Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Muzeum Gier Wideo - Megathread
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Szanowni użytkownicy arhn.eu! Nadaszedł dzień w którym przedstawiam wam bardzo wczesną wersję naszego projektu Muzeum Gier Wideo.

http://muzeum-gier.pl

Potraktujcie to jako "wewnętrzną betę" dla użytkowników arhn.eu.

Długa droga przed nami. Planujemy kroczyć nią krok po kroku i stopniowo rozwijać zawartość tego co znajdziecie powyżej.

Na dobry początek w linku powyżej znajdziecie, prócz listy przyszłych eksponatów, pierwszą stronę ekspozycji dotyczącej konsoli NES. Ta będzie uzupełniana o dodatkowe informacje wraz z rozwojem projektu.

Kolejne podstrony otwierane będą w kilkutygodniowych odstępach potrzebnych na przygotowanie zdjęć, stworzenie opisów i uzyskanie odpowiednich pozwoleń na wykorzystanie materiałów.

Założeniem Muzeum jest to, by było "interaktywne". Na stronie ekspozycji możecie nie tylko poczytać o urządzeniu i je obejrzeć, ale również bezpośrednio go doświadczyć poprzez fotografię 360, wbudowany w stronę emulator, a w przyszłości również szereg innych funkcji pozwalających zatrzeć delikatnie granicę między biernym zwiedzaniem, a uczestniczeniem w doświadczeniu.

To co oglądacie to wersja przedpremierowa muzeum. Zanim trafi do szerokiej publiczności chciałbym dowiedzieć się co myślicie na temat przedsięwzięcia i obranego kierunku. Chętnie poprawię też napotkane przez was błędy. Chciałbym, żeby strona wywarła na odwiedzających możliwie dobre wrażenie.

Z góry dziękuję za wszystkie konstruktywne komentarze i zapraszam do "zwiedzania"!
No... nie wiem. Ciężko mi się do czegokolwiek przyczepić, prócz tego, że na razie mało tego :P
Wszystko jest bardzo czytelne, nic nie kuje w oczy. Animacje działają bez problemu.

Po za tym zdeklasowałeś "muzeum gier" które żebrało o kasę i przedmioty, a dotychczas nie zrobiło nic i chyba już nie zrobi :P
Ktoś jeszcze o nim słyszał? Żyją?
Jak na początek projektu - świetna robota. Moim zdaniem, skoro muzeum ma charakter wirtualnego katalogu, na każdej stronie eksponatu powinien znajdować się rozwijalny spis treści (jak np: na Wikipedii). Zastanawiam się czy każde akcesorium konsoli nie powinno posiadać osobną stronę?

Zauważone błędy:
[Obrazek: cCnvmp6.png]
-niepoprawne wyświetlanie się okna po powiększeniu, dodatkowo ikonka lupy po powiększeniu sugeruje, że okno gry może być jeszcze bardziej powiększone
-az liczby z ułamkiem oddzielone są kropką (czyli poprawnie) a raz przecinkiem (w sekcji "Najlepsi z najlepszych") edit: przyzwyczajenia z języków programowania

Edit: Poprawiłem błędy zgłoszone w tym poście. Rozpropagują się wraz z odświeżeniem cache. ~Dark Archon
Good point. Dzięki. Co do liczb to jest na odwrót. Separatorem dziesiętnym w Polsce jest przecinek. Znalazłem jeden przypadek w którym używana była kropka i została zastąpiona przecinkiem.

Nad resztą problemów popracuję.
Świetnie się prezentuje aktualnie nie mam się do czego przyczepić. Będę testował dalej.
Jak na sam początek to muzeum zrobiło na mnie niesamowite wrażenie. Wszelkie funkcje, emulator, animacja obracania konsoli jest zrobiona wyśmienicie.

Oczywiście drobne błędy na jakie zwrócił uwagę yamny są obecne ( i chyba pokrywają się u użytkowników, gdyż u mnie również takowe występują) ale nic większego nie zauważyłem.

Jak na razie pewnie nawet w planach nie ma strony mobilnej muzeum, ale otwierając "dużą" wersję mogę powiedzieć, że większość rzeczy wygląda dobrze, a nawet animacja działała mi w miarę płynnie ( testowane na tablecie Nexus 7 pierwszej generacji).
Warstwa graficzna jak i samo wykonanie katalogu pierwszego eksponatu wygląda fantastycznie. Bardzo podoba mi się opcja zaznajomienia z niektórymi tytułami na dany sprzęt za pomocą wbudowanego w stronę emulatora. W tym momencie nie wiem tak naprawdę, czego jeszcze oczekiwałbym po takim wirtualnym muzeum - wszystko jest na swoim miejscu, ładnie uporządkowane, naprawdę udany początek Smiling
Ogólnie cud, miód i orzeszki. Świetny, przejrzysty układ strony i ta ściana tekstu. Me Gusta
Ewentualnie dodałbym jeszcze odnośnik do bazy gier na daną platformę. Poza tym link do platformy w bazie gier
[Obrazek: 36hw.jpg]
mógłby wtedy przenosić bezpośrednio do danej pozycji w muzeum
A od kiedy to Battle City wyszło na NESa? Z tego co kojarzę to pojawiło się jedynie na Famicoma.
(27-01-2014, 17:24)Bodzio napisał(a): [ -> ]A od kiedy to Battle City wyszło na NESa? Z tego co kojarzę to pojawiło się jedynie na Famicoma.

Whoa... w zasadzie masz całkowitą rację. Z tysięcy gier wybrałem najmniej reprezentatywną. Kajam się i zabiorę się za poprawienie tego niedopatrzenia.
Ogólne wrażenie świetne. Mógłbym się długo rozpisywać nad tym jak fajnie to wygląda, że emulator jest super etc, ale zaznaczywszy już, że jestem absolutnie zachwycony zarówno pomysłem jak i wykonaniem przystępuję do konstruktywnej(mam nadzieję) krytyki Smiling

Fajnie byłoby gdyby pojawiły się teksty ogólne, np. o danej generacji, żeby można było lepiej się wczuć i zrozumieć jak ten rynek ewoluował.
Poza tym zaraz po wejściu na stronę można się poczuć odrobinkę zagubionym, tzn. jest sporo zdjęć nic nie działa, filtrowanie eksponatów(mi przynajmniej) nie rzuca się w oczy, może warto byłoby zmienić domyślne ustawienie filtra? Może dodać jakieś menu boczne które pozwalałoby łatwiej niż tylko scrollując nawigować po stronie?
Kolejna kwestia to podświetlenie opisanych już konsol na zielono. Wydaję mi się, że bardziej naturalnym i po prostu ładniejszym rozwiązaniem, byłoby wyciemnienie wszystkich nieopisanych konsol. Przy tych, które macie w kolekcji można by dodać jakąś ikonkę, mam wrażenie że lepiej się to będzie prezentować niż taki zawieszony na białym tle zielony kwadrat Smiling Może to podświetlenie mogłoby pojawiać się po najechaniu na zdjęcie? Chociaż dalej nie jestem przekonany czy to dobry pomysł.
(27-01-2014, 17:29)Dark Archon napisał(a): [ -> ]
(27-01-2014, 17:24)Bodzio napisał(a): [ -> ]A od kiedy to Battle City wyszło na NESa? Z tego co kojarzę to pojawiło się jedynie na Famicoma.

Whoa... w zasadzie masz całkowitą rację. Z tysięcy gier wybrałem najmniej reprezentatywną. Kajam się i zabiorę się za poprawienie tego niedopatrzenia.

Może najmniej reprezentatywną, ale za to jeden z największych klasyków na Pegasusa, który na pewno się wszystkim dobrze kojarzy, choć lepiej będzie pasował do tekstu o Famicom Smiling

Teraz znalazłem trochę czasu, żeby przeczytać tekst i mam parę uwag. Nie do końca rozumiem cudzysłów przy pierwszym użyciu skrótu NES zwłaszcza, że potem go nie ma, w tym słowie macie literówkę "katridżów", a w tej frazie "na wypuszczenie mniejszego, modelu poprawionego - NES-101" chyba "poprawionego" powinno być przed rzeczownikiem "modelu".

Co do wartości merytorycznej to nie mam uwag. Wizualnie całość trochę nie moja bajka, zarówno menu wyboru konsol jakieś takie przesadnie duże, jak i układ samej treści trochę nieczytelny, ale człowiek starej daty jestem więc może temu. Niemniej może warto by dane sekcje podzielić takimi liniami jak po fragmencie o Zapperze, a przed tym o Robocie? Widziałbym taką właśnie przed tym fragmentem o Zapperze bo tak to mi trochę wygląda jakby ta fotka z Zapperem "spadła" z tych powyżej lub źle wyświetlała ją przeglądarka.

Ogólnie im więcej retro na poziomie tym lepiej, więc życzę powodzenia w projekcie i czekam zwłaszcza na tekst o PlayStation.
Może jestem ślepy, ale nie zauważyłem Dreamcasta. To celowe działanie?
Nie że się czepiam, ale mam dużo dobrych wspomnień z tą konsolą Laughing Szczególnie gdy chodzi o Sonica albo Shenmue.
A ja ze swojej strony powiem, że czasem to specjalne zdjęcie 3D, nie che się poprawnie załadować. I wtedy przeglądarka wywala całą stronę.
Bardzo przyjemnie i fajnie, że da się ograć pary gierek na stronie MuzeumTongue_Out_Up_Left Kontynuujcie tak dalejHappy_2
świetny pomysł z tym muzeum - fajnie się czyta pomimo dużej ilości tekstu Grinning

w eksponatach nie ma konsoli Casio Loopy z 1995 wypuszczony tylko na rynek japoński z ogromną biblioteką 11 gier Torll :
http://en.wikipedia.org/wiki/Casio_Loopy
Ogółem kilka sztuk brakuje. Moim zdaniem jednak nie ma się co spieszyć, niech w pierwszej kolejności skatalogują to co już mają a dopiero później będą się martwić o konsolowe niewypały spoza Europy. Smiling
Archon weź teraz dodaj informacje o jakiejś konsoli 7 generacji. PLIS
@Volfer dla mnie na dzień dzisiejszy nie ma sensu katalogować konsol 7 lub też 8 generacji skoro jeszcze są wspierane przez producenta Smiling