Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Wasze opinie na
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Siema ostatnio zastanawiałem się na zakupem dwóch gier otóż

Flashpoint: Dragon Rising
Prey

Są to starsze Tytuły i osobiście nie miałem z nimy styczności a przykuły moją uwagę ale nw czy wydać na nie pieniądze co sądzicie ?
We Flashpointa nie grałem, ale co do Preya - bierz, nie zastanawiaj się, przecież teraz nie kosztuje wiele. Mało jest gier z tak fantastycznie wykreowanymi lokacjami i pomysłem na siebie oraz klimatem. Statek obcych, do którego trafia gracz z głównym bohaterem - Tommym - to istny majstersztyk, którego design fantastycznie uzupełnia patent z portalami i zmianą grawitacji. Na moment premiery gry była to niezła rewolucja, a i dziś może spokojnie uchodzić za niebanalne rozwiązanie. Do tego dochodzą znakomite, oryginalne, "żyjące" bronie, motyw zemsty na kosmitach (wiem, że brzmi to trywialnie, ale obcy naprawdę cały czas usilnie pracują na to, by ich znienawidzić) oraz indiańskich wierzeń, które wbrew temu, co Tommy sądzi na początku, okazują się całkiem prawdziwe, wzbogacając rozgrywkę o kolejny element, mianowicie opuszczanie ciała, by w ten sposób rozwiązywać niezbyt skomplikowane, ale satysfakcjonujące zagadki środowiskowe. Czego chcieć więcej? Soundtracku - ten również kapitalnie buduje klimat. Na dodatek gra jest pełna interaktywnych popierdółek niczym Duke Nukem 3D (dość powiedzieć, że Prey powstawał z 10 lat, na początku za sprawą właśnie 3D Realms, aż wreszcie - i to z sukcesem - skończyło go Human Head Studios).
Moim zdaniem to absolutny klasyk, do którego wracam z przyjemnością i cieszę się, że mam go w premierowym wydaniu na półce.

Jeśli odpowiadają Ci takie klimaty, bierz w ciemno. Tak czy siak chcesz wybierać pomiędzy produkcjami różnymi, jak ogień i woda, a z tego co wiem Dragon Rising nie stoi na tak wysokim poziomie jakościowym, co Prey.
Co do Flashpoint: Dragon Rising wedlug mnie bardzo nie doceniona gra ,na multiku bardzo mało jest teraz osób :<(w cieniu army), rozbudowany edytor, sztampowa ,ale nienużąca kampania . Brałbym tym bardziej ze chodzi teraz po dosłownie kilka złotych.
Zależy czego oczekujesz po Flashpoint: Dragon Rising, jest to cholernie ciekawy symulator pola walki, z punktu widzenia żołnierza. Fajnie oddana fizyka, zadawane/otrzymywane obrażenia i tym podobne rzeczy. Grafika jest przeciętna jak na dzisiejsze standardy ale na pewno nie kuje w oczy, za to udźwiękowienie jest naprawdę okej. Nie uświadczysz tam muzyki ale cała reszta wypada dobrze. Co do fabuły się nie wypowiem za dużo, bo gry nie ukończyłem, ale na początku była nudna.