Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: PS4, a gry z PS3
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Czy pojawiły się jakieś doniesienia na temat obsługi gier z PS3 na PS4? Starałem się cokolwiek znaleźć, jednak przyznam, ze było to nieudolne.
Smiling
Od społeczności na arhn.eu słyszałem, że PS4 nie będzie obsługiwał gier z PS3.
A szkoda. Posiadam X360 i w bardzo odległej przyszłości pewnie kupie PS4 więc chciałbym również sprawdzić tytuły ekskluzywne na Play'a trójke.
To naprawdę nie jest takie trudne... Winking

[Obrazek: 2013-06-13_1239.png]
Zrzucę to za przemęczenie w pracy. Dzięki za odpowiedzi. Smiling
Pozostaje mi trzymać moje PS3. Grinning
coz tak czy siak zobaczymy teraz jest inaczej kiedys bylo ze poczatkowe ps3 dawaly rade emulowac ps2 by gracze mieli wsteczna ale teraz odpuscili starania by pozniej moze dac taki serwis lub nawet i cos lepszego przekonamy sie co sony wymysli z tym cloud
Szkoda tych gier s ps3
Myślę, że możemy się spodziewać reedycji gier z PS3, na PS4 (tak, nie tylko Microsoft lubi pieniążki Tongue_Out_Winking)
(26-06-2013, 12:03)DonDomino napisał(a): [ -> ]Myślę, że możemy się spodziewać reedycji gier z PS3, na PS4 (tak, nie tylko Microsoft lubi pieniążki Tongue_Out_Winking)
Raczej wątpię - jak Sony uruchomi Gaikai to nie będzie sensu wydawać reedycji. Poza tym weźcie pod uwagę, że PS4 i PS3 to dwie zupełnie inne architektury - nie opłaca się tyle czasu siedzieć i portować gier z jednej na drugą.
DonDomino: I gdzie widzisz problem? Nikt ci ich kupować nie każe.
UzeQ: PS2 i PS3 to też zupełnie inne architektury, a gry z PS2 są masowo portowane teraz na PS3 w postaci PS2 Classics i HD Remasters.
Dark Archon: Masz rację, ale weź pod uwagę, że aby wydać taki klasyk HD to każdą grę trzeba portować z osobna, nie ma magicznego sposobu, że wkładasz grę z PS2 i automagicznie wychodzi wersja na PS3. Sony kupując Gaikai niejako pozbyła się tego problemu - gry będą normalnie odpalane na PS3/PS2 i streamowane do naszych PS4. Poza tym wydaje mi się trochę bez sensu jednoczesne inwestowanie w Gaikai i tworzenie klasyków HD - po co 2 razy płacić za to samo?Smiling Sony będzie nam sprzedawać jeszcze raz te same gry, ale już w formie Gaikai a nie klasyków HD. To moje zdanie na ten temat Smiling
Dark Archon - oj tam od razu "problem", po prostu stwierdzam fakty. A fakty są takie, że firm nie prowadzi się "charytatywnie" - mają przynosić pieniążki.
UzeQ - Gaikai istnieje już od 2008 roku - przełomu jakoś nie widać. Po za tym Sony wydaje się prowadzić politykę "wspierania" grania offline, więc nie wykluczał by tak od razu reedycji w "HD".
DonDomino: Owszem Gaikai istnieje od 2008, ale dopiero niedawno Sony ich wykupiło. Teraz pracują nad tą usługą i zobaczymy co nam zaproponują.

Zresztą cały czas gdybamy Grinning Poczekamy, zobaczymy co nam Sony zaserwuje - obstawiam, że na Gamescomie wyłożą wszystkie karty na stół Smiling