Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: YouTube.com i mój router Wi-Fi
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Siemka.
Mam mały problem z YT. Nie mogę dostać się na strone normalnie. Podejrzewam, że jest coś z moim routerem Wi-Fi, bo na telefonach połączonych do mojej sieci Wi-Fi też to nie działa, a do innej już jest wszystko ok. U moich kolegów też jest w porządku. Dodatkowo przez serwer proxy też działa. Pokazuję mi się, że nie mam aktualnego Flash Player'a, ale przed całym problemem go aktualizowałem i na 100% z nim jest wszystko OK. Czyżby atak hakerów na DNS? Pojawia mi się coś takiego:
[Obrazek: 9mdqnW4.png] i po kliknięciu OK: [Obrazek: 2lwYGD2.png]
Ach, magiczny Chrome. Niby taki szybki a okazuje się być problematyczny.
Ok. Potrzebuję w sumie dwóch rzeczy by być w 60% pewnym że to nie wina łącza. Skoro jak twierdzisz aktualizowałeś, spróbuj ponownie to uczynić, bądź zainstalować z innej przeglądarki, ponieważ miałem raz taką sytuację, że Flash Player zainstalował się TYLKO dla Chrome. Zbaczam trochę z tematu, aczkolwiek spróbuj zrobić to, a następnie podaj rezultaty.

- Zainstaluj Flash Player z innej przeglądarki. Nie musisz co prawda pobierać Firefoxa albo coś innego, aczkolwiek sam IExplorer Grempy Cat (He had fun once. And it was awful.) też powinien wystarczyć.
- Sprawdź swoje łącze TUTAJ albo TUTAJ, przez co będziesz wiedział jaki masz ping. Jak duży (tzn. powyżej 200) to będzie cześciowa wina łącza, skoro ciebie nie dopuszcza do YouTube
- Odinstaluj Flash Player i ponownie go zainstaluj. Być może są jakieś problemy
- Wyczyść sprzęt z zbędnych programów, bądź "przyśpieszaczy" komputera
Jeżeli któraś z rad pomoże, to pomoże Psyduck
Nie słuchaj Emila, bo wróży z fusów.

Oczywistym jest, że chodzi tu o jakiegoś wirusa/hacka.

Prawdopodobnie zostałeś zaatakowany przez hacka, który zmienia dnsy modemów. Było o tym ostatnio głośno:

http://niebezpiecznik.pl/post/sprawdz-z-...-45-75-11/

Tam znajdziesz też sposób na naprawę problemu.
Mój błąd, przynajmniej próbowałem pomóc. Może nic nie zauważyłem bo modem z "pomarańczy", więc problemu brak. Dzięki za poprawkę...
Serio nie zbił cię z tropu fakt, że zamiast Youtube'a chłopakowi włącza się gigantyczna strona z przekrętem udającym pobieranie Flasha? Nie trzeba być Einsteinem, żeby skumać, że to przekręt.

Hixovick, najważniejsza sprawa: nie pobieraj i nie instaluj tego "niby flasha" z tamtej strony. To trojan.
Dziękuję Ci Archonie!
Żeby nie tworzyć nowego tematu - mam podobny problem, tyle że z facebookiem. Sprawdziłem DNS'y w ustawieniach mojego routera, ale są OK. Dla pewności przypisałem je ręcznie, problem jednak nadal występuje :/ Wie może ktoś, co z tym dalej zrobić?
Jak dokładnie wygląda problem? Jakie adresy DNS ma ustawiony twój router? Jakie adresy DNS masz ustawione w systemie? Jak wygląda hosts, znajdujący się w "C:\Windows\System32\drivers\etc"?

PS Tyle pytań, tak mało odpowiedzi. Torll
Mój kolega ma taki problem i jak próbuje zmienić mu DNS to wyskakuje mniej-więcej to: [Obrazek: FpuYSph.png] próbowałem nawet z IE 11, ale wyskakuje to samo!
Hmmm... Zmiana przeglądarki na IE?
Wygląda mi to na jakiś wirus...

TAK btfw to czy kiedykolwiek w życiu "Twój Kolega" używał tzw antywirusa?
Tak ma Avasta. Ale ja kupiłem sobie ESET'a i też to miałem Smiling

Zmieniałem serwer DNS na 8.8.8.8 i 8.8.4.4 i po kliknięciu SAVE i wejściu na YT i znowu zalogowaniu się na router adres DNS znowu zmienia się na fałszywy! Co mam z tym zrobić?
To jest chyba ten sam szkodnik co pisał o nim Archon...

Tutaj masz co nie co na ten temat: KLIK