Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Komputer dobry/zły co wymienić/co na nim pójdzie?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Siemka wszystkim forumowiczom!Ostatnio zastanawiałem się nad pograniem w "nowsze" gry typu Far Cry 3,Crysis 3,Tomb Raider ;p

I nachodzi mnie pytanie czy ten komputer wystarczy na średnie detale w tych wszystkich grach?

Procesor-Intel Core 2 Duo 2.40Ghz
Karta Graficzna-Geforce 8600GT
System-Win7 32bit
RAM-2GB

Temperatura podzespołów w porządku...

Karta główna jakiś zabytek.Obsługuje max 2GB ramu jak się dowiedziałem.

Co w nim wymienić na początek etc.?Proszę o odpowiedź!
Jakoś dużo się nie znam i zostanę zapewne skrytykowany, ale chyba każdy ci powie, że ten komputer nie starczy na średnie, a nawet na żadne ustawienia. Właściwie do wymiany jest wszystko jeżeli chcesz grać w takie gry. Polecam ci kanał Patryka Bendarskiego (nie jest to żaden mój znajomy etc. więc mam nadzieję, że ta "reklama" jakoś nie zaszkodzi Winking) https://www.youtube.com/channel/UCO1hw6A...rydo8zDhVw
Tutaj dowiesz się naprawdę wielu rzeczy, jeżeli chcesz tutaj pomocy (raczej na pewno ktoś się znajdzie) to podaj inne komponenty (zasilacz itp.). Użyj programu SIW bądź CPUID.
Napisałeś w temacie "co zmienić".
Sprawa jest prosta - podaj swój budżet, w miarę możliwości markę i model zasilacza, model obudowy no i model płyty głównej.
Ten Ram to DDR2 czy DDR3?
Konsoli raczej nie kupię...stanowczo wolę blaszaka.A popytałem tu i tam u informatyków i bardziej ludzi zaawansowanych i każdy powiedział że najlepiej nie inwestować w niego kasy bo wszystko przestarzałe...Czyli muszę kupić komputer od 0 a jak nie od 0 to od obudowy...ehh.Narazie jestem spłukany ;/ Nie mam 18 lat nie mogę nigdzie zarobić w "normalnej" pracy robię tu i tam ale teraz zima a raczej jej koniec , nawet nie mam co odśnieżać...
Żeby pracować na umowie wystarczy mieć 16 ukończone, tak na marginesie.
Tomb Raider i FC3 powinny pójść na minimalnych, o Crysisie 3 nie ma co marzyć - tu byłby potrzebny całkiem nowy komputer.
Spełniasz idealnie minimalne wymagania Tomb Raidera, ale płynności, czy przyjemnosci z rozgrywki, to tu kolego nie uświadczysz przy takiej konfiguracji sprzętowej. Odpalenie Far Cry 3 wymagałoby wymiany Procesora, grafiki i dołożenia ramu, tak samo z Crysisem.
OK dzięki za odpowiedź każdy dostaje po reputacji i temat do zamknięcia Winking