Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Najlepsze gry z Nintendo Eshop (Download Exclusive)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
czy kupujecie w Eshopie? Jeśli tak to jakie są waszym zdaniem warte uwagi tytuły? (btw. nie mówimy tutaj o grach wydanych pudełkowo i kupionych w eshopie, tylko o grach wydanych wyłącznie elektronicznie)
Ja z eshopu sprawiłem sobie na razie trzy gry, z czego jedną była pierwsza zelda.

Urban Trial Freestyle
Polska gra, tak w ogóle. I to w miarę tania (28zł). Nie jest to nic innego jak unowocześniona elastomania z tym wyjątkiem że tutaj bardziej niż na szukaniu jabuszek skupiamy się na jechaniu przed siebie, a nasz sprzęt można ulepszać. Całkiem niezła gra, wydana też na Vitę, PS3 i Steam, jako jedyna chyba posiada całkiem niezły edytor plansz. Dwa jedyne minusy - koszmarnie krótka - 20 poziomów, kilka godzin i z głowy - i brak możliwości ściągania map innych użytkowników co już w ogóle niszczy chęć powracania do gry.

mighty switch force / mighty switch force 2
Na pierwszy rzut oka jest to klon Megamana, ale prawdę mówiąc po kilku planszach różnice można zobaczyć gołym okiem. Ogólnie biegamy, zabijamy wodnym wężem i rozwiązujemy zagadki sterując "seksowną" rozpikselowaną panią w poszukiwaniu innych skąpo odzianych niewiast. Całkiem przyjemnie się gra, ale tutaj też trochę można ponarzekać na długość. Niemniej za 19zł, jak najbardziej 11/10 :Wiiu:

Phoenix Wright: Dual Destinies
OBJECTION! Najlepsza gra w Eshopie. Jeśli masz wolną stówkę z jakiegoś powodu, gra już sama wskakuje do twojej kieszeni. Rozpisywać się nie ma co bo sam Arynełu już recenzję robił

Gunman Clive
8zł? świetna muzyka? piękna grafika? świetna muzyka? wciągający gameplay? świetna muzyka? Biorę. Kolejny klon megaman'a

10in1 Arcade Collection
Kolejna Polska gra. Huh. Kolejne 8zł. Całkiem niezły zbiór minigierek ale trzyma poziom przeciętnej androidówki co najwyżej. Potrafi wciągnąć, ale dobra gra to to nie jest. Minimalistyczna, to na pewno.

Super Little Acorns 3D Turbo
UGHHHHH. Okropna gra. Ale najtańsza z najtańszych, bo 5zł. Jeśli komuś zalega w eshopie po zakupach, najlepszy wybór. Bo jedyny.
EDIT: Kilka dni temu UzeQ dał mi znać że w InMedio można kupić karty do doładowania konta w Eshopie. I faktycznie, są PS3 Has No Game nie wiem jakim cudem nie widziałem ich wcześniej. Można kupić kartę doładowującą 70 albo 120 złotych, zamiast 50, 100, 150, 200 i 250 z doładowania kartą kredytową, co ułatwia kupno gier kosztujących np. 100zł z hakiem.
Apropos ciekawych tytułów w eshopie, teraz w czwartek (10.07) w sklepie będzie można dostać Pokemon Trading Card Game z GBC (Virtual Console) za dwie dyszki Grinning
Jeżeli chodzi o ciekawe tytuły na 3DS (nie dostępne w formie pudełkowej) to Phoenix Wright: Dual Destinies i gry z Virtual Console. Pierwszy tytuł ogrywałem tylko demko, ale już widać że jest świetny. Chciałem go kupić wcześniej ale na zimę planowana jest reedycja pierwszych trzech części gry (w jednej paczce jako Phoenix Wright: Ace Attorney Trilogy HD), która ma również kosztować w granicach stówki. Myślę, że lepiej zacząć serię od początku Smiling
Z Virtual Console skusiłem się na Zeldę (The Legend of Zelda: Link's Awakening DX)o której tyle słyszałem, a nigdy niestety nie miałem okazji grać. Powiem tyle, gra must have! Dzięki niej przypomnałem sobie, że stare gry potrafiły być bezlitosne i nie prowadziły gracza za rączkę (w końcu!). Żeby znaleźć jakąś rzecz, która pozwoli grać dalej trzeba próbować praktycznie wszystkiego Grinning Po przejściu planuję zakup reszty Zeld na eshopie.
Mam również pierwszą część Harvest Moon z GBC (Virtual Console). Kiedyś spodobała mi się ta gra po obejrzeniu rozgrywki u kumpla, który miał wersję na PS. Przyznam szczerzę, że gra mnie troszkę rozczarowała, bo bardzo szybko się nudzi. W krótkim czasie jest się w stanie odkryć większość niezbędnych rzeczy w grze, a na wymaksowanie jej nie mam ochoty. Ponoć ma być niedługo na Virtual Console druga część w której jest więcej rzeczy do roboty Smiling
Mam nadzieję, że pojawi się w końcu pierwsza część Contry, bo póki co tylko w eshopie jest jej kontynuacja (Super C). Dość dziwna polityka, gdzie najpierw dodaje się drugą część.
Ja polecam Edge. Jak ktoś lubi platformówki z odrobiną logiki to pozycja na niego. Kupiłem także PIX3D i szczerze to nie jestem za bardzo zadowolony. Liczyłem na coś więcej. Szybko się nudzi. Niby 1000 puzzli, a praktycznie wszystkie robi się tak samo.

Podsumowując:
Edge:
-około 10 h na wymaksowanie,
-fajna i stosunkowo trudna gra platformowo-logiczna,
-tania.
PIX3D:
-nudna,
-8 h na wymaksowanie,
-tania,
-0,2/10!

@Edit: Przecież można doładować konto eShop dokładnie tyle ile kosztuje gra!
@Hixovick Dzięki serdeczne, że uświadomiłeś mi o możliwości kupna gry, bez konieczności doładowania okrągłej kwoty. Do tej pory nie miałem o tym pojęcia (ale i tak zamierzałem kupić 2 gry z VC więc nie jest źle Grinning) Podam przy okazji jak to zrobić, żeby nie było takich problemów jak miałem ja ^^
1. Wybieramy grę którą chcemy kupić a następnie klikamy w "Proceed to Purchase"
2.Pojawia się okienko, które pokazuje ile mamy aktualnie kasy i ile potrzeba do kupna gry. Klikamy na ekranie dotykowym "Add founds:
3.Wybieramy "Add funds using a credit card"
4. Pojawiają się znajome cztery okienka z kwotami 50,100, 250 oraz 550 złotych i okienko "Required Amount only" . Wybieramy to ostatnie dzięki czemu płacimy tylko za samą grę i klikamy "Yes"
5. Potem kolejność jak w doładowywaniu pełnej kwoty poprzez kartę kredytową.

Mam nadzieję, że się komuś ten opis przyda. Skoro sprawy tak się mają to pewnie PTCG wleci do kolekcji Smiling