Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Pasek™
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
W najbliższych dniach użytkownicy serwisu arhn.eu otrzymają dostęp do testowej wersji naszego nowego systemu nazywanego skromnie "Paskiem".

"Pasek" to menu po prawej stronie ekranu zawierający niezbędną funkcjonalność przy przeglądaniu serwisu + sporą porcję nowej funkcjonalności.

http://dl.arhn.eu/jing/2013-06-05_0014.png

Myślę, że jedynym elementem wymagającym wyjaśnienia jest "Tętno". "Tętno" jest mikroblogiem na którym użytkownicy mogą szybko i bezproblemowo dzielić się swoimi przemyśleniami, czy podrzucać linki do :ojcammo:. Różnica między Shoutboksem a Tętnem jest dość znacząca, bo Tętno dostępne jest na każdej podstronie serwisu, pozwala na komentowanie poszczególnych wpisów, a najnowszy post danego użytkownika staje się automatycznie jest "Statusem" na Profilu. Jeżeli chcecie podzielić się jakimś gorącym newsem, pochwalić nowym zakupem, czy podzielić się czymś z całą społecznością, to będzie to odpowiednie miejsce.

Pasek będzie trafiał do użytkowników w przeciągu najbliższych paru dni. Jeśli jeszcze go nie widzisz, to pewnie pojawi się na Twoim koncie lada dzień.

Pasek pojawiał się będzie wyłącznie na ekranach o szerokości okna przeglądarki większej niż 1340 pikseli.


Co działa/co nie działa i nad czym będziemy pracować:
- Log wydarzeń i tętno odświeżają się co parę sekund. Wiadomości i Powiadomienia co odświeżenie strony.
- Komentarze pod Tętnem odświeżają się automatycznie tylko po napisaniu posta lub odświeżeniu strony.
- Wiadomości (PM) i Tętno, gdy zwinięte, informowały będą o nowych postach poprzez małe "powiadomienie" w bańce, jak na telefonach komórkowych
- Na razie pasek widoczny będzie tylko dla użytkowników zalogowanych.
- W przyszłości pasek będzie można ukrywać. Na razie nic z tego Winking
- Komentarze do postów w Tętnie nie są uwzględniane w powiadomieniach o nowych wiadomościach. Takie było założenie i nie jest to bug.

Do zrobienia/poprawy, czyli błędy o których już wiemy:
- Komentarze w pasku liczą się jako komentarze w bazie gier. Nie powinny.
- Komentarze w tętnie powinny odświeżać się automatycznie.
- Ogólne usprawnienia wydajności skrytpu
- Wersja dla niezalogowanych
- Zwijanie, rozwijanie paska
- Tętno nie lubi przecinków w linkach. Trzeba rzucić na to okiem.
- Tętno nie bierze poprawki na strefę czasową.
- Pasek nie czyta prawidłowo awatarów z zewnętrznych serwisów.

Zapraszam do zgłaszania błędów oraz przesyłania sugestii i propozycji związanych z rozwojem tej funkcji.
Co by można jeszcze tam było dodać? Może pasek z acziwmentami?
Niech nicki wraz z datą i godziną mocniej kontrastują z treścią tętników.
Avatar jest krzywo wyświetlany (przycięty z prawej strony), ale może jest to tylko mój problem
Zgadzam się z kolegami wyżej.

Miło, że zgadzasz się z forumowiczami powyżej, ja również zauważyłem część podrzuconych przez nich w tym temacie błędów, nie upoważnia to jednak ani mnie, ani Ciebie do nabijania licznika podobnego typu postami. Wysil się nieco następnym razem i dopisz jakie koncepcje faktycznie Ci się podobają i dlaczego. Upominam.
~bleub

Mój avatar ma permanentny crash i nawet w części się nie wyświetla. Taki 404 jest.
(06-06-2013, 11:17)speedy901990 napisał(a): [ -> ]Mój avatar ma permanentny crash i nawet w części się nie wyświetla. Taki 404 jest.

U mnie to samo.
Od czasu do czasu może pojawić się błąd w wyświetlaniu zawartości tak jak tutaj: http://i.imgur.com/d48zHKM.png

Poza tym, gdzie się podziało tętno?
Tętno zostało tymczasowo wyłączone. Wróci, gdy tylko ustabilizuję działanie serwera. Smiling
Po ponownym włączeniu tętna nie wyświetlają mi się teraz powiadomienia o nowych wpisach. Nie wiem czy tylko u mnie, możesz sprawdzić, Archon.
Pole ostatni status w profilu wypisuje rzeczywiście ostatni dodany status, ale sprzed aktualizacji/wyłączenia tętna.

edit:
Apostrof nie wyświetla się poprawnie:
[Obrazek: ywKf4nP.png]
O ile się nie mylę, to 1600>1340. Deal With It Wszystko działa, jak należy. Potwierdzam przycięcie avatara, ale możliwe, że tak ma być.
Da się jakoś ten pasek wyłączyć? Wcale mi się on nie podoba.
Czapa zmień rozdzielczość na jk najmniejszą, bo na razie paska nie wyłączysz
Przy małych ustawieniach szerokości okna przeglądarki (mieści się całość tła posta) pasek się nie włącza.
Przy niektórych AdBlockach pasek czasem się blokuje, ale ogólnie naprawdę fajna rzecz, wszystko zebrane w jednym miejscu Grinning Tętno wg. mnie nie jest złe, po usprawnieniach będzie git! Oby tak dalej!
Do paska dodałbym jeszcze zakładkę "Dzisiejsze posty" wtedy mógłbym cały czas siedzieć na SB i zarządzać wszystkim bez przewijania stronki w górę.
Archon, odkryłem błąd. W tętnie pojawiło się powiadomienie o zwycięstwie z giveawayów.
ja mam monitor z rozdzielczością 1280x1024 i pasek pojawił się u mnie i nie ukrywam ,że zakrywa sporą część strony ,przez co uniemożliwia w pewnym stopniu korzystanie z niej :/

LINK http://screencast.com/t/6GilQ2qfF1x
Mi od czasu do czasu dzieje się takie coś z paskiem: Screen
Bynajmniej nie jest to wina przeglądarki, bo sprawdzałem na firefoxie i operze.
Odświeżony pasek jest za szeroki i zasłania forum na szerokości kilkudziesięciu pikseli. No i nie ma go jak schować. To samo pod Operą i Chrome, ekran 1366x768.
Nie podoba mi się to, że w nowej wersji strony w natywnej rozdzielczości mojego monitora (1366x768) nie mogę widzieć paska bocznego tak jak to było przed liftingiem, tylko jest schowany, a jak się pokazuje, to zasłania część strony. Nie da się go nawet tak pokazać na stałe zmieniając rozmiar strony (wcześniej na monitorach 4:3 się nawet dało pasek tak zobaczyć).

FrozenShade

Kiedy będzie funkcja wyłączania paska?
Nazwa konta mego zlewa się z opcjami "profil" i "wyloguj"
Można dodać link do aczików?
Stron: 1 2