ściera.
Schnięcie pozostawić naturze, czy wspomóc się suszarką?
Rozpuszczalnik załatwi sprawę, ewentualnie domestos ale za drugą metodę nie dopowiadam.
Próbuj suszarką. Co do rozpuszczalnika to nie radzę bo może się zdarzyć, że zacznie plastik topić... Jak by ktoś chciał czyścić rozpuszczalnikiem steelbook to farba zlezie...
A nie lepiej nasączyć szmatke alkocholem i klej powinien zejść.
(28-03-2013, 09:06)aspazar napisał(a): [ -> ]A nie lepiej nasączyć szmatke alkocholem i klej powinien zejść.

Tylko nie piwem Winking)

Odnośnie tematu rozpuszczalniki nie, ale benzyna ekstrakcyjna fajnie usuwa klej nie ruszając przy tym plastiku, ewentualnie w każdym markecie budowlanym dostaniesz środek do usuwania naklejek i kleju.
Nie chcę, zebyscie to odebrali jako trolling, ale ja klej po naklejkach na ramce monitora usuwałem ręcznikiem papierowym i masłem. Trochę masła na recznik papierowy/srajtaśmę i trzesz. a potem jakąś sucha ścierą, albo ręcznikiem papierowym bez masła. powinno zejsć od razu
terpentyna też dobrze działa i plastiku nie niszczy
Powiecie mi kto wymyślił, że klej wyschnie pod suszarką? Z własnego doświadczenia wiem, że wysoka temperatura.. rozpuszcza(?) klej. Jakoś trzeba było się pozbyć starej naklejki z szyby samochodu. W dodatku nigdy nie zostawia się nic klejonego na długi w czas w słońcu. Ale suszarka to dobry pomysł. Suszarka + trochę rozpuszczalnika i klej schodzi bardzo ładnie.