Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Jak uruchomić Dungeon Keeper 1 i Dungeon Keeper 2 po polsku - gog.com
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

Dungeon Keeper 1
gog.com zaoferowało swoim użytkownikom darmową kopię Dungeon Keepera i wielu graczy zastanawia się teraz skąd wytrzasnąć polską wersję językową gry.

Okazuje się, że rodzime wydanie WBUDOWANE jest w wersję gogową! Trzeba je tylko aktywować.

Aby uruchomić Dungeon Keepera Gold (edycja GOG.com) w wersji polskiej należy uruchomić program konfiguracyjny ukryty w menu Start:

START -> Dungeon Keeper Gold -> Settings
[Obrazek: 2014-02-15_1208.png]

Następnie w aplikacji wpisać "2"
[Obrazek: 2014-02-15_1210.png]

i z menu wyboru wybrać język polski wciskając przycisk 4.
[Obrazek: 2014-02-15_1211.png]

Od teraz, Dungeon Keeper 1 uruchamiał się będzie w polskiej wersji językowej! Wydanie to zawiera nawet dubbing!

Pytanie bonusowe: Jak poprawić grafikę w grze?
Wciśnij lewy Alt+R by włączyć tryb wysokiej rozdzielczości. Jeśli gra działa zbyt wolno można kontrolować tempo emulacji wciskając Ctrl+F12 by przyspieszyć i Ctrl+F11 by spowolnić grę.

------------------------------------------------

Dungeon Keeper 2
Tu zadanie jest niestety trudniejsze ponieważ wersja gog.com nie zawiera polskiego języka. Możemy doinstalować go jednak we własnym zakresie jeżeli posiadamy płytę z polską wersją gry.

Po co to robić skoro mamy oryginalną płytkę? Wersja gogowa zawiera specjalną łatkę dla nowych systemów operacyjnych, której brakuje edycjom płytowym, a która jest niemal niezbędna do ogrywania DK2 na współczesnych komputerach.

Aby pograć w DK2 z goga po polsku:
1. Zainstaluj polską wersję DK2 z oryginalnej płyty.

2. Zaktualizuj grę do wersji 1.7 (lub 1.8) za pomocą oficjalnego patcha do polskiej wersji DK2.
Patch 1.3 -> 1.7 do wersji polskiej dostępny jest tutaj: ŁATKA 1.3 -> 1.7

3. Zainstaluj spatchowanego angielskiego DK2 z GoGa do osobnego katalogu.

4. Skopiuj foldery Data/Sound i Data/Text z polskiej wersji gry do angielskiej wersji gry.

Niestety, nie możemy udostępnić wam gotowych plików do spolszczenia Dungeon Keepera 2! Tłumaczenie chronione jest prawami autorskimi.
Dzięki Archon za info, szkoda tylko że nie mam kiedy pograć (cierpię na brak czasu...)
Dzięki Ci! Moje życie nabrało sensu Grinning
Happy_2 Grinning Dzięki Archon za pomoc przy spolszczeniu Grinning Happy_2
Nie miałem okazji podziękować, a że założyłeś ten temat to podziękuję tutaj. Dzięki za odpisanie na mój komentarz pod Twoją recenzją odnośnie spolszczania gogowej wersji. Grinning Wszystko działa i przyznam szczerze, że po raz pierwszy - przynajmniej według mnie - polski dubbing jest lepszy niż angielski, co rzadko zdarza się tym, którzy polonizują.

Na początku nie powiem.. trochę się wkurzyłem, że potrzebuję obu wersji: polskiej i GOGowej, bowiem posiadałem tą pierwszą. Na szczęście dla wszystkich arhnowiczów za sprawą swojego amerykańskiego rządu (pamiętamy Polybiusa!) przekupiłeś GOG.com, dzięki czemu za taniochę mogłem jeszcze raz zagrać w to cudeńko.

O tym, że pierwsza część posiada polską wersję, przekonałem się dopiero instalując modyfikację KeeperFX, która pozwala między innymi grać w tę grę w FullHD, a jednocześnie nie doświadczamy pikseli, co mnie ucieszyło Grinning Choć z drugiej strony ten sam efekt uzyskuje się włączając grę w trybie wysokiej rozdzielczości. Jedyna różnica: KeeperFX zabija paski po górnej i dolnej stronie ekranu, przez co jest większe pole widzenia. I to nie reklama.. tak tylko mówię, bo nie mam nic innego do roboty :p

Tak czy inaczej, jeszcze raz drogi Arynie dzięki Grinning
Nie działa link do łatki Childish Czy łatka dodaje jakieś polskie dźwięki i/lub teksty?
Pliku który ściąga się z serwera jest taka zawartość:
"Fatal error: Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted (tried to allocate 29665281 bytes) in /var/www/vhosts/arhn.eu/httpdocs/scripts/beta/download.php on line 27"
(26-11-2014, 20:18)Romek Śródka napisał(a): [ -> ]Nie działa link do łatki Childish Czy łatka dodaje jakieś polskie dźwięki i/lub teksty?
Pliku który ściąga się z serwera jest taka zawartość:
"Fatal error: Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted (tried to allocate 29665281 bytes) in /var/www/vhosts/arhn.eu/httpdocs/scripts/beta/download.php on line 27"

Hej. Link został poprawiony, teraz powinien już dawać dostęp do prawidłowego pliku. Jak wspomniano w oryginalnym poście łatka NIE DODAJE polskich dźwięków/napisów. Do spolszczenia wersji gry z gog potrzebna jest ORYGINALNA, PŁYTOWA WERSJA GRY, którą następnie należy spatchować powyższym patchem. Wtedy pliki językowe z płytowej wersji gry będą kompatybilne z wersją gry GOG.com. Smiling
Wielkie dzięki Mroczny Archon :P
Archon, pokolenia graczy będą Cię wychwalały pod niebiosa. Nareszcie będę mogła sprawić bratu prezent na gwiazdkę :'D
Po wielu próbach poddaje się. Przy każdej próbie instalacji aktualizacji 1.3 - 1.7 PL wyskakuje mi:
"Old File not found. However, a file of the same name was found. No update done since the file contents do not match."
Błąd wyskakuje na pliku DKII.exe. Dlaczego? Najpewniej mam wersję 1.0 a jedyna różnica między 1.0 a 1.3 to właśnie exe...

Dostać aktualizacji do 1.3 się po prostu nie da (serwer FTP EA z patchami dawno wyłączony). Czy jakaś miła osoba mogłaby wrzucić mi oryginalny exek 1.3, bo nigdzie znaleźć nie mogę? Bardzo bym chciał zagrać w wersję GoG w ojczystym języku.
Dzieki wielkie.....