Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Xbox Live Gold - Temat zbiorczy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

FAQ:
P: Co daje nam abonament?
O: Jako subskrybenci usługi otrzymujemy dostęp do usługi "Games with Gold" obejmującej 2 gry do pobrania bez dodatkowych kosztów, oprócz tego mamy wcześniejszy dostęp do wersji demo gier oraz usług sieciowych w grach, czy zniżek na produkty dostępne w sklepie Xbox Marketplace.

P: Czy usługa jest wymagana do korzystania z funkcji sieciowych?
O: Tak, jeżeli chcemy zagrać po sieci musimy mieć opłacony abonament.

P: Czy usługa jest wymagana do korzystania z aplikacji oraz przeglądarki internetowej?
O: Do korzystania z takich aplikacji jak YouTube czy Internet Explorer (a także innych) nie jest wymagany abonament Xbox Live Gold.

P: Ile kosztuje wykupienie abonamentu?
O: W zależności od czasu trwania, a także miejsca zakupu – od 20 do 150 zł.

P: Czym dokładnie jest "Games with Gold”?
O: Games with Gold to przywilej abonentów Xbox Live Gold, dzięki temu użytkownicy mają stały dostęp do 2 gier które podlegają rotacji co miesiąc – 1. Gra od pierwszego dnia miesiąca, 2. od 15 dnia miesiąca.

P: A co, jeśli nie zdążę pobrać gier?
O: Gier nie trzeba pobierać, wystarczy dodać je do swojej listy pobierania i od tej pory będziemy mieli do nich stały dostęp, niezależnie czy aktualne produkcje zostaną wymienione w ofercie.

P: Jak dodać grę do listy pobierania?
O: Wystarczy nacisnąć przycisk pobierz w zakładce z grą, a następnie anulować jej pobieranie. Od tej pory tytuł znajduję się w historii pobierania.

P: Czy stracę pobrane gry, gdy skończy mi się okres abonamentu?
O: Nie, gry pozostaną na dysku konsoli. Będziemy w nie mogli również zagrać (z wyjątkiem
Xbox One) i pobrać ponownie.

P: Gdzie mogę zobaczyć, jakie gry są aktualnie do pobrania w ramach subskrybcji?
O: Najłatwiej jest to zrobić wchodząc w zakładkę Games with Gold w głównym menu konsoli. Jeśli jednak nie mamy dostępu do naszych konsol możemy to zrobić choćby w tym miejscu: Klik

P: Gdzie można zakupić abonament?
O: Abonament dostępny jest wyłącznie do kupienia w sklepie Xbox. Dostępne jednak są zdrapki w sklepach takie jak Saturn, Media Markt i tym podobnych, można również kupować w sklepach internetowych, od allegro po gram.pl. Dzięki nim będziemy mogli po prostu wpisać dany kod i abonament będzie dla nas dostępny.

P: Jeśli w jakimś miesiącu dostępna jest jakaś gra, ja ją pobrałem, a w kolejnym miesiącu gra zniknęła z oferty, to czy nadal ją mam?
O: Oczywiście, że tak! Wystarczy "zakupić" jedną z gier tak, by pojawiła nam się w historii pobierania. Od tej pory możemy ją pobierać i grać w nią (na Xbox One do czasu, gdy mamy wykupiony abonament).

P: Gdzie mogę sprawdzić informacje, jakie gry będą nadchodzić w ramach "Games with Gold"?
O: Osobiście polecam oficjalny twitter Larry’ego Hryb – Klik!. Dzięki temu możemy na bieżąco śledzić co się w świecie naszej konsoli dzieje, jedyną "wadą" może być wszystko napisane w języku angielskim.

P: Czy do korzystania z usługi potrzebuję karty debetowej/kredytowej?
O: Zdecydowanie nie. Potrzebne są jedynie do automatycznego odnawiania usługi (opcję tę możemy wyłączyć w ustawieniach).

P: Czy jedno konto Gold daje mi możliwość korzystania ze wszystkich funkcji na innych kontach (Silver) na konsoli?
O: Niestety taka możliwość istnieje tylko na XONE.

P: Czy poprzez stronę internetową Xbox Marketplace mogę rezerwować sobie tytuły i dodatki?
O1: Istnieje taka opcja lecz wymaga ona aktywowania przynajmniej jednej karty płatniczej.
O2: Istnieje jeden prosty sposób, który pomaga zarezerwować gry dla XONE, oto on:
1. W trybie incognito wejść na stronę xbox.com
2. Na podstronie http://www.xbox.com/Shell/ChangeLocale (link do niej znajduje się na dole strony głównej) zmienić lokalizację na United States.
3. Zalogować się na swoje konto.
4. Wejść na linki udostępnionych gier i dodać je do swojego konta (linki znajdą się poniżej tego posta).

Linki do gier na XONE:
Max: The Curse of Brotherhood
Halo: Spartan Assault
Guacamelee Super Turbo Championship Edition
Strike Suit Zero: Director's Cut
Crimson Dragon

Aktualna lista gier które pojawiły się w ramach "Games with Gold”:


Informacja: Prace w toku. Post będzie aktualizowany na bieżąco, z kolejnymi pytaniami.
Tabelki z grami autorstwa Kicakena.
Sposób z zarezerwowaniem gier na XONE znaleziony przez Zzagrobnika.
Hej, a o to moja lista gier w ramach Games With Gold w formie tabelki.
Jak znajdziesz chwilkę (i jak oczywiście chcesz, to dorzuć do posta)
Plik (excel) udostępnię na dysku OneDrive, link podeślę na prywatnej wiadomości.
Również będę uzupełniał tą graficzną wersję listy.

Rok 2013:
[Obrazek: f38I5Pf.png]
Kod:
http://i.imgur.com/f38I5Pf.png

Rok 2014:
[Obrazek: l97xDGX.png]

Kod:
http://i.imgur.com/l97xDGX.png

//Edytowałem tabelki, teraz zamiast tekstu są obrazki gier.
Kicaken dzięki serdeczne. Oczywiście tabelka dodana i czekam na wiadomość.
Dwa pytania odnośnie Xbox Gold:

1. Jakiś czas temu czytałem, że kupując Gold na jednym koncie można udostępnić funkcję gry online innym kontom. Zwało się to chyba usługą rodzinną lub czymś w tym stylu. Czy coś takiego jeszcze istnieje i jak to ustawić na swojej konsoli? W internecie znalazłem jedynie strzępki informacji na ten temat. Interesuje mnie to z tego powodu, że nie chcemy z bratem niepotrzebnie płacić dwukrotnie za możliwość grania online.

2. Od czerwca do usługi będą dodawane gry na XOne. Aktualnie nie mam tej konsoli, ale nie wykluczam jej zakupu w przyszłości. Czy zatem, wzorem Playstation Store, dane tytuły będzie można zaklepać poprzez stronkę internetową Xbox Marketplace?

Mam nadzieję, że dość jasno wyraziłem swoje myśli (zwłaszcza w pierwszym pytaniu) Smiling
(28-05-2014, 22:08)Zzagrobnik napisał(a): [ -> ]Dwa pytania odnośnie Xbox Gold:

[...]

Mam nadzieję, że dość jasno wyraziłem swoje myśli (zwłaszcza w pierwszym pytaniu) Smiling

Pytania znalazły swoje odpowiedzi. Mam nadzieje, że o to Tobie chodziło Winking
Tak, właśnie o to mi chodziło. Dzięki, za odpowiedzenie na moje pytania Winking Mam tylko komentarz do każdego:

1. Nudząc się w pracy poczytałem na temat pakietu rodzinnego. Było coś takiego, ale MS postanowił wycofać się z tego pomysłu w sierpniu ubiegłego roku. Cóż, szkoda dla użytkowników X360 Childish

2. Trzeba mieć aktywowaną u nich co najmniej jedną kartę płatniczą? Kurczątko, no to będę miał jeden ewentualny problem z zaklepaniem gier na XOne.
(31-05-2014, 11:19)Zzagrobnik napisał(a): [ -> ]2. Trzeba mieć aktywowaną u nich co najmniej jedną kartę płatniczą? Kurczątko, no to będę miał jeden ewentualny problem z zaklepaniem gier na XOne.

To znaczy nie jestem w 100% pewny. Wiem tylko, że tak jest z grami na 360 więc powinno być podobnie.
Polski gracz zawsze ma pod górkę - aktualnie oficjalnie nie można zaklepywać gierek na XOne. Jednak istnieje jeden dość prosty sposób, który działa (wypróbowałem na sobie, a o nim samym dowiedziałem się na innej stronce). Nie potrzeba również żadnych kart płatniczych przypisanych do konta.

Krótki opis tego sposobu:
1. W trybie incognito wejść na stronę xbox.com
2. Na podstronie http://www.xbox.com/Shell/ChangeLocale (link do niej znajduje się na dole strony głównej) zmienić lokalizację na United States.
3. Zalogować się na swoje konto.
4. Wejść na linki udostępnionych gier i dodać je do swojego konta.

I to wszystko.

Linki do gier, przez które można zaklepać darmowe gry:
Max: The Curse of Brotherhood:
https://store.xbox.com/Xbox-One/Games/Ma...3d7d09ff5c
Halo: Spartan Assault:
https://store.xbox.com/Xbox-One/Games/Ha...bf36ddc511
Sposób na dodanie gier na XOne ciągle działa (dziś sprawdziłem). Link do Guacamelee Super Turbo Championship Edition:

https://store.xbox.com/Xbox-One/Games/Gu...f0c38a9232
Oto prosty sposób na zdobycie darmowych dwudniowych trialów Golda:
1. Zakładacie konto/logujecie się na Facebooku.
2. Wchodzicie tutaj https://www.facebook.com/DoritosMX/app_450974005045494
3. Klikacie "Me gusta" (lajkujecie)
4. Losujecie. Szansa na wylosowanie triala jest bardzo duża
5. Jeśli wam się nie uda możecie założyć multi na Facebooku lub przeczekać 24 godziny.
7. Odpowiadacie na pytanie:

Q: CUNTO TIEMPO DURA
UN SEXENIO PRESIDENCIAL?

Odpowiedź - 6 AOS


Q: DE QU COLOR ES EL JERSEY
DE LA SELECCIN ARGENTINA DE FTBOL?

Odpowiedź - BLANCO CON AZUL


Q: Qu particularidad tiene

Odpowiedź - Habla


Q: Cuntos pies tiene un ciempis?

Odpowiedź - 100


Q: CUNTOS CRCULOS ROJOS
TIENE LA BANDERA DE JAPN?

Odpowiedź - 1 ROJO

I to tyle.