Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Sony NIE CHCE zamykać serwisu Gametrade…
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Wybaczcie niezwykle luźną formę tego artykułu, ale powstawał na kolanie, "w trasie". Felieton ten to moje osobiste przemyślenia i nie są oficjalnym stanowiskiem serwisu arhn.eu


By przeczytać cały artykuł, kliknij tutaj: Sony NIE CHCE zamykać serwisu Gametrade…
Podzielam twoja opinie, widac ze gametrade specjalnie robi z siebie ofiarę. Uwaga, shitstorm is coming!
Jak widzę administracja i moderacja jest zbyt leniwa aby sprawdzać tematy. Czy serwis gdzie ludzie z "władzą" czekają na zgłaszanie takich rzeczy można brać na poważnie?
Za takie felietony uwielbiam ten serwis.
No i praktycznie wszystko jest jasne.
BTW - artykuły w luźnej formie są fajne - przyjemnie się je czyta.
No, w końcu jakiś głos rozsądku. Właśnie za to lubię arhn.eu Całej sprawie przyglądam się od początku i naprawdę wkurzam się czytając jak wielkie serwisy, jeden za drugim opisują sprawę nie rozumiejąc istoty problemu. A czarę goryczy przelało chyba CD-Action (bądź co bądź największe growe czasopismo w kraju) artykułem "Sony żąda zamknięcia serwisu Gametrade.pl. A co z wizerunkiem i reklamowaną możliwością wymiany gier?" sugerującym, że Sony nie odpowiada odsprzedaż używanych gier przez użytkowników.
To jeszcze ktoś traktuje CD-Action jako coś więcej niż pisemko z tekstami o niczym dla niewymagającego czytelnika?
ale mówimy o ich stronie internetowej
Jeszcze lepiej Trollface
(03-10-2013, 18:29)ichabod napisał(a): [ -> ]To jeszcze ktoś traktuje CD-Action jako coś więcej niż pisemko z tekstami o niczym dla niewymagającego czytelnika?
Ja po czasopiśmie o grach nie spodziewam się treści intelektualnie wymagających (nie ważne czy chodzi o treść drukowaną czy zawartość strony internetowej) ale wymagam by ktoś piszący wiadomości opanował umiejętność czytania ze zrozumieniem.

Na szczęście jest Archon i S-ka ratujący growe media w Polsce Grinning
(03-10-2013, 21:12)Ra-V88 napisał(a): [ -> ]Na szczęście jest Archon i S-ka ratujący growe media w Polsce Grinning

Dziękuję za miłe słowa, ale serio, ostatnim czego nam trzeba, to żebym został Winkelriedem graczy. Nie chcę ani ratować mediów, ani mówić ludziom co mają myśleć. Chciałbym za to zachęcić ludzi do tego, by na każdą sprawę spoglądali z obu stron i sami dochodzili do wniosków zamiast tylko ślepo podążać za tym co czytają. Szczególnie w sieci.

Doszedłem do wniosku, że dużo będzie się mówiło o tym "co robi Sony", a mało kto skupi się na tym "co robi (i przy okazji ukryje) Gametrade". Taka delikatna przeciwwaga.

Mam nadzieję, że mimo niefortunnego tonu tekstu nikt nie będzie na jego podstawie wyrokował, a jedynie zdecyduje się analizy faktów. Smiling
Przykro patrzeć, jak wyśmiewające głupoty z brukowców branżowe serwisy same posuwają się od ich praktyk - jak mówi znane przysłowie, "plotka wleci wróblem, a wyleci wołem". Czy jakoś tak. Oczywiście wina leży też po stronie kancelarii, która nie sprecyzowała konkretnie, o co tak naprawdę jej chodzi, jakby któryś z adwokatów rzucił "Panowie, coś jest nie tak z tym gametrade.pl, ale że o grach jako takich i usługach Sony mamy identyczne pojęcie, co o szydełkowaniu, walniemy jakiś prawniczy bełkot, co by właściciele serwisu w gacie ze strachu narobili".
Faktem pozostaje, że gametrade dawało poklask procederowi "zrzuty" na gry. Gadanie, że to broszka użytkowników jest bez sensu, skoro serwis nie przedstawił jasno stanowiska, że jest przeciw, a jeszcze nawet w tym pomagał. To zupełnie jak z tymi wszystkimi warezami: "u nas nie ma żadnych plików, ale nie przeszkadza nam to udostępniać miejsca na linki i trzepać na tym hajsu".
Niestety internet i redaktorzy portalów internetowych nie mają czasu zinterpretować danej sytuacji i tak powstają sprzeczne informacje