Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Montague's Mount
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Prawdopodobnie ten tok myślenia doprowadził do stworzenia i wydania gier, które można określić horrorami. Alone in the dark, Resident Evil, Silent Hill, to przedstawiciele tego gatunku w głównym nurcie, jednak i twórcy niezależni nie mają się czego wstydzić. Niskobudżetowe gry, takie jak Amnesia i Slender często przerażają dużo skuteczniej i w bardziej wysublimowany sposób niż ostatnie odsłony najlepiej sprzedających się serii. Nie przepadam za horrorami, które w prymitywny sposób, straszą odbiorcę wyskakującymi na ekran potworami. Według mnie, to po prostu wykorzystanie odruchów bezwarunkowych, a nie sztuka straszenia. Zdecydowanie wolę, gdy, dzięki odpowiednim zabiegom scenariusza i jego audiowizualnej oprawy, groza i terror sączą się z głośników i monitora wprost do mego umysłu. Powoli i cierpliwie. Jak woda drążąca skałę. Taki sposób straszenia sprawia, że nie podskakuję na krześle nerwowo, lecz wstając od komputera mam zjeżone włosy na karku i nerwowo oglądam się za siebie.

By przeczytać cały artykuł, kliknij tutaj: Montague's Mount
Takiego marudzenia to ja juz dawno nie czytałem (czyżby zainspirowane się Gremem :-) ), no ale dobrze! Nie boicie się tak krytycznych osądów i wasza niezależność na to pozwala wątpię aby jakiś komercyjny serwis mógł wam dorównać pod tym względem. Tak trzymać!

P.s. publikujcie jak najwięcej artykułów pisanych, mimo niesamowitej jakości waszych filmików to jednak w słowie pisanym jest coś "magicznego".
Pograć w tę grę i powstrzymać się od marudzenia jest naprawdę ciężko, możesz mi wierzyć Winking

W każdym razie, dzięki za pozytywną opinię! Artykuły pisane pojawiają się na arhn.eu i pojawiać się będą, dołożymy wszelkich starań, by jakościowo nie odstępowały od treści wideo.
(07-11-2013, 21:49)Insajd napisał(a): [ -> ]Nie przepadam za horrorami, które w prymitywny sposób, straszą odbiorcę wyskakującymi na ekran potworami. Według mnie, to po prostu wykorzystanie odruchów bezwarunkowych, a nie sztuka straszenia.

By przeczytać cały artykuł, kliknij tutaj: Montague's Mount

Ale to zdanie mi się podoba! I całkowicie się z nim zgadzam. Plus do tego muszę powiedzieć, że na myśl przyszedł mi jedynie Fatal Frame. Polecam zagrać jeśli ktoś jeszcze nie grał. Ten na ps2 oczywiście.

Pozdrawiam, chrusto.
Wysłane z mojego LG 4x HD za pomocą Tapatalk.
chrusto, z tego co mi wiadomo to Fatal Frame jest jedną z niewielu serii, w której każda część trzyma poziom (2 na wii Heart )
@facepalm zgadza się. Chociaż miałem tylko styczność z 3 częściami na ps2. Na wii nie grałem niestety.

Pozdrawiam, chrusto.
Wysłane z mojego LG 4x HD za pomocą Tapatalk.