Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: [Do 1.11] Co kupić na Halloween? Subiektywny poradnik kupującego gry na Steam
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Jako maniak Steama i posiadacz prawie już 500 gier na tej platformie podzielę się swoim "drobnym" przeglądem aktualnej promocji w związku z amerykańskim świętem Halloween. Zastrzegam wszystkie opinie są zbiorem moich własnych, recenzji które czytałem, let's playów i opinii moich znajomych. Starałem się wymienić wszystkie warte uwagi gry, jeśli jakąś pominąłem przepraszam - możesz dodać ją zawsze w odpowiedzi wraz z odpowiednią wg. Ciebie kategorią Smiling !

Podziele warte uwagi promocje na klasy od A najlepszych, B wartych rozważenia czyli C czyli bardzo może Smiling

Klasa A
  • Vampire: The Masquerade - Bloodlines - Niegrywalne bez modów, jednak jest to jeden z najlepszych gier RPG wydanych na PC. Polecam dla osób które chciałyby zagrać w bardziej mrocznego Baldur's Gate bądź szuka dojrzałej fabuły w rozległym otwartym świecie trochę podobnego do pierwszego Deus Ex'a. Cena 75% w dół do 4,99 Euro.

  • Bioshock Pack (Bioshock 1 & Bioshock 2) - Gry które przeszły do popkulturowej legendy. Świat podziemnego upadłego miasta Rapture który z utopii stał się jej przeciwieństwem. Polecam dla osób spragnionych fabuły w której ich decyzje mają wpływ na świat oraz dla fanów singleplayerowego strzelania. Cena w dół o 75% do 9,99 Euro.

  • Fallout New Vegas Ultimate Edition / Fallout 3: Game of the Year Edition - Post apokaliptyczne singleplayerowe RPG w otwartym świecie pełnym smaczków. Fallout 3 jest bardziej związany z poprzednimi dwoma częściami jednak są z nim problemy na nowszych komputerach. Fallout New Vegas jest w oderwaniu od kanonu Falloutów co twórcom, wg. Mnie wyszło na lepsze, dodatkowo z tą wersją nie ma problemów z nowymi komputerami. Polecam jeśli na hasło Morrowind czy Skyrim kręci Ci się łezka w oku czy jeśli uwielbiałeś Mad Maxa. Cena w obu wypadkach -75% do 4,99 Euro.

  • Left 4 Dead Bundle (L4D + L4D2) - Najlepsza co-opowych strzelanka jest w tym bundlu. Niektórzy wolą jedynkę a inni dwójkę jednak obu częściom trzeba przyznać że robią . Uważam że od miodności L4D zaczeła się moda na strzelanie do zombie. Ogromna scena modderska sprawia że tytuły te nadal żyją i dostają nowy darmowy content. Polecam jeśli szukasz jakiejś gry by pograć z kumplem bądź jeśli na hasło strzelanie do zombie nie masz odruchów wymiotnych tylko ładujesz swoją dubeltówkę. Cena w dół o 75% do 5,24 Euro.

  • Orcs Must Die! Franchise Pack - Nietypowe rozwinięcie formuły gier typu tower defence połączonej ze strzelanką z pierwszej osoby. W jedynce single playerowa kampania a w drugiej części prócz kolejnej kampanii (trochę słabszej wg. znajomego) dodano opcję co-opową która wyszła całkiem nieźle. Polecam jeśli lubisz tower defence bądź szukasz gier lekkiej z przymrużeniem oka. Cena 75% w dół do 7,49 Euro.

  • Borderlands: Game of the Year - Kolejna w klasie A singlowo-coopowa strzelanka Smiling tym razem w otwartym świecie z nietuzinkowym humorem oraz elementami rozwoju postaci. Plus tony, tony i jeszcze więcej broni do rozwalania wrogów na najróżniejsze sposoby. Polecam jeśli wizja rozjeżdżania wrogów, odstrzeliwania krocza spotkanym przeciwnikom i hasło "no fucks" given z małą dozą realizmu powodują uśmiech na Twojej twarzy. Cena w dół o 3/4 do 7,49 Euro

  • Brothers - A Tale of Two Sons - Świeżynka. Przygodówka z wzruszającą fabułą i innowacyjnym sterowaniem (musisz mieć pada) nad którym rozwodził się słynna persona gajmingowego świata na YouTube Total Biscuit. Pierwszy raz w takiej promocji miesiąc po premierze. Polecam jeśli masz pada i nie boisz się wzruszyć przy historii opowiedzianej bez wypowiadania ani jednego słowa przez postacie. Cena 50% w dół do 6,99 Euro.

  • Brutal Legend - Jeśli uznamy że gry tworzone z pasją mają swoją "duszę" to Brutal Legend ma duszę przepełnioną heavy metalem i zajebistym, dorosłym, dowcipem. Wsiąkasz w świat nawet jeśli nie jesteś fanem tego typu muzyki a fabuła jest bardziej niż wciągająca. Polecam jeśli na hasło metal na Twojej twarzy gości uśmiech bądź szukasz wspaniale opowiedzianej zabawnej historii. Cena w dół 75% do 5,74 Euro.

  • Atom Zombie Smasher - Jedyna w swoim rodzaju strategia 2D z abstrakcyjnym humorem w której stawiasz czoło inwazji zombie na poszczególne regiony swojego południamerykańskiego państwa za pomocą wyspecjalizowanych jednostek o unikalnych cechach. Super dowcip, przyjemnie skalujący się poziom trudny, wymiatająca oprawa muzyczna i duża obniżka. Polecam dla fanów strategio-zręcznościowych gierek na kilka godzin którzy nie mają dość zabijania zombie! Cena 80% w dół do 1,99 Euro.
Klasa B
  • The Walking Dead - Przygodówka która rozpoczeła renesans tego gatunku. Minimalistyczny interfejs, wciągająca fabuła tylko te zombie przeszkadzają w odbiorze. Gra zgarneła prawie wszystkie możliwe nagrody a była nominowana w każdej kategorii. Polecam dla niedzielnych graczy, fanów serialu czy ciekawych fenomenu tej przygodówki graczy którzy spędzili ostatni rok w jakiejś jaskini że o niej nie słyszeli Smiling cena 75% w dół do 6,24 Euro.
  • Monster Loves You! - Interaktywna ciepła historia o byciu potworem. Można spędzić kilka godzin z uśmiechem na twarzy poznając nowe możliwe rozwiązania fabularne i smaczki. Polecam dla fanów gatunku bądź dla osób które po grze The Walking Dead i The Wolf Among Us mają niedosyt. Cena 50% w dół do 3,49 Euro.

  • Natural Selection 2 - Coop, strategia, RTS i strzelanka. Ze wszystkiego po trochu i nawet zjadliwe jeśli lubisz strzelanie do kosmitów bądź być kosmitą zjadającym ludzi Smiling unikalna kooperacja dla bardziej wymagających. Polecam dla tych dla których L4D jest zbyt proste i poszukują wyzwania. Cena w dół o 75% do 5,74 Euro.

  • Don't Starve - Weźmy grę typu survival inspirowaną designem epoką wiktoriańską i dodajmy do tego trochę craftingu z Minecrafta. Część ludzi oszalała na punkcie tej gry a część, w tym ja, nie rozumie tego szaleństwa. Polecam jeśli chcesz singlowego wyzwania inspirowanego Minecraftem. Cena w dół o 50% do 6,99 Euro.

  • LIMBO - Jedna z tych słynnych gier niezależnych o których wszyscy słyszeli, prawie każdy ma a mało kto grał. Czarno-szaro-biały platformer który zachwycił recenzentów. Na mojej liście przejścia. Polecam jeśli szukasz dobrej gry platformowej na PC. Cena -75% do 2,49 Euro.

  • Amnesia: The Dark Descent - Chcesz się bać? To dobrze trafiłeś. Gra która zapowiedziała powrót gier horrorów na scenę PC. Boję się do niej przysiąść. Polecam dla fanów horrorów i pokręconych fabuł. Cena -75% do 3,74 Euro.

  • Sleeping Dogs - Masz PC a chciałbyś zagrać w GTA V? Co powiesz na tytuł który pod względem fabularnym może stawać w szranki z wielkim dziełem Rockstar? Wcielasz się w agenta pod przykryciem gangstera w Hong Kongu. Mocna fabuła, dobra grafika, bardzo dobre udźwiękowienie. Polecam jeśli lubiłeś serie GTA i nie masz nic przeciwko azjatyckim klimatom. Cena -80% do 4,99 Euro.

  • Deadlight - Platformówka 2,5D z wspaniałym klimatem post-apokaliptycznego świata. Jeśli szukasz "umiarkowanego" wyzwania dobrze trafiłeś. Polecam dla fanów innowacyjnych platformówek oraz tych dla których ten styl graficzny wzbudza zachwyt. Cena w dół o 75% do 2,99 Euro.
Klasa C
  • The Wolf Among Us - Kolejna przygodówka w której decydujesz o zakończeniu od Telltale Games, wspaniała lepsza w mojej opinii od poprzednika The Walking Dead. Znajduje się w tej a nie wyższej klasie z powodu tego że obecnie dostępnych jest tylko 1/5 fabuły gry (sic) która starczy na 3 godziny rozrywki oraz promocja jest bardziej niż symboliczna. Cena w dół o 10% do 20,69 Euro.

  • Outlast - Chcesz się bać bardziej niż w Amnesii? Dobrze tu oto jest horror dla Ciebie! Gra z czego widziałem po recenzjach i gameplayu trafia do mnie bardziej niż Amnesia jednak promocja nie jest na tyle ciekawa by zaklasyfikować tytuł do wyższej klasy. Cena w dół o 33% do 12,66 Euro.

  • Lone Survivor - Samotność w świecie po apokalipsie. To główny motyw Lone Survivor. Ta któtka gra o przygnębiającym klimacie dzięki swojej przejmującej narracji skutecznie mnie do siebie odstraszyła co stanowi o jej mocy. Polecam dla osób które mają ochotę na przygodówkę z dojrzałą opowieścią i dla tych których specyficzna ręcznie rysowana grafika 2D tego tytułu przemawia. Cena w dół o 33% do 4,66 Euro.

  • The Darkness II - FPS z super mocami rodem z komiksu. Jesteś szefem gangu a dodatkowo jesteś opanowany przez demona który ukazuje swoją moc w ciemności. Dobra fabuła, ładne grafiki, nastrojowy głos demona Smiling i dość słaby dodany coop. Polecam jeśli lubisz komiksowe fabuły i bycie półbogiem mroku siekającym i dekapitującym swoje ofiary za dodatkowe punkty! Cena w dół o 75% do 7,49 Euro.

  • Monaco: What's Yours Is Mine - Symulator bycia włamywaczem 2D. Wysoce niszowa gra kooperacyjna (do 4 osób a każdy może wcielić się w inną klasę z innymi umiejętnościami) w której brak współpracy jest cholernie frustrujący a myślenie jest wymagane. Polecam jeśli masz kogoś do grania razem w tą grę bądź jeśli szukasz złodziejskiego wyzwania. Cena w dół o 50% do 5,49 euro.

  • Alan Wake Franchise - Historia pisarza Alana Wake (duh) którego fabuła napisanego przez niego thrillera spełnia się w życiu. Filmowo, serialowa fabuła plus troszkę frustrujący gameplay sprawia że tą grę się trochę lepiej się ogląda niż w nią gra. Dodatkowo była dostępna za prawie darmo na Humble Bundle. Polecam jeśli szukasz dłuższej serialowej fabuły i dobrej narracji. Można wziać sam orginał bez dodatku. Cena za wszystko w dół 75% do 8,99 Euro, podstawka też 75% w dół do 6,99 Euro.

  • Skulls of the Shogun - Szybka i lekka strategia turowa. Inspirowana grami arcade w stylu Castle Crashers. Pierwsza taka promocja tego tytułu. Trochę nadal za mało obniżona by polecać bez zastanowienia ale jeśli lubisz ten gatunek... Polecam dla fanów niebalnalnych strategii turowych i na hasło indie nie reagujesz alergicznie. Cena -50% do 6,99 Euro.

  • Prison Architect - Wcielasz się w menadżera świeżo powstałego więzienia. Cóż, gra podobnie jak Don't Starve czy Kerbal Space Program ma swoją wielce oddaną niszę która aktywnie wpływa na rozwój gry - jest to gra early access w tym momencie. Powiedzieć że to jest gra ładna było by wierutnym kłamstwem. Polecam dla nie bojących się niestabilnych gier fanów strategii z zasobnym nie bojącym się gier rozwojowych portfelem. Cena w dół o 33% do 14,06 Euro.

  • Prototype - Nazywasz się Alex Mercer i dostałeś w prezencie od losu mutacje które sprawiają że jesteś półbogiem. Radosna napierdalanka i rzeźnia w ruinach Nowego Yorku. Taki protoplasta Saits Row IV, nie doszukuj się tu fabuły. Polecam dla osób które chcą radośnie rozp... wszystko na swojej drodze bez zwracania uwagi na jakąś tam "fabułę"! Cena 75% w dół do 4,99 Euro.
Dziękuje za uwagę Smiling !
"Ghost Master" w cenie 1,24 ojro to tytuł co najmniej wart rozważenia Smiling10-letnia strategia, polegająca na (jakżeby inaczej) straszeniu ludzi, którą śmiało można określić per "klasyk" Smiling
Według mnie, najlepszym tytułem w tej wyprzedaży jest "I have no mouth and i must scream" a zaraz po nim "Ghost Master". Jedne z najciekawszych gier w jakie grałem Laughing
Myślałem o "Ghost Master" ale to w perspektywie tego że chyba kiedyś był dodawany do Clicka czy jakiegoś takiego pisma. Wspominam że czytałem dołączony obszerny poradnik jak przejść tą grę pomimo że w nią nie grałem bo był tak fajnie napisany Smiling

Ale z racji że 10 letni tytuł który nie jest wspierany nie będę go polecał - założyłem że będą problemy z nowszymi sprzętami, grafika się nie obroniła przed upływem czasu a także jest to typowa "jednostrzałówka".

Link dla zainteresowanych.
W ramach bezwstydnej promocji TotalBiscuit wrzucił linka z jego top 10 tytułami. W klasie A i B jest aż 7 z 10 z nich. Deal With It