Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Problem z grami z Gamecube
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cześć wszystkim.
Mam pierwszą wersję Wii, wydanie brytyjskie, białą, przerobioną (kupiłem używaną już po softmodzie). Ostatnio wyczaiłem dobrą okazję na Metroidy z Gamecube (oba Prime'y, oryginalny pad i Soul Calibur 2 za 80zł), jednak Wii tych gier nie czyta. Są odnowione i czyste, jednak nie widzi żadnego dysku w napędzie. Ma ktoś pomysł dlaczego tak jest?
Normalne gry na DVD czyta jak marzenie, jedynie ze wszystkimi plytkami z gc ma problemy.

PS. Tak, na pewno jest to wersja kompatybilna z gackiem, mam wejścia na pady i karty pamięci od poprzedniej konsolki.
A czy to europejskie wersje gier? Wii wykryje tylko płyty ze swojego regionu.
Użyj Wii Moda. Wejdź w Advanced Menu -> Region Changer -> Console Video Mode - zmień tryb na ten, który masz napisany na płytce (PAL lub NTSC). Zmieniając tę opcję możesz mieć problemy z uruchomieniem gier z sekcji Virtual Console (lub obraz będzie źle wyświetlany).
Osoba od której kupiłeś Wii musiała prócz "standardowego" softmoda zainstalować także cMIOS (konkretniej pewnie "Dios Mios"). Zaktualizuj Dios Mios (aktualnie najnowszy to 2.10) lub po prostu zainstaluj oryginalny MIOS.
(01-03-2014, 19:25)yamny napisał(a): [ -> ]Użyj Wii Moda. Wejdź w Advanced Menu -> Region Changer -> Console Video Mode - zmień tryb na ten, który masz napisany na płytce (PAL lub NTSC). Zmieniając tę opcję możesz mieć problemy z uruchomieniem gier z sekcji Virtual Console (lub obraz będzie źle wyświetlany).

BTW co by nie mówić to jest jeden plus softmodu jeśli masz czyste sumienie i grasz na oryginalnych grach - za pomocą Priiloadera możesz znieść blokadę regionalną dla gier Wii/GC.