Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Jakiego masz smartfona?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Witam!

Jak pewnie większość osób wie, albo jak nie wie, to się zaraz dowie, system android jest wgrany na smartfony, czyli takie ulepszone wersje telefonów z darmowym netem i super kolorowymi grami czyde włącznie, takie moje tłumaczenie tego skomplikowanego terminu dla jaskiniowców, którzy weszli tu przez przypadek Winking.
Przejdźmy jednak do meridum tego tematu. Interesuje mnie, czysto z mojej ciekawości jakie smartfony posiadacie, mogą to też być tablety, jednym słowem urządzenia z zielonym robotem na pokładzie.

Ja zacznę, mam Samsunga Spicę oraz LG P500 Smiling
Z darmowym netem? fajnie by było Grinning

A tak całkiem an poważnie to SE Xperia X10mini pro. Prosty malutki telefonik z fizyczną klawiaturą(to była dla mnie cecha najważniejsza) oraz podstawymi aplikacjami służącymi mi jako słownik oraz "fiszkownik" do japońskiego. Do grania totalnie się nie nadaje, chyba że w turówki ze SNESa, ale i nie w tym celu był kupiony.
Newsy na nim przeczytam, maila odbiorę, co miał robić robi doskonale, a to, że nie robi nic więcej poza tym, no cóż mały zawód, ale nie spodziewałem się kokosów po takim małym pierdku.
Androida nie posiadam, preferuję iOSa a obecnie jestem zmuszony do korzystania z Symbiana. Jest to dla mnie o tyle męczące, że funkcjonalność telefonu na tym systemie jest beznadziejna. Brakuje mi dobrego słownika (u mnie chiński, nie japoński Smiling ), NORMALNEGO internetu i systemu wiadomości, do którego bardzo się przyzwyczaiłem (jedna pod drugą, wiecie o co chodzi). Aktualnie zastanawiam się nad jakimś HTC. Tylko nie wiem czy tam cena=jakość?
Samsung Galaxy S + CyanogenMod 7 (z niecierpliwością oczekuję v9).
Telefon posiadam ponad rok i jestem z niego zadowolony jak z żadnego innego. Gorilla Glass spisuje się idealnie, bez żadnych folii czy pokrowców mam ~3 mikroryski widoczne jedynie przy wygaszonym ekranie, mocnym świetle i pod odpowiednim kontem patrzenia. Wg mnie telefon od premiery wiele nie odbiega od obecnie wychodzących High Endów, które polecam jedynie osobom zależącym na dużych ekranach i/lub super-turbo grach czyde kosztujących po 20zł+ w markecie.

Dorczenzo napisał(a):Aktualnie zastanawiam się nad jakimś HTC. Tylko nie wiem czy tam cena=jakość?
Z doświadczenia wiem jedno:
HTC - wysoka cena, (bardzo) wysoka jakość wykonania (świetnie dobranie materiałów) , dobra wydajność.
Samsung - niska cena, średnia jakość wykonania (mimo wszystko dobrze spasowane plastiki, a oryginalne zamienniki bardzo tanie), bardzo dobra wydajność + bardzo dobre wsparcie techniczne.
Wybór pozostawiam Tobie Smiling
HTC Wildfire. Już sie postarzal. Niewątpliwie kup htc. Mój brat ma desire s i jest to niesamowita maszyna. Polecam tez zastanowoenie się nad Black Berry jesli nie chodzi o gry to bardzo pozytywny.
To ja zaszaleje: Nokia N900 śmigająca na Maemo.
Uwielbiam ten telefon(vel nader mobilny komputer) ale nie polecam go nikomu, lepiej od razu przyzwyczaić się do żyjącego OS'u, zamiast przeżywać bolesne rozstania. Rozstanie jest związane z serwisem(jeden z przycisków padł) i wspiera mnie w nim Samsung Galaxy Ace. Android niespecjalnie przypadł mi do gustu, jasne, jest kilka super przydatnych aplikacji, ale jest jakiś taki.. okrojony. Czekam na powrót mojej cegiełki.
(10-01-2012, 00:16)Pstrykacz napisał(a): [ -> ]HTC Wildfire. Już sie postarzal. Niewątpliwie kup htc. Mój brat ma desire s i jest to niesamowita maszyna. Polecam tez zastanowoenie się nad Black Berry jesli nie chodzi o gry to bardzo pozytywny.

Też posiadam Wildfire i muszę przyznać, że tak długo jak ograniczam się do angry birds i przeglądania internetu jest OK, ale jeśli chodzi o gry o trochę bardziej zaawansowanym silniku graficznym, to jest BARDZO ciężko i spadek fps jest ogromny. Zainstalowanie GOLauncher trochę go przyspieszyło, ale rewelacji nadal nie ma.

Pytanie z innej beczki. Próbował ktoś jakieś emulatory GBC z android market?

[offtop]
Pstrykacz napisał(a):Pytanie z innej beczki. Próbował ktoś jakieś emulatory GBC z android market?
Z tego co wiem, to w markecie już nie ma żadnych fajnych emulatorów. Polecam GameBoid, w googlu znajdziesz .apk bez problemu. W markecie może jeszcze wygrzebiesz jakąś aplikację do ściągania romów.
[/offtop]
A mój telefon (jaki tam on smart) to Orange San Francisco aka ZTE Blade.

Szału specyfikacją nie robi ale spełnia swoje zadanie bardzo dobrze. Świetny ekran jak dla mnie, wygląd i jakość użytego plastiku (aż przyjemnie się trzyma w dłoni) a do tego całkiem wytrzymały (przetrwał nawet żonglerkę niewprawnymi dłońmi Winking ).

@Dorczenzo - xlator Cie nie zadowala ? Mi baaardzo pasował.

@rht4r - Szczerze mówiąc miałem na myśli ten wbudowany słownik. Ale zaciekawiłeś mnie, sprawdzę.
Ja mam HTC Dream. Znany w polsce pod nazwą "Era G1". Jestem bardzo z niego zadowolony
Ja jestem posiadaczem Xperii X10 mini PRO i nie jednak to nie jest to co bym oczekiwał, brak wsparcia producenta dla upadate'u Androida jest kolosalnym minusem a zabawa w niestandardowy system nie jest mi po drodze. W przyszłości myślę o zamianie na Nokie z W7.

Jak to Pikun wspomniał, do podstawowych czynności jest bezbłędny.
Ja mam budżetowego LG GT540 z Androidem, przymierzam się do czegoś z klawiaturką QWERTY, ale nie wiem co wybrać.
Galaxy S2 Winking
Ja posiadam HTC HD2 Winking Przerobiony na andka, oczywiście przy użyciu CLK. Jest szybki ale nie odpala(albo nie znam) żadnego emulatora ds z normalną ilością fps ;/
Obecnie LG Swift White Red Bull Edition. Działa, nie ma problemów z ekranem dotykowym, ogólnie nie narzekam. Fabrycznie działa pod 2.2.2. Wszystkie gry, które mam, chodzą płynnie, jeśli jest taka możliwość, to w jakości pseudo-HD. Największym minusem jest chyba bateria, nie trzyma za długo, ale to już chyba standard, 2-3 dni i pada. Jeśli dla kogoś smartphone ma jeszcze ładnie wyglądać, to zdecydowanie wart polecenia.
Nokia 3210 -> Nokia 3310 -> Sagem myX5-2 -> Nokia 6630 -> Nokia N73 -> Nokia 6220 Classic -> HTC HD2 -> Samsung Galaxy S II

Na bank jakiś telefon pominąłem , zapomniałem ze go miałem , dosyć sporo tego było . Te wymienione miałem na tyle długo ze bez problemu potrafię je wymienić.
Nokia 2600 -> SE W200i -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 2G -> Nokia E51 -> iPhone 3G -> Samsung Galaxy S

ostatniego iPhone'a używałem kilka lat, przez co na wiele telefonów patrzyłem przez pryzmat iOSu. do Galaxy S podchodziłem dosyć niepewnie jednak po około dwóch-trzech tygodniach posiadania telefonu nie narzekam. nie ma róży bez kolców (Android mógłby być bardziej zoptymalizowany, samo wykonanie też pozostawia wiele do życzenia) jednak póki co jestem zadowolony z wyboru. Smiling
Samsung Galaxy Gio. Smiling
Obecnie posiadam Samsunga Galaxy S z Kernel Voodoo i jak na razie nic lepszego mi nie jest potrzebnego. Winking
Sony Ericsson Neo V
No to i ja coś napiszę żeby odświezyć temat.
Z WM posiadam wiekową już omnie lite, z badą wave s8500 a z andkiem na pokładzie mój ostatni zakup lg swift 3d. Omnia używana głownie do offica i emulatorów, bada głównie do dzwonienia/pisania esów, andek głownie do gier i innych popierdółek które w 3d robią całkiem miłe wrażenie.
SE Xperia x10 mini pro :}
Samsung Wave
Nokia E51 Torll
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11