Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: DS nie odczytuje kartridżów
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Od pewnego czasu mój DS ma straszne problemy. Po włożeniu gry do slotu nic się nie dzieje, konsola w ogóle nie widzi kartridża. Dopiero po przedmuchaniu wnętrzności (tak jak w N64...) sytuacja się poprawia, choć też nie zawsze. Co z tym można zrobić?
Poza tym przyciski R i w dół na krzyżaku też coraz częściej nie reagują na wciskanie. Jak myślicie, czy byłbym w stanie sam rozkręcić konsolę i naprawić co trzeba?
Jak często konsola spadała ci na podłogę ? Smiling
Łatwiej byłoby ci pomóc gdybyś opisał swoje ''przeżycia'' z konsolą i jej małe wady (jeśli są):
• Ile lat ma twoja konsola (Chociaż DS raczej nie psuje się z wiekiem)
• Ilość upadków konsoli i/lub innych nieprzyjemnych zdarzeń
• Czy wada slotu tyczy się wszystkich cartridgy
• Sprawdź latareczką czy wnętrze slotu nie ''poluzowało się'' (lub czy ma jakiekolwiek inne niedogodności)

Problem z R i ↓ można łatwo rozwiązać precyzyjnie nastawiając przyciski ręcznie, lecz jeśli to nie działa zdejmij je i obczaj dokładnie w czym leży problem Smiling
Ja mam DS Lite i czasem zdarza się, że konsola nie widzi gier, ale z reguły wystarczy konsolę wyłączyć, grę wyjąć i włożyć jeszcze raz i zaskakuje. No i dzieje się to na prawdę rzadko. Więc jeśli u Ciebie jest podobnie, to raczej jest to normalne Smiling
Konsola będzie miała 4 lata we wrześniu. Upadków nie miała (chyba) żadnych, ogólnie rzecz biorąc delikatnie się z moim DSi obchodziłem. Wada tyczy się wszystkich kartridży, nieważne, czy to oryginalna gra, czy wcale-nieużywany-do-uruchamiania-pirackich-gier Acekard. Wnętrze slotu wygląda w porządku. Samo wkładanie kartridży odbywa się bez problemów, mechanizm działa bez zarzutu.

Przez długi czas nie miałem żadnego pokrowca ani etui na konsolę. Może to mogło mieć jakiś wpływ na jej działanie? Może do wewnątrz dostały się jakieś pyłki i kurze?

Resetowanie konsoli nic nie daje. Intensywne przedmuchanie slotu już tak. Czy rozkręcanie DSa jest trudne?
Miałem to samo po 2,5 latach DS Lite'a, wszystko wyglądało OK, a z czytaniem gier czasem były problemy, rok po tym zdechł mi całkowicie. Moja siostra ma 3DSa i całkowicie zdechł jej ten zlot na kartridże, żadna gra nie chce się uruchomić Childish Widocznie to jakaś wada fabryczna...
Jeżeli przedmuchiwanie działa możesz spróbować wyczyścić slot za pomocą takiej gruszki (używam podobnej do czyszczenia matrycy lustrzanki i też slotu w N64 :P):

[Obrazek: rocket-blaster.jpg]
Lepszy efekt niż przedmuchiwanie ustami, no i do środka nie dostanie się ślina :P.
Sprężone powietrze może być zbyt silne, więc osobiście nie próbowałbym.


Jest jeszcze możliwość, że któraś z blaszek jest lekko wygięta, wtedy należałoby już rozkręcić obudowę. W internecie jest trochę filmików jak to zrobić.
Jeżeli masz trochę czasu i chęci myślę, że to najlepsza droga, przy okazji będziesz mógł dokładnie wyczyścić styki za pomocą patyczków do uszu zamoczonych w alkoholu technicznym (najlepiej powyżej 85% zawartości czystego etanolu).