Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Z Ameryki do Europy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam. Jako, że jestem wielkim fanem gier retro, postanowiłem zainwestować w amerykańskiego "Jaguara" (Atari Jaguar). Z jakimi konsekwencjami powinienem się liczyć po sprowadzeniu wersji NTSC do PAL ? (oprócz gier)
Konsekwencje mogą okazać się takie, że może nie pasować wtyczka do gniazdka, oraz tym, że kochana poczta może "nie dostarczyć" sprzętu pod drzwi. Tylko takie będą konsekwencje sprowadzania.
Do tego NTSC i PAL mają zupełnie różne prędkości wyświetlania obrazu itp. dlatego możesz liczyć na opóźnienia w wyświetlaniu obrazu, a także różne błędy dźwiękowe
Co do wtyczki, wystarczy kupić przejściówke (cena 2zł). Co do poczty to fakt. Mogą gdzieś zgubić paczkę. Dlatego najlepiej wybierać kuriera. I tutaj się rodzi drugi kłopot. Cena. Bo ona może sięgać nawet 70zł za samą wysyłkę, (w przypadku wysyłki kurierowej).
Ale koniecznie potrzebujesz amerykańskiego Jaguara?
(Delikatny off-top, ale chyba mam w sobie jakiś magnes (klawiatura padła, niestety błędy) ze ludzie zaczynaja się schodzić czy coś)

W takim razie znasz już takie obawy, które mogą wystąpić. Nie mniej jednak, jeżeli tak bardzo chcesz ściągać sprzęt z US oraz A, pomyśl o jednym z ich telewizorów, przyda się.
Akurat kwestia wyświetlania obrazu jest często do obejścia jakimś patentem, w przypadku Mega Drive pomaga kabel RGB przy sygnale NTSC. Z tego co wiem to Atari Jaguar ma zewnętrzny zasilacz, dlatego najważniejszą rzeczą przed podłączeniem czegokolwiek jest załatwienie sobie transformatora z napięcia amerykańskiego na nasze co by niczego nie spalić, albo druga opcja - załatwienie po prostu zasilacza, który jest dostosowany do europejskich kontaktów a jednocześnie daje parametry prądu takie jakich wymaga konsola. Dla przykładu - w amerykańskiej konsoli SNES wystarczy zasilacz od Mega Drive model 1 i przejściówka żeby pasował on do gniazda w konsoli.
Dzięki za odpowiedz. Postaram się zwrócić na to uwagę Smiling

(27-04-2014, 23:02)SmellySocks napisał(a): [ -> ]Ale koniecznie potrzebujesz amerykańskiego Jaguara?

No, bo niemieckie wersje mnie nie satysfakcjonują :/