Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Horrory!
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Jakie polecacie dobre horrory na PS2 i PC? Jakieś tanie.
Nie gram w horrory ale z gier tego typu to polecam : Slender: The Eight Pages - jest to darmowa produkcja , więc możesz spróbować, niedawno ta gra pod względem liczby gameplay-ów / live-ów była bardzo popularna #91 - Cloyster
(25-05-2014, 17:37)Maurek napisał(a): [ -> ]Jakie polecacie dobre horrory

(25-05-2014, 18:07)LukegaX napisał(a): [ -> ]Nie gram w horrory ale z gier tego typu to polecam : Slender

Triplease

Dobry horrorek na ps2 lub pc? Ostatnio się zagrywałem w Silent Hill 2 i uważam, że jest to jedna z lepszych gier na ps2. Tak, wiem. Obudziłem się z tym dopiero w roku 2014 i nie żałuję. A na pc masz takie perełki jak np. System Shock 2, który jest bardzo często na przecenach na steamie i żal nie brać.
Polecam SCP, jest na PC i za darmo Grinning Jak chcesz popuścić podczas gry - to będzie idealna pozycja Grinning
Mogę ci polecić serię "The last door" na przeglądarkę.
Farenheit- Bardzo dobra gra, ale mniej wiecej w polowie przestaje starać się być straszną. Tyle że wtedy to juz nie ma żadnego znaczenia, bo fabula nie da ci spac.
Za takimi grami nie przepadam ale moge polecić serię Resident Evil. (szkoda że nie masz GCN bo tam jest świetne Resident Evil Zero)
PC? Proszę bardzo:

Amnesia: The Dark Descent
Gra jest świetna, jeśli gracie w bardzo ciemnym pokoju (a najlepiej nocą, bo wtedy świadomość pory dnia potęguje efekty) i macie bardzo dobre głośniki (ew. przyzwoite słuchawki). Bardzo ciekawa fabuła, nawet niezła grafika (choć bywa słabo zoptymalizowana - z jakiegoś powodu?), do tego ciekawy gameplay (dzisiaj wiele gier próbuje kopiować mechanikę otwierania drzwi czy wchodzenia w interakcję). Gra stawia bardziej na strach i poczucie zaszczucia, nie ma tutaj nawału straszaków które mają sprawić abyś wydarł ryja do monitora co kilkanaście sekund - oczywiście będziemy musieli co jakiś czas brać nogi za pas, gdy urojenia i potwory przybiorą nieco zbyt realistyczny obrys. Wokół niej zebrała się całkiem spora społeczność, która tworzy własne Custom Story.

Outlast
To zupełnie inna gra horrorowa niż wspomniana wyżej Amnesia - bardziej skupia się na szokowaniu gracza dość przerażającymi obrazami, miejscami i poczuciem bycia obserwowanym przez cały czas - a wszystko to potęguje się, gdy wczujemy się w naszą postać, czyli jakiegoś szukającego sensacji reportera, który wtyka swój nos wszędzie tam, gdzie nie powinien - i właśnie zaczyna płacić cenę za swoją ciekawość. Uprzedzam wrażliwe osoby, że niektóre momenty mogą się wydawać dość ohydne. Zakończenie według mnie dość rozczarowujące, ale cała reszta warta świeczki.

Z darmowych polecam grę niezależną na silniku CryEngine (dzięki niemu wygląda niesamowicie) - dostępna na Indie Database The Cursed Forest. Ma swoje wady, ale mnie wciągnęła i przyznam, że naprawdę mi się spodobała.
Od siebie polecę na PS2 serię Fatal Frame (bądź Project Zero), Genialną serię Silent Hill (Szczególnie 2 i 3 część :P ) lub Forbidden Siren Smiling A na PC szczególnie pierwszą Amnesie albo trzeciego Dooma.
Z mojej strony mogę polecić każdego Silent Hill-a w tym pierwszą część na ps1 która powinna na ps2 działać też.
Na PC za to:
Amnesia Mroczny obłęd, Dead space, bądź f.e.a.r zależy jakie klimaty lubisz Smiling
Kurczę, chciałbym polecić Nightmare Creatures, jedna część ukazała się na PC, kiedyś bałem się niesamowicie, ale obawiam się że mogła nie wytrzymać próby czasu, ale to zostawię twojej ocenie.
Dziękuję wszystkim, którzy mi odpowiedzieli. Amnezję mam już z CDA, Silent Hilla 2 kupuję, Outlast i System Shock mnie na razie nie interesują, mam F.E.A.R.'a 2 i 3, a Dooma 3 kupię niedługo Winking
Trochę nie w czasie, ale...

Możesz opadać White Day: A Labyrinth Named School - dość stary, mało znany koreański horror. Można powiedzieć protoplasta Amnezji i tym podobnych (ciekawostka: gracze narzekali że gra jest za straszna, więc po jakimś czasie ukazała się łatka z niższymi poziomami trudności). Jak developer splajtował, to udostępnił grę jako freeware, więc można ją łatwo znaleźć w internecie po angielsku.

Także ostatnio na Steamie wyszedł DreadOut. Kolejna azjatycka gra, tym razem indonezyjska. Trochę (mocno) niskobudżetowa wariacja na temat Fatal Frame, ale znajomi mówią że o dziwo daje radę
Masz PSP, więc pewnie kojarzysz Corpse Party? Na Steama wkrótce ma wyjść oryginalna wersja (w porównaniu do remake'u z PSP ma inne głosy, trochę inny soundtrack, dodatkowy rozdział i nie ma wyciętych paru scenek, które były "za mocne" dla konsol).

Możesz też sprawdzić parę japońskich przygodówek z... RPG Makera. Oprócz Corpse Party powstało parę innych. W tym temacie:
http://m.neogaf.com/showthread.php?t=505570
masz wymienionych parę w dziale "horror". Nie grałem we wszystko, ale np. takie Ao Oni może Ci podpasować...

(I oczywiście dwa pierwsze Alien vs Predator, jeśli jeszcze nie grałeś. I Condemned: Criminal Origins)
Dzięki Winking White Day znam, DreadOut też, również Corpse Party. Posiadam Condemned, na zakupem AvsP2 rozmyślam.