Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Konsola: ARCHOS Gamepad 2 - coś? ktoś?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
[Obrazek: home_slide_09_en.jpg]

Witam, czy posiada ktoś takowe urządzenie?

Archon może się pokusisz o zakup i stworzenie recenzji Smiling ?

http://www.archos.com/products/themed/gamepad2

cena: 200 euro

Szczególnie ciekawi mnie opatentowanie mapowania klawiszy i jak to się sprawuje
To po prostu tablet z dodatkowymi klawiszami które niestety nie będą działać we wszystkich grach :/ tyle na ten temat lepiej kupić kieszonkolke albo zwykły tablet.
Ta konsola/tablet nawet niezłe podzespoły ma, grafika dobra mali 400 na która wiele gier jest optymalizowanych bo jest popularna (choc obecnie juz troszeczkę przestarzała), procesor niestety tutaj kuleje bo to rockchip rk 3066 ktory niby jakaś moc obliczeniową ma ale taka n.o.v.a 3 na średnich detalach już może spowodować niezłe spadki klatek, wsparcie devow z Laughinga ma znikome tzn nie podkręcisz go później ani nie zainstalujesz custom roma (który potrafi dać porządnego kopa sprzętowi). Gamepad to jak wspomnial live4games dziala tylko w niektorych grach, niby da sie to ominąć instalując sixaxis (mapowanie ekranu) ale nie wiadomo czy program wykryje twojego pada jeśli nie to problem a jeszcze inna sprawa by uruchomić sixaxisa potrzebny jest root a przy takim wsparciu devów może być ciężko zrootowac to coś. Ogólnie za taką cenę nawet dobry sprzet ale na tablet do gier mogł producent zastosować coś lepszego ale ogólnie jest źle (tak jak było to w przypadku sony ericsson xperia play która na starcie była przestarzała)
Panowie ale on ma swój opatentowany wbudowany program do mapowania klawiszy ekranowych, wiec we wszystkich będzie grach działać
Fajnie prezentuje się na papierze ale po kilku latach, nie będą hulać nowsze gry z powodu słabych flaków. Pewniejszą inwestycją jest zakup konsolki od jakiegoś wielkiego koncernu, np.: Nintendo lub Sony.
P.S.
Czemu ten temat znajduje się w dziale oldschool? Przecież to dział dla konsol retro.
Słyszałem o nim co nieco, ale szczerze polecałbym Ci tableto-konsole firmy JLaughing.
Dużo lepsza (ale droższa) opcja to tablet z Win8 od Razera - Core i7 + 2Nvidie + dedykowany gamepad-przystawka po której podłączeniu wygląda jak ten tablet i za 999dol mamy maszynę do gier Smiling
Jeśli szukasz w miarę taniej propozycji na dobrą konsolę przenośną z androidem, są 2 najlepsze opcje - Sprowadzenie shielda ze stanów (niestety, wiele gier nie działa, bo to shield...), albo jLaughing7800b do kupienia w Polsce. Ogółem bardzo fajna, tylko ma słabe wifi (na 2-gim piętrze już albo złapie albo nie), nie ma Tegry, więc kilka gier, które ma shield (np. portal czy HL2) nie pójdzie (choć podobno jest opcja roota, ale wiadome, że to złodziejstwo) no i nie ma wbudowanego modemu 3g, ani slotu na sim. Trzeba go dokupić.

Chociaż archos jest niewiele droższy, więc, w sumie to twój wybór. Ciekawe jak tutaj działa mapowanie, w JLaughing - bez zarzutu ;d

ED:
Jak chcesz, mogę Ci podrzucić jeszcze kilka androidowych handheld-ów, ale te 2 są chyba najlepsze...
konsola jLaughing7800b bardzo mi się widzi

Masz ją może? może coś więcej o niej opowiesz? szczególnie jak to jest z tym mapowaniem gałek
Właśnie tak się składa, że jLaughing7800b posiadam już od ok. 3 tygodni i mogę o niej trochę opowiedzieć.

Najpierw chyba lepiej omówić wady, których jest o dziwo naprawdę niewiele, po 1-sze - wifi ma mały zasięg, gdyż antena jest schowana pod obudową. Tzn. u mnie w mieszkaniu się to sprawdza - ale już jak wchodzę na inne piętro i przechodzę przez ściany (które w budynku są grube), to konsola przestaje je widzieć.
Po 2-gie - niektóre gry są oficjalnie niedostępne z Google Play. Zdarza się to w małej ilości tytułów, góra 10 gier, ale trzeba je ściągać z aplikacji zainstalowanej w każdej konsolce, a pewnie nie jest to zbyt legalne. W każdym razie, nie są to jakieś duże braki, chyba z takich gier w które chciałem faktycznie zagrać w sklepie google nie było 2-óch darmowych tytułów - real racing 3 i dead trigger 2. Jednak po ściągnięciu ich z tego drugiego centrum gier (konkretnie happy chick) - działały bez zarzutów.

Jest jeszcze problem z ładowaniem przez micro usb, którego nie ma, tablet jest ładowany wejściem 2,5mm ale jeśli masz np. przejściówkę z tych wejść ładowarkowych do tabletów (2,7mmx0,7mm) to spokojnie można podpinać naprzykład power banki.

I to chyba tyle z wad, dalej jest dobrze. Bateria wytrzymuje długo, najbardziej żrące gry typu asphalt 8 mogą chodzić bez przerwy 4,5h, a takie np. shadowgun już działa 6h bez przerwy. Małe tytuły pokroju cut the rope to sprawa nawet 7 godzin. Ogólnie bateria ma podobną żywotność do ps vity.

Pamięć wbudowana to 8gb, po odjęciu systemu - 6gb, ale konsola bardzo łatwo daje się zrootować i "doładować" pamięć wewnętrzną kartą SD - ja mam teraz 35gb na gry, a i tak wykorzystuje może połowę z tego.

Sporo dużych tytułów wykorzystuje gamepada. Na pewno wszystkie gry od Rockstar games i muszę przyznać, że gra się świetnie. W grach od Gameloftu również jest ten support, oraz w kilku innych tytułach jak wspomniany Shadowgun. A nawet jak nie ma supportu - jest właśnie mapowanie przycisków. To jest banalnie proste - na obudowie jest do tego specjalny przycisk, który wywołuje menu mapowania. Wystarczy że wtedy na wskazany obszar przeniesiesz ikonę przycisku i nie będziesz musiał dotykać ekranu, a używać fizycznych przycisków. Bardzo wygodne i działa bez zarzutu, można sobie wybrać czy grzybek ma kontrolować kamerę czy wirtualny analog, czułość itp. Podczas używania mapowanych przycisków nie ma żadnych opóźnień, więc działa świetnie.

Warto jeszcze wspomnieć, że JLaughing jest wypchane emulatorami, które oczywiście możemy obsługiwać fizycznymi przyciskami. Bardzo fajny patent. A gry na androida działają spokojnie na +30FPS, jeszcze nie spotkałem jakiejś gry która klatkuje. A grałem we wszystkie GTA, Batmana, Asphalt 8, NOVE 3, Modern Combat 4 i Dungeon Hunter 4, i AC: Pirates, czyli w sumie takie najbardziej wymagające androidowe produkcje.

W sumie przy kupnie bałem się, że to jakaś firma krzak itp, ale jakość wykonania jest naprawdę wysoka. Nic nie skrzypi, przyciski są głębokie, nawet krzyżak dobrze zrobili.
Dzieki za wyczerpującą odpowiedź.

1.Wygodna jest konsola w rękach?
2.To to nie ma wsparcia oficjalnego Google Play?
3.Jak z jakością wyświetlacza?
a)nasycenie kolorów
b)Kąty widzenia
c)wielkość pikseli
1. Jest zadziwiająco wygodna. Chociaż konsola waży więcej niż ps vita, to naprawdę przyjemnie się jej używa. Ma wyprofilowany tył, dzięki czemu palce układają się bardzo wygodnie. Palce nie ześlizgują się z gałek jak w psp, choć są małe, dają dużo precyzji. Jak pisałem - przyciski są głębokie, spustów dobrze się używa, a ułożenie przycisków jest sensowne. Najwygodniej gra mi się w układzie gałki - spusty, ale inaczej też jest zacnie.

2. Ma oficjalne wsparcie google play, może trochę niejasno się poprzednio wyraziłem. 99% gier z GP jest kompatybilne z tą konsolą, a te rzadkie wyjątki są dostępne w innym centrum gier, do którego dostęp otrzymujemy po kupnie konsoli. Po prostu na start dostajesz 2 różne centra gier - Google Play i to drugie (happy chick) i nawet jak jakiś developer na google nie chce nam udostępnić gry, twierdząc że jest niekopmatybilna, a jak wiadomo google nie pozwala w takich wypadkach nawet gier ściągać - jest to drugie centrum gier i tam możemy spokojnie zdobyć tą grę i przekonać się, że ona faktycznie działa. Spotkałem się z 1 niekompatybilnym tytułem i był to pierwszy spiderman - google nie chciało sprzedać, poszedłem do drugiego centrum i tam też tego nie było. Ale większość "wielkich hitów" działa.

3. Wyświetlacz jest b. dobry. Nasycenie kolorów zależy od ustawień jasności - na maxa jest ślicznie, ale bateria pada o godzinę szybciej. Niemniej jednak, nawet przy automatycznym ustawieniu gry wyglądają bardzo ładnie. Pixeli właściwie nie widzę, więc nie powiem ci jak małe są. W każdym razie rozdzielczość to 1280x800 ściśnięte w 7' ekranie. Tylko przy emulowaniu gameboya i NDS widzę pixele, ale to norma. Kąty widzenia są naprawdę wysokie, jakieś 50 stopni na zewnątrz, bez pełnego słońca prawie 70.