Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Fez -- Podgląd #022
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Powstające w bólu dzieło życia Phila Fisha trafiło nareszcie na konsole PlayStation 3/4/Vita, a to chyba najlepszy moment, żeby wreszcie opowiedzieć o nim parę słów.

By przeczytać cały artykuł, kliknij tutaj: Fez -- Podgląd #022
Ile kosztuje ta gra na PS3?
Było by fajnie jakbyś mógł "Spodglądnąć" na Little Inferno Smiling
Fez jest jak gry PopCap. Niby nie pozorny, ale cholernie wciąga. Nie sądziłem, że ta gra aż tak mnie pochłonie. Podróżowanie po świecie Gomeza, rozwiązywanie zagadek, patrzenie na gry z zupełnie innej perspektywy. Świetny pomysł na grę, a jeszcze lepsze wykonanie. Gomez znalazł schronienie w moim sercu i pozostanie tam na długo.
Ta gra jest zdecydowanie w mojej topce.
Pomijając cudowną oprawa audiowizualną zagadki są epickie nigdy wcześniej nie bawiłem się tak dobrze ślęcząc godzinami nad kartką próbując rozwikłać kolejny problem.
Wymaksowanie zajęło mi nie dużo, ale zdecydowanie była to piękna, magiczna, zdumiewająca i dająca ogrom satysfakcji 12 godzinna przygoda.
Polecam każdemu bo to wspaniała gra!
Kupiłem kiedyś FEZ'a i nigdy go nie ukończyłem. Może czas wrócić i wymaksować tą grę.
FEZ jest jedną z moich ulubionych platformówek. Polecam każdemu, bo jest naprawdę świetna. Pomysł i oprawa - mniam! Co prawda, często kręciłam się bez sensu próbując rozwiązać zagadki, ale nawet to nie sprawiło, bym choć na moment zniechęciła się do Gomeza i jego świata. Gra taka sama jak żadna.
Czy tylko mi się wydaje czy ten Podgląd był robiony na szybko? Słychać bowiem taką jakąś inną jakość nagranego głosu w porównaniu do poprzednich Podglądów.

Co do FEZa, to jedna z fajniejszych gier indie, trzeba przyznać i fajnie, że powstała wersja na konsole SONY. Szkoda jednak, że nie ujrzymy FEZa 2. :/
Bardzo przyjemnie mi się w to grało, ale nic w tej grze nie było tak dobre, jak zagadki. Był to genialnie wykonany element i było tu kilka zagadek, których samemu po prostu w życiu bym nie rozwiązał (i tu nie byłem osamotniony, bo nad niektórymi z nich główkowała cała społeczność). Poza tym bardzo przyjemny jest tryb, w którym patrzymy z perspektywy pierwszej osoby. To również daje nowe możliwości.
Polecam pełnometrażowy film "Indie Game the Movie" gdzie opisana jest historia powstawania FEZ ale także takich gier jak Super Meat Boy. Rzuca trochę dodatkowego kontekstu na proces tworzenia indyków.