Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Szukam ciekawych gier na PS2/PSX
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Właśnie do mnie leci moja pierwsza zdrada nintendo - PS2 Slim. Z tego powodu robię listę tytułów wartych ogrania, szukam również nie tyle dobrych gier, ale również ciekawych, wybijających się ponad normę(większość ludzi powie: dziwnych), a także gier multiplatformowych, ale z powodu ich konsolowego stylu lepiej gra się właśnie w nie na konsolach Sony. Moja aktualna lista:
Serie
Tekken, Persona, Silent Hill, Devil May Cry, Resident Evil, Metal Gear Solid, Crash, God od War, Killzone(ogólnie serie SONY) Spyro, Mortal Kombat, Kingdom hearts, Final Fantasy, Harvest Moon, Xenogears, Suikoden, Castlevania, Parasite eve, GTA, Guitar Hero, Fatal Frame/Project Zero, NFS, Jak, Ratchet & Clank, Burnout, Oddworld, Clock Tower, Castlevania
Pojedyncze tytuły
Shadow of the Colossus, Ico, Black, Odin Sphere, Valkyrie Profile 2, Star Wars: Force unleashed, Fifa 14, Ar Tonelico, DBZ: BT3, timesplitters, Arc the lad, Dark Chronicle, the mark of kri, Grandia, Time Crysis(wymaga pistoletu)
Na pewno ograj Kingdom Hearts. Mimo, że seria wygląda śmiesznie (Kaczor Donald i Goofy jako twoi członkowie drużyny) jest naprawdę świetna. Oprócz tego ograj Valkyrie Profile 2 Silmeria oraz coś z serii Final Fantasy (części od VII do XII , z tym że XI to MMO a X jest najsłabsza). Wiem również, że SW Force Unleashed wyszło na PS2.
Nie widzę tu fajnali Smiling Tak więc od FFVII do FFXII. VII,VIII i IX na PSX a X i XII na PS2. Smiling
Kontynuując erpegowo Parasite Eve I/II no i na PSXa to jeszcze Harvest Moon, Xenogears,Suikoden, Castlevania. Na PS2 polecam KillZone (nie jest to gra wybitna, ale mi podeszła akurat), Ar Tonelico Heart, DBZ: BT3. Dla mnie FIFA zdecydowanie i najnowsza Winking
Dzięki wam! Starłorsy ograłem na wii, polecam, ale dopiszę do listy, by była uniwersalna. Parasite Eve 2 to dobra gra? Fajnie, kupiłem na targu za 5 zł, a FFX dorwałem samą płytkę za 1 zł, mogę od niej zacząć serie(jeśli będzie działać)?
Dwójki nie skończyłem, bo jej nie miałem nigdy, a jedynie pożyczyłem od kumpla, ale początek, tzn pierwsze 3h były całkiem dobre. Winking
Ja polecam NFS od most wanted w górę. Jeśli interesują cię FPSy na pada to całkiem przyjemnie gra się w timesplitters. Nie mogę zapomnieć również o GTA, ja osobiście mam San Andreas i sterowanie padem nie sprawia mi żadnej trudności, ale trzeba to lubić bo znam osoby które nie tolerują FPSów na padzie.
Jeśli planujesz dokupić jakieś kontrolery to:
-EYETOY nie sprawdza się gdy obok masz Wii, działa jakby chciał a nie mógł
-Kontrolery do Guitar Hero-działają bardzo fajnie, także jeśli nie miałeś styczności to polecam
-pistolet (namco gun czy jakoś tak) to też świetna rozgrywka, do tego polecam Time Crysis
Dzięki HackBoy, myślałem że GTA to oczywistość, ale warto dopisać.
Jeszcze jedno pytanie: czym się różni FFX od FFX-2?
jak lubisz jrpg, to pomyśl o Arc the lad ( mimo ocenom, całkiem fajne).
Osobiście mogę ci polecić jeszcze Dark Chronicle i the mark of kri, z tych mniej mainstreamowych Winking
FFX najsłabsze? Bitch please! za dużo Ichaboda, za mało jrpg Grinning
(20-03-2014, 17:57)facepalm napisał(a): [ -> ]FFX dorwałem samą płytkę za 1 zł, mogę od niej zacząć serie(jeśli będzie działać)?
Możesz, poszczególne części serii Final Fantasy nie są ze sobą powiązane fabularnie (poza nielicznymi wyjątkami, ale o tym niżej).

(20-03-2014, 17:57)facepalm napisał(a): [ -> ]Jeszcze jedno pytanie: czym się różni FFX od FFX-2?
FFX-2 to bezpośrednia kontynuacja fabuły FFX. Nie ma sensu w nią grać bez wcześniejszego ukończenia FFX.

Na PSX poza tym, co już się przewinęło polecam oczywiście serię Crash Bandicoot, dwie części Oddworld i pierwszą Grandię.
A na PS2 serie: Jak, Ratchet & Clank i Burnout Smiling
Mam dla ciebie 2 fajne tytuły: Clock Tower 2, Clock Tower 3
Duzo tytułów zostało wymienionych to ja mogę polecić od siebie Castlevania i wszystkie Mortale
Ze swojej strony mogę polecić:
Medievil 1 i 2, bardzo przyjemna platformówko-siekanka,jest to jedna z moich ulubionych gier na PSX.
Dino Crisis 1 i 2, jako że na konsoli gra się moim zdaniem w to przyjemniej.
Vargrant Story, JRPG od Squaresoft.
A na ps2:
Black, FPS z moim zdaniem bardzo dobrym poziomem trudności i z grafiką nie rażącą nawet dzisiaj.
Okami, zręcznościówka z nieco innym gameplayem niż w reszcie gier jakie znam, sam jeszcze przymierzam się do niej.
Jeśli temat jest nadal aktualny to ze swojej strony polecę:
PSX:
1. FF VI - bardzo udany remake wersji ze snesa (dodano animowane wstawki), aktualnie zagrywam się na PSP;
2. FF VIII - imo chyba najlepsza część FF na PSX (siódemka mi nie pasowała, w IX nie grałem);
3. Castlevania;
4. Suikoden I i II - jrpgi rodem z konsol nintendo, ale potrafią wciągnąć (około 100h gry);
5. Metal Gear Solid - Solid Snake zawsze na propsie!
6. Clock Tower;
7. Harvest Moon;

PS2:
1. Praktycznie każda gra Atlusa (tak jestem fanbojem tego studia) zwłaszcza seria Shin Megami i Odin Sphere (cholera nigdy nie widziałem tak kolorowej gry na czarnuli);
2. Dark Cloud 2;
3. MGS 2 i 3;
4. Cała seria .hack
5. Final Fantasy (wszystkie części Grinning)
6. Fatal Frame (wszystkie części) - ciekawy survival horror w którym robimy zdjęcia duchom;
7. DMC
8. Silent Hill 2 i 3
9. seria Sly i Jak
10. Zone of the Enders (taki mały spin-off Kojimy)

I Chyba tyle wystarczy, jak chcesz pogadać o innych grach na PSX lub PS2 - zapraszam na PRIV