Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: PlayStation 3... i monitor
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Po obejrzeniu dzisiejszego gameplaya z GTA V w końcu zdecydowałem się na kupno PS3.

Jednak, nie mam konkretnego ekranu do grania. Czy monitor 22" nada się? Czy jest możliwość podpięcia go do PS3?
Czy monitor ma złącze HDMI? To by ułatwiło sprawę.
niestety nie, monitor ma juz kilka lat. tylko d-sub.
Podsyłam Ci PM z tematem w którym znajdziesz mnóstwo informacji na temat podłączenia PS 3 do monitora.
Szczególnie polecam to cacuszko:
http://allegro.pl/konwerter-adapter-hdmi...37628.html
Sam mam taką samą sytuację jak ty, i gram aktualnie przy pomocy tego konwertera, wielki plus, że masz od razu audio, a to działa bardzo dobrze.
Dam krótkie info dla kupujących konwerter do wejść VGA.
Polecam szukać na allegro pod frazą "konwerter VGA" znajdzie dużo aukcji,
polecam również te z wbudowanym wyjściem audio, znacznie ułatwiają sprawę.
Dźwięk w takim urządzeniu jest czysty, w głośnikach nie usłyszałem najmniejszych szumów,
co do obrazu, jakość nie różni się niczym od FULL HD, urządzenie działa idealnie, gram na
22 calowym monitorze z konwerterem do wejścia dvi i gry w 1920x1080 idealną jakość,
porównywałem z obrazem z zwykłego kabla HDMI do 37 calowego TV LG LCD FULL HD.
Ale ważną kwestią jest kabel, jaki zastosujemy do połączenia konwerter->kabel->monitor,
ja sam kupiłem 5m, bo myślałem sobie "na zapas" Smiling ale to był błąd, pierwsze primo,
polecam kupić kabel oryginalny ja samsung czy podobny, po drugie do 2 m.
Mój pierwszy kabel kupiłem chiński 5m jak wspominałe, rozmywał on obraz, nie wiem czy przyczyną
było to że "chińczyk" czy też długość, ale kupiwszy kabel markowy samsung-a do ich ekranów,
udało mi się usunąć problem złej jakości obrazu i potwierdzić, że nie była to wina konwertera.

mam nadzieję, że wyczerpałem temat i pomogłem użytkownikom serwisu.
Nie chcę wyjść na jakiegoś znawcę bo nim nie jestem, ale co na to wszystko HDCP :P?
O ile wiem mój monitor obsługuje czy też posiada tą/to zabezpieczenie,
ale warto jest sprawdzić o co w tym biega, ja kupiłem i wszystko działa
nie było problemu z przesyłanym sygnałem.