Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Ufo of The Doom
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
UPDATE: 1.3! Losowe wystąpienia ufo w innych ilościach niż standardowe, kolejna poprawka w trudności, bonus od celności.
UPDATE: Ufo jest ciekawsze. Zobaczcie sami :3. Więcej żyć, dłuższa rozgrywka.
UPDATE: Poprawiono zachowanie niektórych Ufo. Dodano też inne poprawki.

Witajcie, oto prosta gierka zrobiona przeze mnie. Używa się tylko i wyłącznie spacji do grania.
Musicie zestrzeliwać ufo Kissing

Do zagrania tutaj: Link (1.3)



[Obrazek: 2jfb83.jpg]

Do poprawienia została czcionka (by wyświetlała się taka jak na screenshocie). Zajmę się tym wkrótce.
Skoro nikt nie odważył się odpisać - ja zacznę.

Przede wszystkim, fajna gierka do popykania. Kolory są trochę jaskrawe i dają takie lekko padaczkowe odczucia, ale poza tym nie mam zastrzeżeń. Czekam na port na komórki - tam by się bardziej nadawała z jednoprzyciskowym sterowaniem Grinning

A teraz przejdę do pytań:

1. Dlaczego na początku licznik pozostałych strzałów niecelnych (bo wydedukowałem, że właśnie to wskazuje liczba w prawym górnym rogu) wskazuje 31? Czy inwazja obcych trwa miesiąc? Czy może 31 do góry nogami w lustrze = Half Life 3 confirmed?

2. Co dokładnie robią mi te "słabe" UFO kiedy ich nie zestrzelę i polecą w prawo?

3. Kim dokładnie jestem i dlaczego kosmici zdecydowali się przelatywać prosto przed moim celownikiem?

4. Jak wyglądał proces tworzenia gry? Użyłeś jakichś gotowych rozwiązań, czy całość napisałeś samemu?

To chyba tyle Grinning
31 to liczba żyć ^^ Ale niech będzie że miesiąc :3
Każde ufo odejmuje życia. Zielone po 3, Pomarańczowe 5, Czerwonofioletowe 10.
Przelatują nad twoim celownikiem bo lecą na autopilocie. Jesteś Brytyjskim kierownikiem działka przeciwlotniczego.
Grę samemu zrobiłem ^^ (chociaż -5 do respektu za graficzne robienie gry (Construct 2)).
O, fajnie, to wreszcie jakiś nalot UFO dziejący się poza USA. Tego jeszcze nie było Torll

Teraz założyłem słuchawki i słyszę to stereo - kolejny plus Grinning
Wersja 1.2 Gotowa!
Tutaj

FrozenShade

Przypomina mi to grę, którą ponad 20 lat temu napisałem na Atari. Była to moja pierwsza gra w asemblerze. Tryb tekstowy zamiast grafiki ale zasada dokładnie taka sama jak w Twojej Winking

Powodzenia!
1.3 wyszło. Poprawka graficzna (teraz widać lepiej czy się spudłowało czy nie), bonus od celności, losowe wystąpienia niestandardowych fal ufo + drobne poprawki w narastaniu trudności.

Do zagrania tutaj: Link (1.3)