Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Xbox One - temat ogólny
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Wygląd konsoli nie jest ważny, moim zdaniem najważniejsze są gry. Czego w Xboxie mi trochę brakuje.
Mam pytanie czy steaming z xbox one ma jakieś wymagania techniczne oprócz internetu?
Windows 10 i router jeżeli chodzi ci o to. Najlepiej żeby konsola i komputer był podłączony po kablu.
Pierwotnie miałem zamiar jako pierwszy sprzęt 8. generacji kupić PS4, ale padło na XO. Początkowo byłem trochę niezadowolony, bo na wybór wpłynęła moja żona (chciała Kinecta), ale chyba dobrze się stało, bo ten sprzęt ma kilka niezaprzeczalnych zalet. Przede wszystkim jestem pod wrażeniem kultury pracy - może jest i duży, ale dzięki temu i zewnątrznemu zasilaczowi jest cichy. System też jest dobrze pomyślany, zaś do możliwości uśpienia konsoli w środku gry i wyburzenia jej w ciągu kilkunastu sekund, by grać dalej przyzwyczaiłem się do tego stopnia, że brakuje mi jej teraz na starszym sprzęcie. Pad jest bardzo wygodny i bardzo długo działa na bateriach - dopiero po tygodniu od pierwszego komunikatu, że siadają baterie musiałem faktycznie je zmienić. Oczywiście nie grałem po 10h dziennie, ale to i tak znakomity rezultat - tym bardziej, że zrobiłem to dopiero po miesiącu od kupna konsoli. Wadą jest za to brak odpowiednika przycisku "Share" z PS4 - tutaj trzeba się posiłkować kombinacjami klawiszy. Gorzej jest też z dostępnością używanych gier, bo zdecydowana większość ludzi wybiera u nas PS4, ale sumarycznie i tak nie żałuję. Mam też nadzieję, że lista tytułów z X360 działających na XO będzie się rozrastać.

Wysłane z mojego SM-N7505 przy użyciu Tapatalka
Hejka  Smiling

Zastanawia mnie, co sądzicie o różnicach między "Xbox One" a "Xbox One S".

Udało mi się ustalić kilka najważniejszych zmian, którymi chwali się sam producent. Konsola jest o 40% mniejsza, co musi być odpowiedzią na zarzuty użytkowników i innych zainteresowanych o przesadny rozmiar pierwotnej wersji. Inną diametralną zamianą jest udostępnienie rozdzielczości obrazu 4K przy jednoczesnym wprowadzeniu technologi HDR. Oprócz tego streamowanie wideo, zwiększona pojemność dysku czy odświeżony design. Namierzyłem także jedną niezrozumiałą dla mnie zmianę, którą jest wprowadzenie nowego wejścia dla Kinecta. 

Dylematem (dla mnie) byłoby rozstrzygnięcie, który ze sprzętów jest lepszy dla laika sprzętowego. 

Rozmiar sprzętu nie był dla mnie rażący wcześniej, więc tym bardziej nie kole, gdy konsola jest mniejsza. Nie jestem także przekonany, czy wprowadzone zmiany mogą wpłynąć na jakość rozgrywki, jeżeli nie posiadam odpowiedniego telewizora/monitora, na którym mógłbym wyświetlać opisane powyżej efekty wizualne. Ponadto 2 TB pamięci, to cały ogrom, więc wątpię, czy wskutek zwykłego użytkowania byłbym w stanie to wykorzystać. Streamowanie wideo jest dla mnie zupełną abstrakcją, więc nie stanowi zupełnie atutu.

A jednak odczuwam, że sprzęt nowszy musi być lepszy. Producent nie szczędzi pochwał, a i ewentualne recenzje mówią o zaletach nowej konsoli. Moje obawy biorą się jednak stąd, że niewiele wiem o samym rynku konsolowym. Trudno mi z tej perspektywy wyrokować co byłoby lepsze dla przeciętnego (uśrednionego) gracza. Jako potencjalny nabywca chciałbym, by sprzęt spełniał moje oczekiwania i nie nadszarpnął przesadnie budżetu. 

Powracając do zasadniczego pytania: co sądzicie o różnicach?  Nyan Cat!
Stron: 1 2