Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Candy Box - Q&A
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Witaj, drogi użyszkodniku, w prawdopodobnie pierwszym polskim zbiorze porad i pomocy do gry Candy Box. Jeśli trafiłeś na ten materiał przypadkiem i nie masz najmniejszego pojęcia o czym mowa, to zachęcam do przeglądnięcia, a nawet przeczytania recenzji tejże gry, którą sam, nie chwaląc się, napisałem. Przede wszystkim jednak gorąco polecam kliknąć w TEN oto link i zwyczajnie zagrać. Naprawdę warto.

Prawdopodobnie jednak, jeśli nadal to czytasz, jesteś tu z powodu potrzeby uzyskania jakichś pomocnych informacji na temat Candy Box. Ze względu na ciągłe pytania graczy o różne aspekty tego tytułu, postanowiłem napisać ten oto mały poradnik, czy jak kto woli Q&A, w celu powstrzymania chociaż częściowo zalewu pytań i problemów z grą.

Na niektóre z nich być może odpowie ten oto Q&A, napisany przez samego Autora gry, czyli użytkownika internetu o nicku Aniwey, a przetłumaczony na nasz rodzimy język przez arhnowicza HartOre (*KLIK*). Ja sam postaram się udzielić odpowiedzi lub wskazówek na inne, problematyczne tematy. Zaczynajmy więc.

  1. Przede wszystkim, najważniejsza i podstawowa rada: bądź cierpliwy. Candy Box otwiera się przed graczem jak katolik na spowiedzi, dlatego nie zniechęcaj się małą liczbą możliwych akcji na początku gry. Cierpliwość jest cnotą, amen.

  2. Ruszaj głową. Ta gra nie jest AŻ tak trudna. Istnieją tytuły wymagające zręcznych palców, są też takie, przy których trzeba myśleć. Przynajmniej trochę.

  3. Korzystaj z opcji zapisu i wczytywania. Jaki sens mają pytania o działanie czy przydatność danych przedmiotów, skoro można zapisać grę, pokombinować, a potem w razie potrzeby ją wczytać?
Trzymaj się tych podstawowych zasad, a na pewno sobie poradzisz. Jeśli jednak nadal masz jakiś problem z Candy Box, poniżej znajdziesz krótkie Q&A, stworzone na podstawie najczęstszych pytań użytkowników oraz własnych doświadczeń z grą. Ponownie jednak powiem, iż granie metodą prób i błędów jest najprzyjemniejszą możliwą strategią. Wszystko, co poniżej, czytasz na własną odpowiedzialność.

PYTANIA I ODPOWIEDZI

Q: Co daje zjadanie cukierków? Próchnica postępuje, a ja nie mam z tego żadnych korzyści!
A: Zjadanie cukierków powiększa Twoje maksymalne zdrowie. A mówią, że słodycze są szkodliwe...

Q: Jaki jest sens wywalania cukierków na ziemię?
A: Ano żaden. Zmienia się jedynie emotikonka widniejąca przy liczbie wyrzuconych słodyczy :<

Q: Nie mogę znaleźć przedmiotu X, co robić???/??/
A: Wszystkie przedmioty dostępne w ekwipunku zdobyć możemy przechodząc różne questy bądź korzystając z już posiadanych przedmiotów. Nie możesz czegoś znaleźć? Kombinuj. Liczba opcji nie jest aż tak duża. Może przeoczyłeś coś w którymś z zadań?

Q: Czuję, że zbliżam się do końca gry, a w ekwipunku wciąż widnieją dwa puste miejsca. Czy coś pominąłem?
A: Dwa miejsca w twoim plecaku pozostaną puste aż do pewnego ważnego momentu. Jakiego? Dowiesz się, gdy nadejdzie.

Q: Biją mnie gobliny, to jest za tródne, co mam zrobić?!?!?!
A: Zacząć myśleć. Albo skorzystać ze starej dobrej maksymy mówiącej, że jeśli nie da się wbić gwoździa młotkiem, to należy wziąć większy młotek.

Q: Nie mogę pokonać bossa Y, zabija mnie zbyt szybko, a mikstury mają za duży cooldown. Co robić?
A: W tym wypadku przyda się wiedza na temat działania wszystkich mikstur i zwojów. Stosując ich dobrą kombinację, wyjść można z prawie każdej opresji. Zadaniem dla ciebie jest opracowanie tejże kombinacji.

Q: Mam problem z zagad...
A: Rusz głową, hehehehehe

Q: Serio, to ostatnie pytanie mnie powala! Jaka jest odpowiedź na nie?
A: Odpowiedzią jest odpowiedź. Lub rozwiązanie. A teraz przeczytaj tę zagadkę jeszcze raz. Wystarczy wpisać to, co potrzeba. Łapiesz już?

Q: Wejście do zamku, tak bardzo trudne. Przepaść też trudna. I inne rzeczy trudne. Jakieś podpowiedzi?
A: Ten magiczny kociołek nie robi tu za ozdobę. Niektóre mikstury, choć wydają się dziwne i nieprzydatne, nie raz zaskoczą cię swoim zastosowaniem i to w zupełnie niespodziewanych momentach.

Q: Nie mogę ulepszyć/kupić miecza, ta głupia starucha chyba robi sobie ze mnie jaja!
A: Owa starucha nie jest handlarzem, ani tym bardziej kowalem. Żeby więc zrobiła coś z bronią, którą posiadasz, musisz wcześniej zadbać, by ta była odpowiednio przygotowana. Te wszystkie magiczne pomioty szatana są w tym aspekcie bardzo wybredne. Ciekawe też, do czego może się przydać czekolada...

Q: Sadzę te lizaki, zbieram plony, ogólnie ciężka praca, tylko po co mi one?
A: Dojdziesz to takiego momentu w grze, kiedy zrobisz z nich użytek. To tylko kwestia czasu, wierz mi.

Q: Mikstury Berserkera, bardzo by mi się przydały, ale wypiłem już wszystkie otrzymane w zamian za używanie głowy. Co robić?
A: Jeśli naprawdę tego pragniesz, to jedno życzenie w odpowiednim momencie i zapewne dostaniesz kilka kolejnych buteleczek. Pytanie tylko, czy jest to warte swojej ceny. Jeśli jednak nie chcesz korzystać z tej opcji, to wiedz, że można przejść grę nie wypijając ani jednej.

Q: Ludzie piszą coś o jakichś żabach, czarownicach, a ja nic z tego nie wiem! O co w tym chodzi?
A: Oprócz twojego cukierkowego królestwa, w grze istnieje też kilka innych „lokacji”. Dostać się do nich można poprzez korzystanie z map, które zdobywamy wykonując questy. Jeśli natomiast czujesz, że już dawno powinieneś daną mapę posiadać, to może trzeba spróbować jakiegoś zadania ponownie? Niektóre plansze kryją dodatkowe niespodzianki.

Q: Oemgie, nie pamiętam nazwy zapisu stanu gry, a chciałbym go wczytać, co począć?!
A: Kliknąć w napis "zapisane gry", który znajduje się zaraz pod bannerem ARHN.EU na ekranie głównym twojego cukierkowego biznesu.

Q: Mam już 100 lizaków na sekundę, a chciałbym więcej, tyle że sadząc je nic się nie zmienia. Osochodzi?
A: Taka ilość lz/s jest maksymalna, jaką możesz uzyskać poprzez uprawę lizakowej roli. Większą ilość uzyskasz dzięki specjalnemu przedmiotowi.

Q: Który miecz najlepszy???
A: Ten, który wybierzesz. Jeśli nie jesteś pewny, skorzystaj z możliwości zapisu i wczytywania gry. Metoda prób i błędów ftw.

Q: Nie mogę poruszać się w piekle! To jakiś błąd?
A: W takim wypadku należy kliknąć myszą na teren poziomu. To powinno umożliwić poruszanie się.

MIKSTURY I ZWOJE

W tej sekcji znajdziesz krótki opis działania niektórych mikstur oraz zwojów.

  • Nasiono – tworzy przed postacią gracza wytrzymałe drzewo, którego zniszczenie zajmie chwilę nam, bądź przeciwnikom. Musisz znajdować się w odpowiedniej odległości od przeciwnika, by móc go użyć.
  • Galaretka – stawia za plecami gracza wybuchowego gluta, który zada obrażenia w przypadku kontaktu.
  • Superman – zmienia Twą postać w super bohatera, zapewniając stylową pelerynę i animację lotu. Praktyczne zastosowanie tego napoju pozostaje tajemnicą.
  • Żółw – zwiększa wytrzymałość, jednocześnie lekko spowalniając. Choć to drugie wydaje się być wadą, przyjdzie czas, gdy i tę specyficzną właściwość docenisz.
  • Klon – tworzy prawie idealną kopię postaci gracza z cukierków, wypuszczając ją przed siebie, by zbierała baty zamiast nas samych.
  • Nieśmiertelność – boski napój, zapewniające nietykalność na krótką chwilę. Jego wadą jest spory czas odpoczywania po zażyciu.
  • Berserker – aaaarrghghhh... Szał bojowy, mówi ci to coś?
  • Ucieczka – powoduje wyjście z danego zadania. Jego zaleta to brak potrzeby czekania na kolejne podejście.
  • POMOCY – archą pomusz? Pomoże. Jednak na efekty tego specyfiku gwarancji nie da ci nikt.
  • Teleportacja – przenosi cię na początek danego pomieszczenia w wykonywanym aktualnie zadaniu.
  • Inwokacja chochlika – przyzywa duszka, który będzie walczył po twojej stronie tak długo, aż sam nie zginie. Możliwe użycie w przypadku posiadania odpowiedniej ilości miejsca między nami, a przeszkodą/przeciwnikiem
To by było na tyle. Jeśli masz jakieś propozycje w kwestii tego oto Q&A, na przykład chcesz zasugerować jakieś pytanie, daj znać śmiało na PW. Zapiszesz się wtedy na kartach historii jako jeden z dzielnych, cukierkowych rycerzy, którzy wyciągali pomocną dłoń do zagubionych adeptów lukrowych tajemnic.

A może masz inny problem i nie wiesz gdzie o niego zapytać? Wykorzystaj ten oto temat Winking

Hala sław Cukierkowych Czempionów:

Insajd
Chmurowaty
HartOre
No, nawet ładne to FAQ. Tylko takie pytanie: Jak dostać się do Hali Sław Cukierkowych Czempionów?
Pomagając w rozwoju Q&A. Myślałem, że wyraziłem się jasno. Piszesz PM do mnie z pomysłem/pytaniem-i-odpowiedzią, ja to dodaję do całości, a ty stajesz się dumnym przedstawicielem elitarnego kręgu.
Prościej mówiąc, współautorem Grinning
A, rzeczywiście. Ominąłem tę część, w której to piszesz, przepraszam.
Jaka jest maksymalna produkcja lizaków ??
Czy ze studni życzeń korzysta się raz dziennie czy raz w grze? Wydaje mi się, że raz w grze, ale naprostujcie moje myśli jeżeli się mylę Smiling
Tylko raz na dany zapis.
Czy planowane jest dodawanie nowych pytań do bagnistego bagna?
Czy tylko ja nie mogę się ruszać w Piekle?
pitrek - też mam ten problem Crying
(01-05-2013, 18:54)Birodther napisał(a): [ -> ]Studnia życzeń mnoży moje lizaki posiadane czy posadzone ? Smiling

Posiadane, radzę zostawić sobie kompa na noc i pomnożyć, wykoksisz sobie miecz
Pisałem już w innym temacie, ale tutaj też napiszę, bo nie widziałem zainteresowania ;D
W kociołku Mikstura Pomocy, Mikstura Supermana, Nasionko i Galaretka oraz zakończenie są nieprzetłumaczone Winking
jakie jest kolejne ulepszenie czoko-miecza? bo chyba jeszcze nie u czarownicy Smiling i jaką miksturką go najlepiej zaczarować
@Adeq, po czekoladowym mieczu jest o ile pamiętam zaostrzony czekoladowy miecz

Co przedstawia ten znak "\o/"? Mam słabą wyobraźnię.
@Millenium - chłopaczka z rękami w górze
Szkoda, że Archon nie dodał Konami Code do tej gry, mogło by wyjść całkiem śmiesznie Grinning
Polecam cofać się do poprzednich lokacji po cukierki na lizaki, które zasadzimy na farmie i pójdziemy do wiedźmy po miecz. A po zaostrzonym czoko mieczy jest miecz życia o ile się nie mylę.
Co bardziej się opłaca, ulepszyć miecz miksturą zdrowia czy zwojem ognia?
Jak weźmiesz zdrowia to odbiera życie z przeciwników i daje tobie. Jak ognia to zadaje ogniste obrażenia. Co do ognia nie mam pewności bo nie mam zwoju ognia :P
Co to za waluta klz w chatce czarownicy?
@UP
1000 lizaków
(01-05-2013, 22:46)grzesio165 napisał(a): [ -> ]Co to za waluta klz w chatce czarownicy?

lizaki. W tysiącach.
1klz = 1000 lizaków
Da się zmienić z miecza gorejącego na ten dający życie?
@UP
Nie ma możliwości zmiany miecza.

Pytanie, czy znalazł ktoś już rozwiązanie na ten bug z piekłem?
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10