Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Projekt Androidowej Aplikacji arhn.eu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Hej! Chciałbym napisać Androidową apkę dla serwisu. Nie chciałbym, żeby ZASTĄPIŁA mobilną wersję strony, ale byłoby fajnie, gdyby ułatwiała korzystanie z serwisu.

Jakie funkcje chcielibyście w niej zobaczyć i które byłyby dla nas najważniejsze?

Myślałem o: Shoutboksie i możliwości przejrzenia listy najnowszych artykułów czy na przykład prostym widoku mówiącym jakie mamy teraz giveawaye, kiedy spodziewać się nadchodzących eventów (z możliwością dodania przypomnienia) itd.

Chętnie poczytam wasze pomysły Smiling
Hej! Moje priorytety:

Shoutbox jako widget/appka - coś co by ułatwiło korzystanie z niego.
Powiadamiacz™ - Nowe newsy/artykuły/eventy/promocje/giveawaye i wszystkie inne rzeczy + możliwość ustawienia co ma się pokazywać.

Mniejsze rzeczy które chciałbym w aplikacji:
Obracające się kokoszki!
Losowa gra z bazy gier
Shoutbox być musi. Fajnie by było, jakby appka wywalała androidowe powiadomienia takie, jakie daje Pasek™. Może dałoby się też pisać PMki?
Szybkie wybieranie aktualnie ogrywanej gry z kolekcji byłoby miodne, jeszcze częściej by się tego używało Smiling
Z Mobilnej wersji strony już trochę korzystam, tak że fakt pojawiania się aplikacji niezwykle ułatwił by mi życie Winking

Coś co na pewno musi pojawić się w aplikacji to na pewno właśnie Shoutbox, bo na nim zazwyczaj toczy się dużo ciekawych konwersacji, a pisanie z tabletu/telefonu korzystając z mobilnej strony jest katorgą.

Nie mniej ciekawym pomysłem byłoby zaimplementowanie czegoś na kształt paska znanego z głównej strony, ale w lekko okrojonej wersji. Dla mnie główną zaletą paska są powiadomienia o działaniach na stronie ( dodanie screenów, odblokowanie osiągnięcia itp.) które wyświetlają się w jago górnej części. Ważne są również wiadomości i one też mógłby by być częścią mobilnego paska.

Dostęp do profili jest również dobrą ideą, głównie dlatego, że często zaglądam tam, by zobaczyć w co gra dany użytkownik, jaki jest jego poziom forumowego EXP-a czy po to, aby zobaczyć jakie ostatnio gry dodał do kolekcji.

I chyba moja najważniejsza sugestia. Możliwość przeglądania bazy gier wraz z dodawaniem opisów i wprowadzaniem poprawek. Dla mnie byłaby to wymarzona opcja, bo to od pewnego czasu jest moim zajęciem w przerwie od wysyłania screenów Winking

Jak na razie to tyle, jeżeli coś jeszcze ciekawego przyjedzie mi do głowy, to uzupełnię wpis o te pomysły Smiling Pozdrawiam!
Fajnie było by gdyby można było ustawić shouta jako widget. Szybka wyszukiwarka gier i przycisk "Ustaw jako ogrywaną" byłby bardzo ok.
Mobilna wersja profili użytkowników, czyli to o czym wspomniał Wojtex też było by przydatne, choćby po to aby w łatwy sposób edytować swój własny profil. Do tego "te trzy zakładki" czyli promocje,giveawaye i newsy. To chyba wszystko ode mnie Smiling
Shoutbox, giveaway, promocje oraz oczywiście newsy i artykuły.
Arhon jak już skończysz pisać apkę na Andka to może pomyślisz o Windows Phone Winking
-Shoutbox jako widet
-Możliwość brania udziału w giveawayach

DonLama

Koniecznie kalendarz wydarzeń
Ławy dostęp do profilu i jego modyfikacji

Będziesz coś działał tez na iOS?


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
Możliwość oglądanie recenzji wprost w aplikacji (zamiast np. przekierowania na YT) była by kozacka Grinning
Chciałbym zobaczyć w takiej aplikacji:
- newsy
- shoutbox
- tekstowe recenzje?
Z tego byłbym zadowolony Fap Heart
Najbardziej przydatne rzeczy (według mnie) to:
- Newsy + Filmy/Artykuły
- Shoutbox + PW
- Kalendarz/Eventy
- Konkursy
- Profil + podstawowa edycja profilu (sygna, grana gra, status itd.)
Mniej ważne:
- Baza gier lub kolekcja gracza
- Archonowy Sklep? (Jeśli będziesz chciał rozwijać go poprzez dodawanie nowych "Fantów" (długopisy itd))

Jeśli chcesz pomocy to mogę coś tam pomóc PC Has No Game
W końcu się Javy też uczę...
(05-12-2013, 21:54)UzeQ napisał(a): [ -> ]Arhon jak już skończysz pisać apkę na Andka to może pomyślisz o Windows Phone Winking


właśnie,może zrób też "port" na ios i WP?
Bardzo przydałyby się: newsy i artykuły, shoutbox, kolekcja gier (i możliwość ingerencji w nią), coś w stylu paska bocznego no i najważniejsze: Windows Phone! Dopefish Lives!
Kolekcja gracza w apce by się przydała gdyż ułatwiła by zakupy ;D
Na pewno shoutbox + może jakiś kalendarz wydarzeń, livestreamów i powiadomienia o nowych filmach.
pedometer + zbieranie monet jak w 3ds Fap
Krokomierz byłby fajny, np. za przejście pewnej odległości dostawałoby się Dinary. I można jeszcze dodać taką funkcje że przy pobraniu gry z Google Play dodawałaby się do kolekcji.
Możliwość doładowania konta Dinarami przez mikrotransakcje w Google Play.

I działający generator van de grema Heart
Shoutbox + przyciski: dzisiejsze posty. Ew. jakieś okienko, z niusami.

Sb jako widget = Heart

Reszte mogę sprawdzać via pc.
Promocje,promocje, promocje i jeszcze raz promocje. Poza tym, oczywiście forum oraz terminarz zdarzeń.
Proponuję także dać widżet o różnych wymiarach z najnowszymi artykułami, aby mieć do nich szybki i wygodny dostęp.
- Kurczaczki
- Candy Box
- Widget z subskrybowanymi tematami na forum
- Edytowanie kolekcji i synchronizacja ze sklepem
- Wszystko to co napisala reszta
- Kucyki po wpisaniu konami code
Korzystałbym na 100% z tej apkiWinking
Za dużo też nie może być bo będzie muliła apka, ale można by zrobić jedna arhn.eu z newsami kolekcjami itp, a drugą sam shoutbox
Stron: 1 2