Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Teamspeakowe Soboty
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
Witam i zapraszam do postowania tu tematów do omówienia w trakcie naszych Teamspeakowych Sobót. Tematy mogą być zarówno poważne jak i całkiem błache. Na samych sobotach prosimy o zachowanie średnio-wysokiej kultury wypowiedzi-staramy się nie przeklinać i szanować cudzą opinie, nie przekrzykiwać ani srogo oceniać cudzych wyborów Smiling Ma tam panować rodzinna atmosfera, a przynajmniej taka, jaką da się osiągnąć w naszej dysfunkcyjnej forumowej rodzince Smiling

Proszę też aby tematy były rozbudowane-chcemy mieć okazję podyskutować, a jeśli temat jest źle sformułowany lub niesprecyzowany, dyskusja kończy się w kilka sekund.
Sobota 06.04.2013

1) Czy i jakie dodatki (figurki, gadzety, a może biżuteria trololo) do gier najbardziej nas jarają? Czy kiedyś dokonaliście zakupu całej wersji kolekcjonerskiej tylko ze względu na jakiś dorzucany do niej przedmiot? Jakie rzeczy cenicie sobie w kolekcjonerkach lub zestawach specjalnych, a jakich nie cierpicie? Czy są jakieś związane z grami rzeczy, które macie ochotę zakupić, ale powstrzymuje was cena lub przymus importu z innego kraju bądź nawet kontynentu?
Proponuje przy okazji tematu rozważyć także przedmioty kolekcjonerskie związane z filmami (kiedyś allegro oferowało tonę pierścieni LOTR/naszyjników Arweny/różdżek z HP itd, czy to też was jara, czy raczej odrzuca?
PS. Sugeruje spisać sobie orientacyjne wymiary i specyfikacje waszych ulubionych gadżetów (może cene)-zminimalizujemy w ten sposób zaśmiecanie rozmowy dorzucaniem lików do stron na allegro czy ebay-u itp :P
Temat ten ma na celu orientacyjne określenie czy jako gracze jesteśmy zgodni co do dorzucanych do pudełek, lub dostępnych w sklepach, dupsików, czy podobnie jak z muzyką mamy gusta i guściki (biżuteria... mrr ^^)
2) Polska społeczność w wszelkich grach sieciowych (MMORPG, MOBA,...). W których grach można sobie spokojnie pogadać, uzyskać pomoc podczas trudniejszych zadań itd., a w których nasi rodacy niszczą cały klimat i nie warto się przyznawać do tego, że jest się Polakiem?
@up
Czy w którejkolwiek grze warto się przyznawać, że jest się polakiem? ;D
Oczywiście nie mam na myśli tego, że bycie polakiem hańbi, ale jednak wiemy jak jest w internecie ;|

Temat ma służyć podrzucaniu tematów do TSowych sobót i ewentualnie omawianiu sensowności tychże, a nie polemiki na którykolwiek z nich - wszak od tego właśnie są te sobotnie spotkania Smiling
~bleub

O tym będziemy rozmawiać jutro wieczorem na TS :P
3) Cosplay - czyli przebieramy się za swoją ulubioną postać. Co o tym myślicie i czy bylibyście w stanie się w coś takiego bawić, żeby potem wystąpić na np. jakimś konwencie. Jak to wygląda u nas a jak za granicą?
Materiały pomocnicze:
Zagraniczne - http://www.youtube.com/watch?v=AVARri7Ab...Uw&index=3
Pyrkon - http://www.youtube.com/watch?v=7pT_ZzxDx...Uw&index=8
4) Realia gier - współczesność, przyszłość, przeszłość, steampunk, "miecz i magia" itp. W jakim świecie czujemy się najlepiej, dlaczego. Jakie tytuły w danych realiach najbardziej się wam spodobały.
5) Supermoce i superbohaterowie. Jakie supermoce najbardziej lubicie i dlaczego. Jacy są wasi ulubieni superbohaterowie. Najlepsze i najgorsze tytuły z superbohaterami.
6) Religia w grach - czy jest to coś co was w grach denerwuje? Co zwykle kryje się pod religią w grach? Fikcyjne religie, które znacie z gier.
7) Klaustrofobiczne korytarze, otwarte przestrzenie, miasta, wioski czy lasy - co lubicie najbardziej? W oparciu o tytuły gier omówić gdzie czuliście się najlepiej, gdzie najgorzej. W jakich tytułach użycie danego "środowiska" wypadło najlepiej, gdzie najgorzej, a gdzie go brakowało. Czego obecnie gracze najbardziej oczekują - otwartego świata, czy przemierzania "korytarzy"?

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

8) Ulubione potwory w grach. W jakich grach (tytuły) najbardziej podobały się wam potwory? Jakie są wasze ulubione (mogą być gatunki). Które was najbardziej przestraszyły, zdziwiły lub zniesmaczyły. Gdzie spotkaliście najbardziej beznadziejne projekty potworów, a gdzie najlepsze.
9) "Ten zły". Kim bardzo często są nasi główni wrogowie - sprawcy całego zamieszania? Co nimi kieruje, co starają się osiągnąć i w jaki sposób? W jakich tytułach "finałowa" walka dała wam najwięcej satysfakcji, w jakich najmniej?
10) Wybory w grach - czy to robimy ma jakiś wpływ na otaczający nas świat, czy jest tylko złudzeniem?
Dobra panowie, dajcie znać czy i które tamety przechodzą na następny tydzień i zabieramy się za kolejne Winking
Fajna sobota byłą wczoraj. Nie wiem tylko czy dlatego, że byłem lekko pijany, był grem, wygadałem się, czy dlatego, że trwały do 4:30 Laughing
8) Ulubione potwory w grach. W jakich grach (tytuły) najbardziej podobały się wam potwory? Jakie są wasze ulubione (mogą być gatunki). Które was najbardziej przestraszyły, zdziwiły lub zniesmaczyły. Gdzie spotkaliście najbardziej beznadziejne projekty potworów, a gdzie najlepsze.
9) "Ten zły". Kim bardzo często są nasi główni wrogowie - sprawcy całego zamieszania? Co nimi kieruje, co starają się osiągnąć i w jaki sposób? W jakich tytułach "finałowa" walka dała wam najwięcej satysfakcji, w jakich najmniej?
10) Wybory w grach - czy to robimy ma jakiś wpływ na otaczający nas świat, czy jest tylko złudzeniem?
Happy End w grach - oczekujecie, że gry skończą się szczęśliwie i wszystko potoczy się po naszej myśli czy lubicie kiedy gra kończy się w niespodziewany sposób niekoniecznie szczęśliwie dla głównego bohatera?
12) Growe koszmary-czy zdarza wam się, że po całym dniu naparzania w klawiaturę/mordowania pada śni wam się świat z waszej gry albo śni wam się, że ją dalej przechodzicie? Czy mieliście kiedyś koszmary/sny a może nawet sny erotyczne z postaciami z gier? Jak się czujecie po takim doznaniu? Czy napawa was to wstydem czy jest o raczej przyjmne, a może męczące?
13) Postaci męskie i żeńskie w grach: co zostaje często przepakowane i wyolbrzymione (tak, wiem, Cycki), z jakimi modelami postaci spotykamy się w różnych typach gier, jak bardzo anatomia bohaterów różni się od 'normalnie zbudowanej postaci ludzkiej' (Bayonetta, Soul Calibur, Gears of War).
14) Gry na podstawie filmów kinowych-czy ktokolwiek, kiedyklwiek kupił coś zrobionego na podstawie filmu kinowego i wydanego w tym samym czasie co wypuszczony film? Co myślicie o produkowaniu gier na podstawie kinówek czy seriali, czy hit kinowy gwarantuje sprzedaż gry na jego podstawie?

Więcej nie daje, bo nie mam zamiaru długo siedzieć ^^
15) Gry które byście zabrali ze sobą na bezludną wyspę (zakładając że jest tam prąd - dla czepialskich). Nie ważne czy konsolowa, czy na PC. Max 5 gier. Co by to było. Macie czas - zastanówcie się.
16) Jakimi graczami zespołowymi jesteście? Czy w drużynie dbacie o dobrą atmosferę, czy wręcz przeciwnie - zamieniacie się w potwora?
Jak nam się ten zwyczaj utrwali, to proponuję zmienić event na Teamspeakowe Noce Grinning
o której się skończyło? Grinning
Cóż, o 5:30 poszedłem, ponoć Dymek i Ichabod też zaraz skończyli. A Shaydar zasnęła przy kompie. :P
Jest propozycja żeby dzisiaj wpaść na TS o 21. Jak ktoś chętny to zapraszamy. Wątpliwe żeby byl Archon i Neko, ale kto wie. Jak będą ludzie to powinno być zabawnie. Nie będzie konkretnych tematów, tylko luźne forumowe rozmowy. Zapraszamy.
17) Jakie postacie kreujecie, bądź jakie klasy, a przede wszystkim jaki typ charakteru preferujecie? Wolicie być brutalnym i oschłym typem spod ciemnej gwiazdy, czy raczej opiekuńczym i dobrodusznym kapłanem? Czy sposób patrzenia na kreowanie postaci zmienił się wam przez lata grania? A może nie ma to żadnego znaczenia?

18) Czy przywiązujecie się do postaci, którymi gracie? Czy duże ma dla was znaczenie, to co się z nią dzieje po wydarzeniach z gry?

19) Najbardziej nostalgiczna gra, najbardziej zapadające w pamięć sceny z gry.

20)Spróbujmy ułożyć Top 5, albo 10 najlepszych charakterów w historii gier (i z gier stricte, więc taki Joker, czy Wiedźmin raczej odpadają).
Ziew... Ciezko mi bardzo o nowe tematy, więc zrobie sobie przerwe i będę liczyć na pozostałe osoby biorące udział w ts-owych sobotach :P
Kto ma zamiar sie zjawic-ruszcie pupy i napiszcie o czym macie ochote pogadać- z tego co widze, całkiem ładnie idzie nam też spekulowanie na temat rzeczy, które jeszcze nie wyszły (google glass i rozmowa na temat tego jak bedzie działać z osobami z zespołem Tourette'a Laughing ), może więc, zamiast podążania za zasadą: 'nie dyskutujemy o rzeczach, które jeszcze nie wyszły' wpiszcie tematy na które chcecie pogadać-nawet jeśli to rzeczy w które nikt jeszcze nie grał/nie używał.


Ahhhh zieeewww...
Naprawdę nie wiem co się tu może znaleźć więc wrzucę to co mam akurat teraz na myśli ;D
21) Jakie filmy lubicie/oglądacie? Wolicie się pośmiać przy komedii, czy raczej wystraszyć przy dobrym horrorze? Może zależy to od tego kiedy na co ma cie ochotę? Może w ogóle nic nie oglądacie, czemu?
22) Z tego co wiem to rozmawialiście o tym co może wystraszyć w grze. A w filmie? Jest tu zupełnie inaczej. Czego oczekujecie? Czego się najbardziej obawiacie? Co według was powinno być w filmie, aby wystraszyć widza?
23) Alkohol, czyli największy problem polaków ;D Jaka jest u was sytuacja z alkoholem? Kiedy pijecie? Ile? Do "zgonu", czy raczej umiarkowanie? Macie problemy z alkoholem, bądź macie kogoś w rodzinie lub wśród znajomych kto ma problemy? Jak sobie z tym radzicie?

Nie wiem w końcu czy mówimy tylko o grach, czy inne tematy też są do przyjęcia, więc jak coś to można ominąć Winking
Nie podobają mi się tematy 22 i 23 ale to nie ja wybieram co będzie Grinning


Oglądając najnowszy materiał o "tanks" zachciało mi się pogadać o starych grach. Jakie są wsze pierwsze gry, jakie z tych starszych najbardziej lubicie itd
A co, 23 się nie podoba, bo sam nie pijesz? Torll

Od siebie:

24) Więzienia i przemycanie. Wiele było przypadków przemycenia telefonów czy innych rzeczy w tyłkach, czy pochwach. Czy według was jest to opłacalne, czy raczej szybko to zauważą i będą kłopoty?
Znowu nie jestem pewna jakie tematy zostały wyczerpane a jakie pominięte-postujcie znowu od nr 1 żebyśmy mogli się połopać.
Ja w tym tygodniu pozagaduję was trochę na temat live-ów, arhn-owego radia, forum, shoutboxa itd. Tematów nie będę wymyślać, chce wiedzieć o czym wy chcecie rozmawiać, ja narazie się wygadałam i nie mam pomysłów.
Czy mieliście jakieś śmieszne sytuacje, wynikające z tego, że język Angielski(lub inny) nie jest waszym językiem ojczystym? Może przez zły akcent powiedzieliście coś śmiesznego?
2. Komentarze w internecie, czy należy się nimi przejmować lub z nimi liczyć
3. Ewolucja. Czy zwierzęta(np. psy) kiedyś będą na tyle rozwinięte, że będą mogły korzystać z komputera?
4. Jaranie się kreskówkami z kucykami, lolitami, antropomorficznymi zwierzętami itp. - czy jest to coś normalnego czy przybliża nas do momentu gdy każdy rodzaj zboczenia będzie powszechnie akceptowany.
Stron: 1 2 3 4 5