Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Uwagi, pomysły i skargi.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Raczej potrzebujemy takiego tematu. Aż dziwie się, że jeszcze nikt nie założył.

W tym temacie możemy przedstawiać swoje Uwagi co do serwera, Pomysły na eventy, zmiany, ulepszenia oraz Skargi na działanie serwera, albo graczy.

Głównie proponuję przedstawiać tutaj swoje pomysły na eventy, ponieważ jest ich mało, a z każdym dniem jest coraz mniejsza liczba graczy.
Powiem tak, wydaje mi się, że pomysłów jest naprawdę wiele... Na PW nawet nie wiadomo do kogo pisać. Jedyna osoba do której pisałem i której nicku raczej pisać nie chce nie odpisuje, mimo iż na pierwszą wiadomość odpisała.

Na serwerze słyszałem, że pomysłów i uwag się słuchać nie chce, ponieważ wszyscy wiedzą co trzeba robić i już na wielu serwerach byli adminami.

Tutaj chciałem dodać uwagę/skargę, że wybrani admini nie są do końca "dobrzy" (brakuje mi słowa). Oczywiście nie wszyscy, ale np. admin Domek (czy jakoś tak) jest wg mnie tutaj zbędny. Za którymś razem chyba jak wszedłem na serwer i na ts, słyszałem tylko o Domku... Z tego co widziałem to faktycznie latał tylko po serwerze, napie**alał piorunami, bawił się pogodą itp. Zero pomocy. Na forum natomiast "ogromne" wymagania. Piszę tak, bo nie wszyscy poznali to forum na czas.

Wydaje mi się, że to wszystko. Domyślam się, że poleci fala krytyki
Sorry, że się tak rozpisałem Winking
Do tematu "Uwagi, pomysły i skargi." dodać może pytania ?
Kurde może dostane za to warna ale nigdzie nie moge znależć ip serwera !
Dlatego Domek przedwczoraj wyleciał, a ja zająłem jego miejsce.

Co do kontaktu z adminami. Możesz na forum napisać do Gurgiego, Kacpra, Dorczenzo albo nawet mnie. Jednak na odpowiedź od Gurgiego albo Dorczenzo musiałbyś poczekać trochę, ponieważ mają oni także swoje inne zajęcia. Nie wiem jak z Kacprem.

Ten temat powstał specjalnie po to, by zgłaszać swoje opinie oraz pomysły, tak więc zapraszam do zapisania swoich propozycji tutaj, a nie na pw do adminów.

@up

Ip: Arhn.pl
Kiedy pisałem, tematu jeszcze nie było Winking
Oczywiście ja tez mogę szybko odpisywać na PW, bo prawie nikt do mnie nie pisze ( ; _ ; ) i mam dużo wolnego czasu, który spędzam na forum. W razie pytań - Pisać na PW Winking
- dodanie pluginu NoCheatPlus (http://dev.bukkit.org/server-mods/nocheatplus/)
- lista banów na stronie FigAdmin (http://dev.bukkit.org/server-mods/figadmin/)
lub Ultrbans (http://dev.bukkit.org/server-mods/ultrabans-lite/)
skrypt php do FigAdmin(bardzo "biedny"): http://sourceforge.net/projects/figadmin...p/download
skrypt php do Ultrabans(według mnie trzyma poziom): http://bukkit.pl/threads/web-mcbans.4686/
- zamiana bPermission na PermissionEx (więcej możliwość): http://dev.bukkit.org/server-mods/permissionsex/
- spolszczenie essentials: http://bukkit.pl/threads/essentials.413/
- pokolorowanie chatu(czyli dodanie jakiś prefixów kolorowe nicki itp.)
- usuniecie kilku zbędnych pluginów 4fun (admini będą się bawić)
- dodanie Simple Region Market(http://dev.bukkit.org/server-mods/simple...n-market/) automatyczna sprzedaż działek za kasę
(02-04-2013, 02:41)knopers napisał(a): [ -> ]- usuniecie kilku zbędnych pluginów 4fun (admini będą się bawić)


Nie zgadzam się. :Grempy:
Na chwilę obecną zostaniemy przy bPermissions, chyba że zupdateują PermissionsEx, który to już kiedyś używałem ^^.
kolorowy chat będzie prędzej czy później ^^.
Działki za kasę? ok pomysł, załatwię na to ten plugin.
W żadnych uniach banowych nie będziemy. Niech zbanowani z innych serwerów do nas wchodzą. A system banów jest już wystarczający.
Nad Antycheatowymi pluginami to się zastanowię.
@up
Co do tych banów to źle mnie zrozumiałeś.Jest to po prostu lista banów na stronie nie łączona z innym serwerem.
#EDIT: A co do pluginu na cheaty to bardzo radzę jego wgranie, ponieważ bez problemu mogłem latać chodzić po wodzie itp. (Oczywiście w celu demonstracji za pozwoleniem Wielkiegomatiego )
PS. Nie, można ci pw wysłać pisze, że masz za dużo w skrzynce :/
A to ja Ci pozwoliłem to zrobić? Torll
A ja mam pytanie (i nie chcę dostać warna), czy kiedykolwiek zostanie dodana możliwość wejścia użytkownikom Non-Premium, nawet za drobną opłatą (np. SMS 10zł).
(03-04-2013, 17:34)Micvhu napisał(a): [ -> ]A ja mam pytanie (i nie chcę dostać warna), czy kiedykolwiek zostanie dodana możliwość wejścia użytkownikom Non-Premium, nawet za drobną opłatą (np. SMS 10zł).

Nie.
http://arhn.eu/faq/#piractwo
Kopiuję swój post z poprzedniego tematu, bo o ile kilku użytkowników mi odpisało, o tyle ci, którzy faktycznie mają coś do powiedzenia, zlali mnie ciepłym moczem.


Czasem gram ze znajomymi na serwerach, głównie przyglądam się, jak to wszystko tam działa. Te 'większe', dobrze rozreklamowane, mają przeważnie układ podobny do miasta - dostajesz działkę ~20x20 i sobie buduj + teleport do lasu, kopalni, ew. piekła. Takie serwery, jeśli mają dodatkowo trochę smaczków w rodzaju aren, czy jakichś większych projektów, które można sobie pooglądać w wolnej chwili, ładnie się trzymają.

A co powiedzielibyście na taki serwer?
Miasto podzielone na 4 'sektory' - centrum, obrzeża, wieś i slumsy.
Slumsy są terenem, gdzie każdy może zbudować sobie z dirtu swoją 'małą melinkę ze skrzynią', zanim weźmie się za budowę czegoś konkretnego (przyda tu się mod na zabezpieczenie skrzynek). To teren, gdzie możemy budować od samego początku, ale trzeba się liczyć z tym, żeby nie stawiać okazałej chaty, bo ktoś nam ją zwyczajnie rozpirzy i to całkiem legalnie.
Niedaleko w/w są obrzeża miasta, miejsce dla zwykłych wyjadaczy chleba. Schludne alejki, cuboidy na każdą działkę, miejsce do popisanie się ładnym, małym domem. Warunek postawienia cuboida - musimy mieć materiałów zebranych tyle, żeby od razu postawić coś, co ma ręce i nogi. Żadnych domków z dirtu czy dwóch desek na krzyż stojących przez parę dni.
Centrum to miejsce spawnu, jakiś ratusz, może port z żaglówkami, szerokie alejki z cobble'a, latarnie z GS, ogrodzone drzewka, fontanny itp. luksusik Winking Oczywiście nie tak łatwo się tu dostać ze swoją budowlą, rozważam opcję przeniesienia epickiej budowli z obrzeży do centrum lub przydzielenie działki dla 'zasłużonego' usera, żeby coś wybudował. Domki, czy też budowle okazałe, typowo do podziwiania.
No i jest jeszcze wieś, miejsce na wszelkie farmy i zwierzątka. Teren bardziej dziki, brak jakichś sztywno wytyczonych granic działek (ale cuboidy muszą być), niewyrównany teren, obok las, alejki z piasku. Ja tu z chęcią siepnę amerykańską stodołę i kompleks automatycznych farm 'czego się da'.
Żeby nie niszczyć pięknych widoczków - w centrum teleport do światów z surowcami, może do piekła. Jeśli miasto się rozwinie, można zrobić biegi po diamenty, świat z arenami (kumpel na lycosie robił kiedyś areny do gier, nieźle mu wyszły) i inne eventy.
A za odpowiednią ilość forumowej waluty - VIP na serwerze. Chociaż prawdę mówiąc nie wiem, czym tak na prawdę VIPy się przeważnie różnią, oprócz ew. kolorku czy pelerynki :F

Mody na pieniądze się nie sprawdzają, moim zdaniem. Nigdy nie ustali się cen, które byłyby adekwatne. Jak gracze chcą się wymieniać przedmiotami, to niech się ugadają na shoucie i wymienią. Dopóki serwer nie będzie ogromny, to po logach można oszustwo w tym zakresie łatwo wykryć i ukarać.
Nie wiem czy to pisać, tutaj, ale nowego tematu nie będę dawał.
Wydaje mi się, że serwer znowu "upada". Na serwie jest zazwyczaj 0-2 osób.
Tutaj chciałem dodać pomysł, aby dać np. plugin "Faction" czy jakoś tak.

Pomysły mam 3:

1. Podzielenie osób z serwera losowo na 2 grupy.
2. Stworzyć 2 grupy i dołączać innych jak by chcieli.
3. Pozwolić graczom robić swoje grupy co w gruncie rzeczy nie ma sensu, bo nikt nie będzie chciał być u kogoś innego i będzie za dużo grup.
(10-04-2013, 23:48)Cornel napisał(a): [ -> ]Pomysły mam 3:

1. Podzielenie osób z serwera losowo na 2 grupy.
2. Stworzyć 2 grupy i dołączać innych jak by chcieli.
3. Pozwolić graczom robić swoje grupy co w gruncie rzeczy nie ma sensu, bo nikt nie będzie chciał być u kogoś innego i będzie za dużo grup.

Nie wiem czy dobrze widzę ale to co napisałeś samo się kupy nie trzyma.


Z resztą grupy na MC to głupota.