Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Podłączenie Wiimote do PC
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Hej, ostatnio zepsuło mi się Wii więc postanowiłem, że będę grać w moje gry dzięki emulatorowi. Znalazłem wiele poradników na temat aktywowania Wiimotea na PC, ale natrafiłem na problem o którym nie mogłem nigdzie przeczytać. Najpierw próbowałem połączyć go za pomocą aplikacji BlueSoleil i wszystko OK, ale emulator chce, w inny sposób. W panelu sterowania muszę dodać go jak normalne urządzenie więc gdy jestem w odpowiednim okienku wciskam przyciski 1 i 2, ale nic się nie pokazuje.

W czym może tkwić problem?
W tamtym temacie opisują aktywowanie wiilota w emulatorze, ale mój emulator nie potrafi go wykryć ponieważ nie potrafi go wykryć komputer.
Muszę sprawić, aby Remote pokazał się w tym oknie wciskając 1 i 2 lub przycisk Sync, ale to nie działa.
[Obrazek: 0u86.png]
Zauważyłem, jeszcze takie coś
[Obrazek: dlk1.png]
Rozwiązywanie problemów nic nie daje.

Dzięki za zainteresowanie.
Hmm... może spróbuj to zrobić za pomocą GlovePIE http://glovepie.org/glovepie_download.php .
GlovePIE nic nie da, skoro komputer nie może wykryć WiiMote'a. Jest to bowiem program do przypisywania akcji WiiMote (i nie tylko) pod gry, które nie są odpalane na emulatorze Wii - np. Dishonored. Dolphin potrafi sobie sam poradzić bez GlovePIE. Jeśli chodzi o WiiMote to ja też miałem problemy z połączeniem go przez BlueSoleil - nie działa on bowiem u mnie ani z WiiMote, ani też z DualShockiem 3. Pomogło u mnie kupno innego dongla Bluetooth - tego najprostszego bez jakichś fikuśnych sterowników, które zresztą na nowszych komputerach nie działają.
Ja podłączam normalne przez Bluetooth i GlovePIE. Jak znajdzie się dobrą wersję to Wiilot działa Grinning Gram tak sobie w gry Classic Controllerem Laughing