Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: [psx] Nie odczytuje płyt / zatrzymuje się na logo PS
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Zakupiłem dzisiaj dwie plejki, po czym gdy próbowałem odpalić grę żadna z nich nie chciała jej odczytać.
Dodam, że gra jest na pewno sprawna bo wczoraj grałem w nią na mojej trzeciej™ plejce.
Na jednej konsoli nic się nie dzieje. Konsola włącza się do menu, a płytka kręci się "obrót, stop, obrót,stop..." , na drugiej zaś uruchomi się tylko do logo Playstation (tego na czarnym tle).
Podejrzewam, że to laser, ale może się mylę.

Info które może być przydatne:
-modele konsol to 7002 i 5502
-model 7k ma czipa
Hmmm nie wiem czy to coś pomoże, ale ja ze swoim ps2 (slim) robiłem tak:
1. gdy płyta ewidentnie przestawała się kręcić, otwierałem klapkę następnie wyjmowałem płytę i wkładałem ją z powrotem (praktycznie zawsze pomagało)
2. jeśli płytka nie chciała się wczytywać to dociskałem klapę
3. przedmuchanie i wyczyszczenie soczewki (być może dostały się paprochy)
Spróbuj wyczyścić soczewkę. Jak masz patyczki do uszu, to weź na to daj trochę spirytusu i przeczyść laser. Jeśli to ci nie pomoże, to możesz jeszcze przekręcić potencjometr, jak to zrobić znajdziesz tu: http://swiatpsx.pl/poradnik-rozkrecanie-...vt3493.htm. Jeśli to ci nie pomoże, prawdopodobnie jest to wina zużytego już lasera. Ja laser do swojej starej plejki kupiłem za ok. 100 zł, i teraz śmiga aż miło Smiling. Ale co ja tam się znam na elektronice Winking
@Haptisim, myślałem, że udzielisz mi bardziej przydatnych rad niż "dociśnij klapkę" lub "przetrzyj laser".

@kaczmar, ten potencjometr to "to kółko" na końcu taśmy ?
Nie mam przy sobie konsoli, by ci dokładnie powiedzieć, gdzie to jest. Bodajże z tego co pamiętam, gdy wymieniałem laser, on powinien być gdzieś przy soczewce. Tylko nie przekręcaj zbyt dużo, bo od razu laser będzie kaput i do wymiany. Przekręcaj odrobinę i sprawdzaj, czy laser zaskoczy. Więcej rad ci nie udzielę, bo ja nie jestem jakimś mega specem od elektroniki.
Miałem podobny problem z moim xboxem 360 - nie czytał mi płyt. Raz gra zaskoczyła, raz nie. Mój problem rozwiązała płyta CD z małym szczoteczkami http://images49.fotosik.pl/279/8268446684d10580.jpg . Płyta była w napędzie jakieś 20 minut i wszelkie problemy z odczytywaniem płyt zniknęły.
@John, co to za płyta? Gdzie ją kupić? Za ile?
@HackBoyPL, akurat płytę to mi kolega pożyczył, ale z tego co widzę to na allegro jest wiele ofert z takimi płytkami (CD & DVD Lens Cleaner) i nie są drogie.
Dobra, sprawa ma się tak:
Idąc śladem tego co podesłał kaczmar, wyregulowałem laser w konsoli 5502 i radzi sobie z odczytaniem płytek w lepszym stanie. Crasha który jest w stanie co najmniej ciężkim nie chciała odczytać.
Z 7002 pobawię się jeszcze jutro, na razie efektów nie widać (nie licząc tego, że świetnie kopie prądem ;_; )

ProTIP: Regulacja lasera w 5502 odbywa się na taśmie. Po środku znajduje się malutkie kółeczko, które należy delikatnie okręcać pod niewielkim kontem. Proponuje też zaznaczyć sobie punkt wyjścia.
Ja mam jakieś lasery chyba jeszcze na stanie Winking W sumie też prawie idealną 9002 sprzedaję Winking

Do tego typu propozycji sprzedażowych służy dział "Giełda" Smiling
~b

Kolego, chyba pomyliłeś działy. Giełda jest gdzie indziej.
To tylko dobra rada gdyby kolega szukał. Nie widzę w tym nic złego bo nie jest to stricte oferta. Dajcie sobie spokój i zachowajcie kulturę oraz porządek na forum bo od tego chyba jesteście? Niestety nie dało się bez offtopa gdyż nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu powiadają.