Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Problem z napędem UMD
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam. Postanowiłem dzisiaj zagrać na swoim PSP. Niestety coś jest nie tak. Kiedy wkładam płytkę UMD gra niby się uruchamia lecz później napęd "pstryka". Wynika, że z tego całego "pstrykania" napęd nie czyta płytek UMD, jakieś propozycje co można zrobić?

Tutaj daję podgląd jeśli ktoś nie kojarzy o co mi chodzi.



(radzę podgłośnić trochę wideo ponieważ jest cicho)
Spróbowałem i niestety nie działa. Starałem się przyciskać w różnych miejscach w nadziei na to, że coś się stanie.
Spróbuj odpalić grę przy włączaniu konsoli, ustaw autostart.

Czy kiedy PSP zaczyna "pstrykać" dalej kręci się płyta w napędzie?
Po włożeniu innej gry system nie zaczął "pstrykać" co mnie zdziwiło. Ale na pewno wiem, że płytka się kręciła.
A ta inna gra działała bez problemów, czy też był problem z jej odczytem?
Tak, z każdą jest problem. Ogólnie zauważyłem, że kiedy przy Gran Turismo widać, przez szparki w klapce widać działający laser i wtedy pstryka. Przy Kingdom Hearts Birth by Sleep nie widać za to laserka oraz nie pstryka. To chyba nie ma jakiegoś dużego związku z laserem bo tak to chyba w ogóle by nie wykrył gry.
Ciekawe. Możesz jeszcze sprawdzić laser tak jak to zostało pokazane tu: LINK.
Tylko trzeba uważać, żeby nie połamać plastików.

Ogólnie może być kilka przyczyn nie czytania UMD:
- laser "nie łapie ostrości"
- coś blokuje zębatki napędu UMD
- problem z płytą główną PSP.
Sprawdziłem tak jak na tym filmiku. Po przytrzymaniu tego "wichajstra" oraz naciskaniu śrubokrętem laserek się świeci.
Może to ta plastikowa "obudowa" płytki się poluzowała, i po prostu tak stuka ?