Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: PlayStation 2
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
[Obrazek: QywlvQhw8cE.jpg]
PlayStation 2 to najlepiej sprzedająca się konsola w historii rynku gier wideo. Jej historia to pasmo ciągłych sukcesów, których nie mogły przekreślić drobne usterki techniczne czy nawet problemy z pasmem dystrybucji. Urządzenie to jest ewenementem w skali światowej i to właśnie jego losami zajmiemy się w dzisiejszym materiale Time Warp.

By przeczytać cały artykuł, kliknij tutaj: PlayStation 2
Yess Heart Rzucam wszystko i zabieram się za oglądanie Grinning Super że udało się zdobyć tę konsolę PS3 do zgrywania obrazu, kusi mnie żeby dorwać ten model tylko do grania w tytuły z PS2 w HD, ale ciężko o sprawny egzemplarz bez YLOD'a i innych cudów, przynajmniej u nas Childish
Ach... PlayStation 2. Moja ulubiona konsola forever. Pasmo świetnych eksluzywnych gier (a także tych nie eksluzywnych) oraz wiele kompilacji z grami retro po prostu trzeba posiadać, mając w swojej kolekcji tę konsolę. Ja sam choć niedawno kupiłem XBOXa i tak jednak częściej gram na "dwójce" na XBOXie grając tylko w gry, których na PS2 dorwać nie mogłem albo w te, które są jedynie na konsoli Microsoftu.

Time Warp świetny i warto było czekać Smiling Teraz tylko pozostało oczekiwanie na PSX.. PS1 w muzeum oraz RetroN 5.
I znów przykro bo za młody jestem żeby wspominać ps2 kiedy było świeże ponieważ byłem maluszkiem który nawet nie umiał jeszcze mówić. Szkoda ale co poradzić. Czekam na kolejne time warpy Smiling
Nareszcie! Jak zwykle świetny materiał.
Ojj pamiętam jak w jakimś katalogu była reklama PS2 na całą strone, a ja potrafiłem siedzieć godzinami i się na nią gapić, a teraz leży gdzieś w pudle na strychu Childish

Musze sb sprawić jakiś TV do pokoju...
Świetny materiał Archonie, lecz mi osobiście brakowało jakichkolwiek wzmianek o różnych specjalnych edycjach konsoli chociażby o konsoli w wersji srebrnej, różowej Torll
Osobiście sądzę, że do dużego wyniku sprzedaży konsoli również przyczyniła się łatwość w jej modyfikacji modchipami chociażby po to, by oglądać filmy DVD z innego regionu.
Tak czy inaczej, powtórzę jeszcze raz - Świetny materiał.
Świetny,świetny,świetny. wikipedia itp się chowają Smiling
Tekken 3, Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi 3 i Burnout, więcej do szczęścia nie potrzebuję
Ach to PS2 Slim, tyle fajnych gier się ograło, jak i kompletnych crapów Heart Crash "4", Twinsanity;Okami;God of War;TMNT;Trylogia Legend of Spyro, Hero's Tail;Sonic... I jeszcze trochę tego było, ale już nie pamiętam.
Szkoda, że teraz konsolka ledwo czyta płyty, choć gdyby wymienić laser to byłaby prawie jak nówka Fap
Swoją przygodę z PS2 zacząłem dość nietypowo, a to za sprawą świetlicy szkolnej która tę konsolę posiadała. Pierwszą grą w jaką zagrałem na tej platformie był Tekken 4, w którym masakrowałem starszych kolegów ze świetlicy Grinning Rok później dostałem swój własny egzemplarz PS2 z grą Jak & Daxter: The Precursor Legacy. Granie w Jaka bez karty pamięci było lekkim utrapieniem, ale to mi nie przeszkodziło i przy najbliższej okazji (czyt. jak mamy nie było w domu) ograłem ten tytuł, po 17 godzinach ślęczenia przed telewizorem. Trochę później gdy konsola ze świetlicy się uszkodziła, znajomi zaczęli się zaopatrzać w swoje egzemplarze, dzięki czemu wszyscy posiadacze PS2 z mojego "miasta" mogli się miedzy sobą wymieniać grami, dzięki czemu odkryłem takie serie jak God of War czy Ratchet & Clank. Moją ulubioną serią na tę konsolę pozostaje Jak & Daxter głównie dlatego że swego czasu posiadałem całą trylogię. Moja "slimka" nadal ma się dobrze, i ciągle lubię na niej pograć.
Ja mam do tej pory konsolę PS2 i jestem z niej zadowolony, najczęściej lubię pograć sobie z kolegami e Gran Turismo4, Red Faction czy Tekkena.
A jeśli chodzi o moje ulubione gry na tą konsolę to są min. God Hand, GTA, Tekken, Granturismo, Final Fantasy, Dragon ball Z: Budokai tenkaichi 2 oraz karcianka yu-gi-oh! Tag Force.
Gdzieś niedawno czytałem, że Nintendo DS już zdążyło (co prawda nieznacznie, ale jednak) przebić wynik PlayStation2 co do ilości sprzedanych sztuk. Archon, czy jesteś w stanie to potwierdzić Smiling?

Materiał super, jednak czasami miałem wrażenie, że oglądam relację z całej generacji konsol, a nie z samego PS2. Gdybyś następnym razem mógł jeszcze bardziej skupić się na omawianym sprzęcie, byłoby jeszcze lepiej Smiling.

Szkoda, że nie wspomniałeś również o masowym pozwie wkurzonych graczy na Sony za słabej jakości lasery w modelu FAT (ludzie mieli oryginalne gry, a konsola wywalała im komunikat "disc read error". Trafiłem na wzmiankę o tym zupełnie przypadkiem, gdy swego czasu sam zobaczyłem tenże tekst na swoim kineskopie).

Zaś moje wspomnienia co do konsoli nie są też zbyt kolorowe. Po pierwsze i w Facie i w Slimie miałem problemy z laserem. Po drugie gry - na początku oczywiście super, ładne i tak dalej, ale tak naprawdę ilość serii, które przypadły mi zdecydowanie do gustu... mógłbym wyliczyć na palcach jednej ręki. Pomimo tak gigantycznej biblioteki, swego czasu nie potrafiłem odnaleźć gier, które by mnie zachwyciły. Być może dzisiaj, jako że nabrałem troche doświadczenia i ogólnie lepiej się odnajduję na rynku gier, wyglądałoby to inaczej? Być może. Dzisiaj mam PS3, które co róż daje mi powody do narzekania, czasami przez pierdoły, czasami przez poważne problemy, zaś moje zaufanie do firmy jest mocno ograniczone.

Ogólnie Sony to całkiem sporo wspomnień, jednakże stosunkowo niewiele tych pozytywnych.
(03-05-2014, 14:05)SebastianL92 napisał(a): [ -> ]Gdzieś niedawno czytałem, że Nintendo DS już zdążyło (co prawda nieznacznie, ale jednak) przebić wynik PlayStation2 co do ilości sprzedanych sztuk. Archon, czy jesteś w stanie to potwierdzić Smiling?

Oficjalne zestawienie sprzedaży Nintendo ze stycznia 2014 wskazuje 153 miliony sprzedanych DS-ów. Czyli wciąż dwa miliony mniej niż PS2.
Swego czasu miałem na nią więcej gier niż na komputer. Cały czas się grało np: God of War albo Max Payne. Teraz leży trochę zakurzona, ale po obejrzeniu materiału z chęcią do niej wrócę Smiling
moja ulubiona seria gier na PS2 to Jak and Daxter Smiling
Świetny materiał. Aż trudno sobie uświadomić, ze wszystkie gameplaye były nagrane pod ten materiał - kawał dobrej roboty.

Mi zabrakło tylko wzmianki o cenie podczas premiery w Polsce ( i ogolnie kawałka o tym co u nas sie działo )

Czekamy na warp z ps3 :-)


Wysłane z mojego iPhone
(03-05-2014, 14:29)Krzaku napisał(a): [ -> ]Świetny materiał. Aż trudno sobie uświadomić, ze wszystkie gameplaye były nagrane pod ten materiał - kawał dobrej roboty.

Mi zabrakło tylko wzmianki o cenie podczas premiery w Polsce ( i ogolnie kawałka o tym co u nas sie działo )- oprócz tego, ze była bardzo wysoka nie pamietam ile dokładnie wynosiła.

Czekamy na warp z ps3 :-)


Wysłane z mojego iPhone

Pamiętam jak mama kumpla brała na raty, konsola kosztowała chyba 2700 zł - szok.
Ja pamietam tylko, ze było to grubo ponad 2 tysiące :-O



Wysłane z mojego iPhone
Po raz pierwszy zetknąłem się z PS2 w wieku 5 czy 6 lat. Brat wrócił z pracy w Belgii i zakupił mnie i mojemu bratu ową konsolę. Bardzo lubiłem grać w Harry Potter Quidditch i Casper: The Gostly Trio.
Pamiętam jakby to było wczoraj... Okolice roku 2004-2005. Kumpel dostał PS2 na gwiazdkę, za dużo tytułów nie miał ale dużo graliśmy w olimpiadę 2004. W 2006r. ja dostałem swój egzemplarz. Boże, co to była za radość. Wraz z kilkoma gram, które dostałem do konsoli najwięcej młóciłem w Shadow The Hedgehog i Lego Star Wars 2. Jeszcze do zestawu nie miałem karty pamięci i wszystko trzeba było przez pierwszy tydzień przechodzić od nowa. Później Star Wars Battlefront, Tekkeny, Naruciaki, Dragon Balle, Crashe... Mnóstwo miłych wspomnień.
Teraz w ogóle nie gram w żadne gry ponieważ mnie strasznie nudzą :-) jedynym wyjątkiem jest Ratchet & Clank 3, była to pierwsza gra jaką mieliśmy z bratem na PlayStation (dzisiaj mnie śmieszy że mówiłem na klucz francuski Racheta "toporek" i zamiast czytać "klank" czytałem po polskiemu "clank" ) moje PlayStation najwidoczniej też polubiło gry z serii Rachet & Clank ponieważ innych nie w ogóle odtwarza albo generuje masę błędów :-D
PS2, kojarzy mi się ze wspomnianą grą Eyetoy. Kiedyś idealna opcja na różne zakrapiane imprezy. Smiling No i jeszcze Buzz.
Moją przygodę z PS2, rozpoczełem grając u kolegi w Jaka X. Jeden pad, brak karty pamięci, a zabawy było co nie miara. Następnie odkryłem Medal of Honor Rising Sun, Tekkeny, Need For Speedy i Burnouty Smiling W 2009 roku zaopatrzyłem się w własną slimkę z Tekkenem 5. Z gier najlepiej wspominam Jaka X, Resident Evil 4, Serie Silent Hill, Metal Gear Solid 3 i genialne Crazy Taxi.
ja na swoją zbierałem przez 10 miesięcy Smiling przez ten okres coraz bardziej sie nia nakręcałem ale warto bylo. Tyle godzin co przy niej spędziłem ze aż łezka w oku sie kręci Grinning Tylko ogrywający pare gierek wyścigowych a ile jeszcze zostało
Stron: 1 2