Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Znowu pytania przed kupnem konsoli ;-)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cześć forumowicze,

pewnie po części macie juz dosyć takich tematów ale blagam nie zlinczujcie mnie od razu. Poczytalem sporo tematów, które zamiast mnie nakierowac to zaprowadziły do błędnego kola. Ale do rzeczy.

Przy rozmowie z kumplem dowiedziałem się ze będzie chciał się pozbyć swojego ps3 fat 60gb z dwoma padami i 6 grami (grand turismo 5, bf3, jakieś 2 części fify, pes'a oraz motorstorm arctic edge) za 700 zł. Cena z tego co przegladalem nie jest zła. Ale największe obawy mam co do samej konsoli.

Podobno jest to jedna z najlepszych wersji ps3, jednak na żadna gwarancję nie mam co liczyć. Konsola kupiona na prawie samym poczatku produkcji i mam stracha ze w ciągu miesiąca może ze starosci przypadkiem wyzionac ducha.

I tu pytanko do Was czy naprawdę problemy ze starszymi egzemplarzami ps3 to nagminny problem i jest się czego obawiac, czy jednak może to tylko glupio rozdmuchany mit wędrujący po sieci.

No i druga sprawa czy ta oferta jest atrakcyjna? Może jednak poczekać na swiateczne promocje, w końcu wyszła nowa generacja i może sklepy będą chciały wyprzedawac slimy i superslimy?

Arhn'owicze licze na wasze uwagi,

I z gory dzięki za wszelkie sugestie :-)
Jak się nie obawiasz YLOD, to na twoim miejscu stargowałbym cenę o 50-100 złotych.
To co ja mogę doradzić to to, że jeśli boisz się faktycznie, że konsolka ci padnie, to nie ma sensu byś się na siłę męczył. Kiedyś kupiłem xboxa bez gwarancji i bałem się RRoDa, co momentami zabijało we mnie chęć grania w cokolwiek, a ostrożność była przesadzona...
Generalnie bardziej awaryjne były wersje FAT, Slimy zachwala się raczej z tych najsolidniejszych (miałem fat, slim i teraz super slim, super slim wydaje się być zrobiony z tanszych materiałów, takie moje subiektywne odczucie).

Moja porada: przejdź się do mediamarkt. Widziałem super slimy za 649zł, wszystko na gwarancji więc nie ma stresu, że coś padnie. Dokup kieszeń do dysku (~30zł) i sam dysk (chyba że już posiadasz, 2.5" SATA). W moim przypadku wyjąłem dysk z przenośnego dysku 80GB.
GT5, BF3, "jakieś fify" czy motorstorm to nie są drogie tytuły, zatem nie powinny być znaczącym argumentem za kupieniem używki slima. Drugi pad już jest bardziej przekonujący (od 100zł chyba są jak dobrze pamiętam używane).
Jednak jeśli masz możliwość wydania troszkę więcej na konsolę, to zachęcam do tego. Dla mnie konsola to powinno być coś, co pozwoli mi grać nie przejmując się, że coś nie będzie działać. Wrzucam płytkę i gram (w odróżenieniu do PCtów).

Tyle, jak coś to pytaj jeszcze!
Moja PS3 ma już prawie 5 lat a śmiga jak nowa. Czyszczę ją co tydzień sprężonym powietrzem, nie wiesza się i chodzi w miarę cicho. Dysk już się lekko zużył, ale swoje wypracował.
Kumpel ma grubasa PS2, ma go z 8 lat i konsola pracuje bardzo dobrze.

Chcę przez to powiedzieć, że na nic nie ma reguły. Czasem nowy sprzęt psuje się zaraz po wyjściu z fabryki, czasem po 10 latach.

Wariant zasugerowany przez Luklewa brzmi jednak bardzo rozsądnie i jak możesz dorzucić tę stówę, to kup nówkę. A od kolegi odkup same gry Grinning
Wow co wy po nocach nie spicie :-P jeszcze raz wielkie dzięki za błyskawiczne odpowiedzi.

Farmaceuta, faktycznie potargowac się mam zamiar i może do tych 600 zł uda się zejsc (najwyżej zainwestuje 20 zł i wtedy w iście polski sposób dojdzie do targowania :-) ), a co do YLOD'a z tego co wyczytalem jest to problem z cyną przy ukladzie graficznym która przestaje przewodzić prąd. Wiec nie oznacza kompletnej cegły tylko co najwyżej kilkudziesiecio zlotowa naprawe w jakimś serwisie.

Luklew, faktycznie nowa konsola to zero kłopotów. Jednak jeżeli moglbym z tamtym zestawem zejść do 600 zł, to chyba warto go rozważyć. Zwłaszcza ze planuje zainteresować się subskrypcja ps plus, wtedy zaoszczedzone dinary mogę przeznaczyć na wyżej wymienioną usługę.

Zresztą tak jak zasugerował MrPuddington, jak się dba to się ma. Znam dobrze tego kumpla i wiem ze ten sprzecik nie był w żadnym wypadku katowany. Głównie służył do weekendowych sesyjek w "fifke" ;-). Co dla takiego komabajnu dużym obciążeniem raczej nie jest.

No ale skoro już się tak rozpisuje to zapytam się jeszcze o jedna rzecz w ps plusie. W jednym lub drugim wypadku rozważamy konsole o dosyć małym dysku (60gb w fat'cie i ok. 80gb w slim'ie) wiec nie jest to ogromna przestrzeń. Co się stanie jeżeli sciagne gre miesiaca (załóżmy ze jest to obecny grid 2) a ona zostanie zastąpiona przez następną, a wtedy usuwam grida z dysku.

I tu pytanie czy będę miał do niego dostęp przez cały czas subskrypcji jeżeli choć raz go pobralem, czy aby moc grac w niego muszę mieć go cały czas na dysku, czy może za kilka miesięcy nadal będę mógł go pobierać?

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka
(07-12-2013, 13:33)madhammmster napisał(a): [ -> ]No ale skoro już się tak rozpisuje to zapytam się jeszcze o jedna rzecz w ps plusie. W jednym lub drugim wypadku rozważamy konsole o dosyć małym dysku (60gb w fat'cie i ok. 80gb w slim'ie) wiec nie jest to ogromna przestrzeń. Co się stanie jeżeli sciagne gre miesiaca (załóżmy ze jest to obecny grid 2) a ona zostanie zastąpiona przez następną, a wtedy usuwam grida z dysku.

I tu pytanie czy będę miał do niego dostęp przez cały czas subskrypcji jeżeli choć raz go pobralem, czy aby moc grac w niego muszę mieć go cały czas na dysku, czy może za kilka miesięcy nadal będę mógł go pobierać?
Jeśli gra jest na twojej liście pobierania (czyli ją "kupiłeś") to możesz ją ściągać ile razy ci się podoba, nawet jeśli już nie jest w ofercie PS+. Oczywiście żeby to zrobić musisz mieć aktywny abonament.
Z tymi 700 to żeś przesadził - nówka super slim 12gb kosztuje 649zł :P Ja bym zszedł do 500 z samą konsolą, a gry sprzedał oddzielnie w komisie (jest takich pełno, wystarczy poszukać). Wyjdziesz na tym lepiej niż jakbyś miał sprzedawać starusienką wersję fat za 700 :-)

DonLama

Imo lepiej kup nowa za te 600zl. Ja za taka cenę nie spojrzalbym w kierunku fata.
Wiem, ze pewniak od kolegi itd ale zawsze lepiej mieć nowy sprzęt elektro na gwarancji.

Ceny używanych exow w internecie sa śmieszne (100zl za trylogie drake'a) wiec nie sugeruj sie tym.
Daj znac co zrobiłeś Smiling


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
A co odświeże temat bo w końcu stałem się posiadaczem ps3 ;-)

Zdecydowałem się na kompromis. Dzięki waszym radom odpuscilem fata i poszukalem używanego Slima.

Na Tablicy wychwycilem chyba ciekawy zestawik w moim mieście i po krótkich negocjacjach za 900 zł kupilem 2 letniego Slima 320 gb z dwoma padami, movem, headset'em bluetooth i 16 grami (w tym nawet steelbook z killzonem2) :-D

No jak na razie mam w co pograć i juz wiem ze z wielka chęcią będę wyszukiwał nawet starsze tytuły i powiększał kolekcje posiadanych gier.

Ale co to był by za post gdybym nie dal wam możliwości na odpowiedzenie na pytania postawione przez noobka(czytaj mnie ;-) )

1. Jak to wygląda ze spolszczeniem gierek na ps3. Można jakoś dodać dialogi lub pobrać dubbing jeżeli posiadamy np. ang wersje gry.

2. Kupowanie używanych gierek czasami wiąże się z tym, ze nie będziemy posiadać online passa. Czy jego cena jest odgórnie narzucana przez Sony czy może zależy to tylko od wydawcy? Może znacie ceny tych elementów.

To chyba na razie tyle ale nie martwcie się nie pozwolę wam się zanudzić mam nadzieję ze ty pytanka nie są zbyt trywialne i jednak bedziecie chcieli na nie odpowiedzieć ;-)


Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka
1. Nie ma takiej możliwości
2. Zależy od wydawcy, a cena od gry Winking