Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Kieszonsolkowa muzyka
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Napomknąłem o tym w innym temacie, ale myślę że trzeba by wysmażyć osobny wątek. Muzyka ze starych kieszonsolek, najfajniejsze kawałki z gier na Gameboy'a, zapadające w pamięć soundtracki. Wraz z wspominką danego tytuły starajcie się zamieszczać linki do utworów, żebyśmy mogli się tu wygodnie pozachwycać Winking

Zacznę od ścieżki dźwiękowej z Super Mario Land 2 na szarego, tłustego Gameboya:

Coś spokojnego na początek. Surowość i prostota tego utworu wwiercają się w czaszkę, a ten bas...



Wesolutko i skocznie:



I jeszcze coś na deser:




Drugi rzut z Advance Warsa, dwie generacje później:

Ikoniczny motyw Andy'ego:



Cholernie klimatyczny i spokojny kawałek Grita Mistrza Kamperiady:



I dodany już w dwójce zakręcony motyw Colina:




Czekam na Wasze muzyczne propozycje i liczę, że moje się spodobają[/quote]! Smiling
Fajny temat, kiedyś pisałem cykl krótkich (i słabiutkich) artykułów o utworach ze starych gier. Jeden z nich poświęciłem kawałkowi z Final Fanasy Legend - pierwszy RPG na GB i pierwsza gra z serii SaGa (tytuł FFL to zabieg marketingowy na rynki zachodnie). Niesamowicie wciągająca produkcja z interesującą fabułą.

Na cartridge'u z grą znalazł się smutny, melancholijny utwór - Wipe Your Tears Away.





Kompozytorem muzyki był sam Nobuo Uematsu, za jego zasługą cały soundtrack trzyma wysoki poziom. Nowa, przepięknie brzmiąca, gitarowa aranżacja powyższego utworu pojawiła się w Romancing SaGa na Playstation 2:





Na koniec medley OST zagrany na pianinie:



Nie jestem obeznany w starszych grach i tym bardziej w ich podkładzie muzycznym, jednak pierwsze co mi się skojarzyło to dość charakterystyczny utwór z Froggera.