Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Link - pixel art ścienny (z sklejki liściastej)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Siemanko!
Planowałem to od dawna ale dzisiaj postanowiłem że zrobię drewnianą sklejanke z gry The Legend Of Zelda,a mianowicie głównego bohatera Linka.Pracę zaczynam w poniedziałek 14.04.2014 i będę wrzucał post jako jeden krok (taki poradnik czy coś w tym stylu).Zacznę w tym poście jako w kroku nr.1:

KROK 1:
Pierwsze co chcemy zrobić to projekt.Ja wybrałem ten model Linka w wersji pikselowej :
[Obrazek: 2014-04-12184902_zps882feca6.jpg]
Każdy może wybrać inną wersje np: z pierwszej części Zeldy,lecz ja wolę tą.
Po znalezieniu lub zaprojektowaniu wyrobu musimy obliczyć ile części/puzzli/whatever potrzebujemy do zrobienia arta,w moim przypadku potrzebuje aż 276 części/puzzli/whatever każdy z nich musi być taki sam pod względem szerokości i wysokości (grubość części/.... może być różna ze względu na efekty końcowe np: górki które są widoczne tylko z boku - IT'S SUPER EFFECTIVE!).Moje części/... będą miały boki długości 1,5 cm,wysokość arta będzie więc 34,5 cm,a szerokość - 27 (na najbardziej odstającej części uszu Linka).
Możecie zrobić wyrób dowolnej wielkości,to zależy tylko od was i ilości miejsca na które chcecie przeznaczyć arta.Ja osobiście dam moje arcydzieło na ścianę nad łóżkiem.
Teraz gdy wszystko wyliczyliśmy i zaprojektowaliśmy,czas sprawdzić sprzęt potrzebny do tworzenia.
Potrzebujemy:
-Miejsce pracy (stolarnia lub garaż),
-Wyrzynarka włosowa lub piła ręczna (polecam wyrzynarkę,mniej cackania się),
-Klej do drewna,
-Pędzle,
-Farby (ja zastosuję 9-10 kolorów),
-Oraz mnóstwo wolnego czasu.
Myślę że temat wam się spodoba jak i efekt końcowy pracy.Zachęcam do własnego wyrobu takiego ściennego arta Smiling
Ps.Tak mam kredki bambino ze Star Wars'ów...... Torll
Jak na moje, trochę za gruby ten Link. Pasek mu wchodzi na ręce. Oryginalny ma o dwa piksele w pasie mniej Childish http://screencast.com/t/5k8oZpy4Yf9G

Ale przedsięwzięcie godne podziwu, czekam na aktualizacje z niecierpliwością Me Gusta
Jak dobrze że mam w szkole profil drewno i tam mam materiały Triplease
@szybkie info.
Niestety z powodu złego samopoczucia nie poszedłem dziś do szkoły więc praca zostaje przełożona po świętach itd.
Przepraszam :/