Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Multiplayer PS4 tylko z PS+ - dlaczego?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Multiplayer na PS4 jest tylko możliwy jak ma się wykupiony PS+?
Wiadome jest dlaczego tak zmienili czy po prostu tak postanowili?
Bo utrzymanie serwerów i rozwijanie usług kosztuje.
Bo utrzymanie serwerów i rozwijanie usług kosztuje. - to na PS3 serwery i usługi nie kosztowały nic?
(06-12-2013, 22:10)Rufus napisał(a): [ -> ]Bo utrzymanie serwerów i rozwijanie usług kosztuje. - to na PS3 serwery i usługi nie kosztowały nic?

No. Sony świetnie na tym wyszło siedząc teraz na skraju bankructwa i operując serwerami plików z których ledwie można coś pobrać na konsolę. Torll
Serwery do gier w multi sony stawia, a nie twórcy gier (ewentualnie prywatne osoby jak np w team fortress 2 serwery różnych forów)?
To zależy. Za serwery do grania online na PS3 płacił zazwyczaj developer.
Być może w celu ujednolicenia jakości usługi na PS4 obsługą serwerów będzie zajmować się Sony. Tego nie wiem.

PlayStation Plus nie jest wymagane do grania online w gry Free2Play i do korzystania z usług systemu. Nie jest więc tak, że PS+ jest "wymagane do multi". Jest wymagane do multi w grach płatnych.

A dlaczego trzeba płacić? Najwyraźniej Sony uznało, że prowadzenie usługi jest zbyt kosztowne.
Nie dziwi mnie to. PSN to nie gra, którą kupi się raz i która z czasem umiera śmiercią naturalną. To ekosystem w który cały czas trzeba ładować pieniądze, bo użytkownicy wciąż aktywnie z niego korzystają.

Sony mogło sobie na to pozwolić, bo robi to od lat Microsoft i nikt nie może się skarżyć, że to bezprecedensowy krok.

Nikomu się takie rozwiązanie nie uśmiecha, ale na pytanie "Czemu trzeba płacić?", nie ma lepszej odpowiedzi niż "bo serwery kosztują i nikt im nie zabroni". Chyba, że ktoś ma lepsze wyjaśnienie Winking
(06-12-2013, 22:50)Dark Archon napisał(a): [ -> ]Jest wymagane do multi w grach płatnych.
Nie kumam tego do końca. Sony pośredni jakoś w rozgrywkach w multi że musi za to płacić?

To jak steam stoi i można tam grać w multi bez abonamentu a na PS4 trzeba?
Jakby nie patrzeć, usługa PS+ już na Playstation 3 była bardzo opłacalna, więc ci, którzy już korzystali z tej usługi, nawet nie zauważą zmiany przy przesiadce na Playstation 4. Oprócz cyfrowych wersji gier w ramach "Plusa" możemy otrzymać dużo lepiej działający PSN, więc myślę, że jest zdecydowanie więcej pozytywów, niż negatywów takiego rozwiązania. Jedną grę można poświęcić, a nuż pewnego miesiąca wyląduje w "Kolekcji gier od zaraz"?. Grinning
(07-12-2013, 00:08)szymon1051 napisał(a): [ -> ]To jak steam stoi i można tam grać w multi bez abonamentu a na PS4 trzeba?
Bo Steam udostępnia swoje serwery tylko wybranym grom - i to w większości produkcjom samego Valve. Większości gier obsługę multi musi zapewnić sam developer. Poza tym Valve jest w całkowicie innej sytuacji finansowej, niż Sony. To po pierwsze. A po drugie - Steam ma konkurencję na rynku gier pecetowych w postaci wielu innych platform. A widziałeś gdzieś alternatywę dla PSN...?
(07-12-2013, 00:43)guy_fawkes napisał(a): [ -> ]Bo Steam udostępnia swoje serwery tylko wybranym grom
A Sony wszystkim? Ja sądziłem że każda gra która ma multi ma własne serwery albo korzysta z rozwiązania jak w "call of duty modern warfare 2" gdzie jedne gracz jest hostem a reszta klientami.
UP: Obecność matchmakingu wcale nie oznacza, że nie potrzeba specjalnej infrastruktury do obsługi multiplayera - przecież coś musi czuwać nad zestawianiem połączeń, rankingami itd. Skoro wspominasz MW2, to na pewno słyszałeś o IWNet. Jeśli nie, to poczytaj o tym w Internecie, a zrozumiesz.
Czyli w grach na PS4 nie czegoś podobnego do IWNet tylko Sony to zapewnia?
Nie zapominaj, że funkcjonowanie chociażby PS Store też swoje kosztuje.
Witam! Bez sensu jak konsola ma wbudowane wifi to poco ps plus do multi nie rozumiem
UP: A co ma piernik do wiatraka? WiFi to po prostu sposób, w jaki konsola może łączyć się z Internetem, a PS+ to usługa. To porównanie z rodzaju "czemu mam płacić za jazdę autostradą, skoro ostatnio naprawiłem zawieszenie".
Przeczytaj poprzednie posty, a się dowiesz, o co chodzi.
Fajnie byłoby, gdyby Sony wstrzymało się z tym PS+ do momentu, aż wyszłoby więcej gier. Takim posunięciem sprzedaliby jeszcze więcej konsol.
Tak na dobrą sprawę płacę za neta(ps+), tylko żeby grać w BF-a 4. Wielka szkoda
PS+ jest raczej opcją, która zachęca do kupienia PS4 Winking Za niespełna 200 zł na rok lepsza infrastruktura, kilka gier do ogrania, zazwyczaj lepszych tytułów niż w przypadku MS. oraz obniżki w sklepie. Zatem jedorazowy wydatek, zwraca się z nawiązką.