Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Instalacja Windows 7 na komputerze z windows 8
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Dostałem dzisiaj laptopa w którym miałem zmienić system. Wgrana jest 8. Gdy jednak odpalam Win 7, czy to z płyty czy pendrive podczas kopiowania plików tymczasowych wyskakuje mi błąd [Obrazek: 2mi49js.png]

W biosie wyłączyłem opcję secure BOOT, bo wczytałem, że to może blokować. Niestety nadal jest to samo.

Wiecie co może blokować instalator?
Czy w komputerze jest UEFI? W jakiej wersji jest nośnik instalacyjny Windowsa 7 (32, czy 64-bitowej)?
UEFI raczej jest już w KAŻDYM nowym laptopie z pre-instalowanym Windows 8.

A to dziadostwo potrafi działać ostro na nerwy blokując systemy inne, które nie mają wpisanego "certyfikatu" czy jakoś tak - nie mówię o "pirackich" Windowsach ale również o otwartych oprogramowaniach (Linuxy, itd) i LEGALNYCH systemach z rodziny MS.
W myśl tego co powiedział SloZbon, myślę, że tak. Co w takim razie?
SloZbon, w którym miejscu HackBoyPL napisał, że to PREINSTALOWANA ósemka? Równie dobrze to może być 10-letni laptop.

HackBoyPL, ponawiam pytanie o wersję systemu. Torll

PS Teraz zauważyłem, że opalasz instalator pod Win8. Uruchom go z poziomu UEFI.
Powiem tak. Laptop jest w miarę nowy (chyba zeszłoroczny). Instalacje odpalam z poziomu ósemki.
Próbowałem ustawić w biosie inną opcje bootowania ale ten bios jest tak dziwny, że nie wiem dlaczego nie wykrył napędu (chyba, że go nie ogarniam). Jeśli ta informacja coś da to laptop to Asus x550c
To tak - napęd DVD musi być widziany przez UEFI, chyba, że opcja bootowania z niego jest wyłączona gdzieś indziej.

Chcesz wywalić Win8 i zainstalować Win7, czy zainstalować je obok siebie na jednym dysku?
Dostałem go od szefa z serwisu. Klient zażyczył sobie 7, bo na 8 źle mu się pracuje. A ja niestety nie miałem nigdy styczności z tego typu ustawieniami w nowych płytach gł. :/

PS. Tam jest jakas opcja dodania "urządzenia bootującego" ale trzeba to zrobić wpisując jakieś dane
No to proponuję ustawić bootowanie w BIOSIE z "UEFI" na "Legacy". Nie wiem niestety jak to wygląda w Asusie. Pokażę na przykładzie UEFI w moim HP.
Link do zdjęć:
http://imgur.com/a/ZE5BV

Foto 1 - upewnij się, że włączona jest opcja uruchamiania z CD-ROM.
Foto 2 - wspomniane "Legacy"
Foto 3 i 4 - w moim przypadku CD-ROM to "Upgrade bay", bo można w to miejsce wsadzić też np. twardy dysk. Możliwe, że w twoim Asusie jest podobnie.
Ustaw "Launch CSM" na "Enabled" - to (w uproszczeniu) odpowiednik mojego "Legacy". Wtedy powinna pojawić się opcja bootowania z napędu DVD. Odpal instalator z płyty i sprawdź, czy problem nadal występuje. Upewnij się także, że masz 64-bitową wersję Windowsa 7.
Po powyższej zmianie powinno się zmienić to Windows boot manager na zwykłą listę z możliwością ustawienia dvd, jeśli to się nie zmieni to przełączaj dalej Winking