Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Pad jako klawiatura/myszka
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam!
Jako że ostatnio poczułem silną potrzebę zdalnego sterowania kompem przy pomocy pada (tak aż taki jestem leniwy), a pytanie do wujka Google nie rozwiązało mojego problemu (znalazłem jakieś programy ale albo nie działały, albo nie umiałem ich skonfigurować Facepalm ).

Stwierdziłem więc że łatwiej będzie mi takowy napisać (serio Tongue_Out_Left ), powstała więc wersja hmm... 0.0.0.1 a wyglądała tak:

[Obrazek: old_Screen.png]
Triplease


I w sumie program działał i działa do teraz...
W tym momencie powinno się skończyć rozgrzebywanie kodu, a tamten program nie powinien ujrzeć światła dziennego,
lecz ostatnio rozpocząłem nauke nowej biblioteki do GUI (z góry odpowiadam lib QT w C++) i stwierdziłem:
Cytat:"E tam machne to w ładnie w okienku, żeby to miało jakiś wygląd, przy okazji poducze się liba. Ile mi to może zająć kodu?"
(dla nerdów dodam że mi zajęło ok 3k linijek Laughing).
Tak więc powstała wersja 1.0 mojego programu i wygląda o niebo lepiej, prosz screen na dowód:

[Obrazek: Screen.png]
Grem

No to by było na tyle mojej przydługawej historii, oczywistą oczywistością jest to, że wrzucę program do ściągnięcia
inaczej nie męczyłbym waszych oczu (i być może zdrowia psychicznego Psyduck Mind Blown ).

Tak czy siak łapcie linka: Link <- Świeżo kompilowany

A i z góry ostrzegam, że jeżeli nie macie Pada (nawet biedronkowego Torll ) to nie zrobicie nic, no może oprócz oglądnięcia sobie interfejsu i chu... bezsensownych opisów kontrolek.
Tak więc czekam na opinie, uwagi, czy działa czy nie, bugi itp. itd.

Nie jest to wersja ostateczna, będę go jeszcze usprawniał jak pozwolą chęci i czas.

PS. Jak będzie trzeba to dołączę instrukcję obsługi w PDF.
PS2. Nie omieszkałem dodać do mojego programu małego easter egga, więc jak to mówią "szukajcie a znajdziecie"( i nie, nie jest trudny do znalezienia,
dodɹosʇn ʇɹzǝqɐ ʍʎɾść zɐ ɹɐɯʎ ɯʎślǝuıɐ, a wskazówka się sama nasunie Archon Approved )
Hej, nawet fajny ten Eater egg, polecam. Sam program także wygląda schludnie i jeżeli działa to świetnie. Nie miałem okazji przetestować, bo pad za daleko leży, a ten easter mnie skusił na pobranie. Winking
Kurde czyli jedank ten easter był za łatwy Grinning
interesujacy pomysl, ale z zasady nie instaluje oprogramowania nieznanego pochodzenia. malygimbus tez nie powinien
Tylko to jest program bez instalacji, ale rozumiem obawy.
Świetny program, już dawno szukałem czegoś takiego, ponieważ mi się nie chciało rąk do myszki wyciągać.
Update programu, dodałem możliwość zapisu i wczytywania ustawień przycisków (opcja "Stan pada" - menu kontekstowe u góry) oraz poprawiłem pare bugów większych i mniejszych. Link do pobrania w 1 poście.
bardzo pozytywny programik, a co najlepsze wygrzebany jako pierwszy wynik z google ^^. Ale pojawił się mały problem. Po podstawieniu myszy i paru przycisków klawiatury, oraz odkryciu że mam problem z trafianiem w co mniejsze ikonki (polecacie jakiś patent na precyzję kursora?) postanowiłem odpalić sobie LIMBO (które normalnie mojego pada nie obsługuje) i niespodzianka- cokolwiek nacisnę reakcja jest jak na lewą strzałkę. Ktoś wie o co może chodzić?

P.S sorki za odgrzewanie
Co do dokładności to masz mnożnik szybkości kursora gdy wybierzesz na liście przypisyany klawisz do ruchu myszą (ustawiasz to spinboxem w zakładce mysz, u dołu - dla każdego kierunku ustawiasz osobno). Co do LIMBO pierwszy raz widzę coś takiego, rozumiem, że zwykłe użytkowanie działa normalnie?
Poza LIMBO wszystko śmiga bez zarzutu, gierka na klawiaturze też normalnie.
Btw. jeśli chce jeszcze coś pogrzebać w programiku to proponował bym możliwość zrzucenia go do traya a nie do paska
Jak nie będzie dużo roboty to spróbuje zrobić zrzucanie do traya, co do LIMBO to nie wiem co Ci poradzić, bo nie mam jak tego sprawdzić, ale jeżeli masz win XP to spróbuj uruchomić program jako administrator (w win 7 powinien być alert).

##EDIT##
Ponowny update programu, zminimalizowanie powoduje chowanie się programu do tray'a.

##EDIT 2##
Program teraz powinien działać w grach (wcześniej nie działał Tongue_Out_Winking).
potwierdzam działa i tray i gry :]
ale znalazłem inną ciekawostkę, mianowicie program nie widzi jednej osi prawego analoga (pionowej) a pioziome opisuje jako Trigger Right/Left. To może być akurat wina sterowników, ale w pierwszym poście pisałeś że wolno marudzić^^

##EDIT##
-przy skanowaniu klawiatury chyba nie ma rozróżnienia między prawy/lewy crtl przy znalezieniu go za pomocą predefiniowanych wszystko ok
- lewy alt (też przy skanowaniu) jest widziany jako crtl

P.S. na pewno mogę tak narzekać tutaj? ;p
Jeżeli chodzi o prawego analoga to w padzie od x-klocka wszystko wykrywa, ale gdy pożyczyłem się kiedyś pada od kolegi do testów (bynajmniej nie był to, że tak powiem pad z najwyższej półki), to drugiego analoga widziało jako zwykłe buttony :P, więc uważam, że z tym może być różnie. Z tym lewym altem powinno działać, a opisy też zmieniłem żeby pisało czy to prawy czy lewy. @borsuczek Ja Ci narzekać nie zabraniam, ważne że nie gadasz głupot Grinning i znajdujesz bugi które mi umknęły.