Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Karta dźwiękowa zewnętrzna
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
(Keczup zwracam honor LOOOOOOL )

Szukam dobrej karty dźwiękowej w okolicach 200-300 zł. Mam nowe słuchawki i chiałbym sobie do nich sprawić właśnie takie coś, niestety jestem ułomny w szuakniu, a szczególnie dobrego sprzętu. Chodzi mi o taką kartę co będę mógł podłączyć z jednej strony (czy tam też drugiej) kabelek od słuchawek i mikrofonu, a z drugiej strony do PC by ładnie śmigało. Dzięki

Ps. jakby było potrzebne to mam Sennheiser HD 380
W tym przedziale cenowym mogę Ci polecić kartę Audiotrak Maya U5, sam taką posiadam. Karta posiada wzmacniacz słuchawkowy, który w sporym stopniu poprawia "doznania" dźwiękowe podczas pracy na słuchawkach. Działa na zasadzie Plug'n'Play od razu po podłączeniu przez USB (Wymaga conajmniej USB 2.0) i można korzystać w zasadzie ze 100% tego co karta oferuje. Sporym minusem jednak jest oprogramowanie, które dostarcza producent, jest strasznie mało przejrzyste, a za razem bardzo ubogie. Miałem osobiście problemy by w ogóle zmusić je do współpracy, ale znów według opinii rozsianych po sieci większość ludzi nie narzeka, aż tak. Wykonanie stoi na całkiem przyzwoitym poziomie jeśli spojrzymy na czynnik cena/jakość, gorzej jeśli gorzej ma się jednak praca z zestawem głośnikowym 5.1, z tego co wyczytałem (Sam używam 2.1) karta ma problemy z większymi konfiguracjami 2.1. No ale poza tym to uważam, że to najlepsza opcja w twoim przedziale cenowym i raczej nie ma sensu się interesować innymi kartami przenośnymi. Nie wymaga żadnego dodatkowego zasilania, oraz posiada osobne wejścia na słuchawki i głośniki.

Co do twojego modelu słuchawek to nie mam ogólnie obycia ze sprzętem Sennheisera, więc nie wiem jak spisywać się będzie twoim konkretnym modelem, ale podejrzewam, że nie powinieneś być zawiedziony. Karta zdecydowanie lepiej radzi sobie z odtwarzaniem muzyki, ale mimo to w grach też spisuję się dobrze, więc można ją uznać za coś w miarę uniwersalnego.

Jakbyś miał dodatkowe pytania odnośnie tej konkretnej karty to chętnie odpowiem.

Edit. Małe poprawki w tekście, bo za duży chaos tam panował.