Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Materiały 3D na arhn.eu - Jak oglądać?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
[Obrazek: JX0nde7kZ2s.jpg]
Już wkrótce na arhn.eu pojawią się pierwsze trójwymiarowe recenzje gier na Nintendo 3DS dlatego postanowiliśmy przygotować ten krótki poradnik, by pomóc wam odnaleźć najlepszy sposób na oglądanie filmów w 3D. Spokojnie, jeśli nie jesteście zainteresowani taką formą oglądania arhn.eu, jednym kliknięciem przejść można z powrotem w tryb 2D.

By przeczytać cały artykuł, kliknij tutaj: Materiały 3D na arhn.eu - Jak oglądać?
Czy tylko ja mam zerowy efekt trójwymiaru na nagraniach z waszej kamery :P??. Widziałem mnóstwo filmów i zdjęć w 3d ale ta kamera (czy może sam obiektyw) to jakaś atrapa chyba :P. Z takim rozstawem soczewek to trójwymiaru nie będzie. Popatrzcie na aparat Fuji FinePix Real 3D W3, jaki tam jest rozstaw. Za to nagrania z 3DSa są w porządku ale też zależy od gry.

Wiem, że offtopic ale jakoś mnie tak naszło :P.
W jakiej jakości najlepiej oglądać filmy 3D, które będziecie wrzucać by efekt był najlepiej widoczny ?
@Newfolder. Nie wiem skąd twój problem - film był testowany zarówno na 3DS-ie, telewizorze Smart TV i komputerze, by upewnić się, że wszędzie efekt jest wystarczająco wyraźny. Wystarczy ustawić film w tryb czerwono-cyjanowy, żeby zobaczyć, że soczewki są rozstawione odpowiednio szeroko.
http://dl.arhn.eu/jing/2013-05-24_1814.png

Z drugiej strony Johnny informował mnie, że w jego doświadczeniu obraz z kamery był idealnie trójwymiary podczas gdy gameplay z 3DSa był tak "rozjechany", że nie nadawał się od oglądania.

--

royek, sugerowałbym minimum 720p. Najlepszy efekt osiągniesz oczywiście oglądając w możliwie najwyższej jakości poprzez "szare" okulary shutter glass na telewizorze 3D.
Lekka pikseloza po wyłączeniu 3d się robi na 720p.
Taki mam problem jak z każdym filmem nakręconym w 3D. Niektóre z nich wyglądają jakby były w 2D. Może to jest kwestia jakichś indywidualnych uwarunkowań - w sumie nie wiem. Ale na pewno jest to kwestia kamer, ich ustawień, tego co się nagrywa i jak. I z tej kamery moim zdaniem żadnej reweli nie będzie. Ale to nagranie było na poziomie... powiedzmy... filmu Prometeusz :P. Czyli nie było efektu. Dla mnie nie było.
Super sprawa, ale faktycznie jest jeszcze troszke pixelowy Smiling

Super sprawa, ale faktycznie jest jeszcze troszke pixelowy Smiling
Offtop: Jak mogę skonsultować się z instrukcją obsługi :pp

A tak wgl, to jeżeli już oglądać w 3D to tylko na tv, bo anaglifowe to niedobre 3D, a 3DSa nie posiadam, ale poradnik fajny Smiling
Na 3DSie wszystko śmiga aż miło ^^

Na 3DSie wszystko śmiga aż miło ^^
To kiedy pierwsza recenzja? Albo może jakaś stara, zremasterowana? Grinning

To kiedy pierwsza recenzja? Albo może jakaś stara, zremasterowana? Grinning
Super ogląda się to na 3DS!