Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Chłodzenie pod socket 775 w płycie mATX
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam
Moje aktualne chłodzenie jest strasznie głośne oraz nie jest wstanie schłodzić procesora (Intel Pentium D830) który chwile po uruchomieniu systemu mam już ponad 50 stopni, a podczas grania czy nawet przeglądania internetu osiąga temperaturę 66-68 stopni. Na początku chciałem od razu zamówić SilentiumPC Fortis HE1225 ale nie wiem czy się zmieści na płycie mATX ? Z wysokością nie będzie problemu bo obudowa ma 208mm szerokości (Zalman Z11 Plus). Myślałem też o SilentiumPC Spartan LT HE912 oraz SilentiumPC Fera Pro HE1224. Odrazu mówię że chłodzie później będzie działać z jakimś 4 rdzeniowym prockiem. Jeżeli się nie zmieści to polećcie jakieś dobre chłodzenie do 120zł które wejdzie na tą płytę (ASUS P5VD2-MX). Ewentualnie czy każde chłodzenie pasuje też pod płyty mATX ?
Fortis będzie pasować spokojna głowa, liczy się kompatybilność z LGA775, a nie wielkość płyty
poza tym 68 stopni to bezpieczna temperatura dla procesora
Tutaj spokojnie wystarczy Spartan Pro, lub Fera/Fera Pro.
Fortis tu będzie absolutnie zbędny ponieważ temperatury nawet na boxie są akceptowalne.