Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Czemu ludzie nie lubią WP ?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Ostatnio mam okazję się pobawić nową Lumią (nie znam modelu, ale jakaś nówka) i teraz mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że ten system jest "be".

Mimo kompletnie zamkniętego systemu i wychodzenia na (stosunkowo) niewielkiej liczbie sprzętu jest wujowo zoptymalizowany.
Aplikacji tyle, co kot napłakał. Brakuje niemalże wszystkiego, z czego korzystam z powodzeniem na moim sprzęcie z Androidem.
Te apki które zdają się być okej są pierońsko drogie (jak na mobilne apki).

Ogólnie, to o ile nie znam powodów niechęci innych ludzi, to ja ewoulowałem - z ignorantana na niechętnego.
Przy czym przyznaje, że dla kogoś o niewielkich wymaganiach, to te telefony zdają się być najlepszą opcją.
Zdanie może zmienię jak dopadnę do ręki jakieś BlackBerry.
Jasiek jakich apek ci brakuje? System słabo zoptymalizowany? No nie wiem, poza Nokią X nie spotkałem się z zawieszaniem... A trochę w WP siedzę. Nie jestem jakimś psychofanem, ale podoba mi sie i lubię ten system. Winking
Brakuje mi SwiftKey, porządnie zrobionej apki na Wordpressa (ta od twórców sprawia wrażenie jakby ją porzucili w trakcie betatestów),Dolphina i alternatywnego pakietu biurowego.
UC Browser jest całkiem okej, więc nie muszę korzystać z IE (przyznaje, do niego jestem uprzedzony), ale to nie to samo co Dolphin z podpiętym Jetpackiem.
Po tym jak się korzysta z Androida i klawy SwiftKey, to już żadna inna dotykowa nie będzie wygodna.
Office na ekrany dotykowy po krótkim użytkowaniu wydaje mi się być strasznie niewygodny - przyciski na dole są kiepskim pomysłem IMHO.

Co do optymalizacji - nie wiem, może wina kiepskiego egzemplarza, czy coś? Postaram się dopaść inną sztukę tego samego fona, to wrócę do tematu :/
Akurat z Internet Explorera dobrze się korzysta na WP. Co do klawiatury, korzystałem ze SwiftKeya, bo klawiatura androidowa była dla mnie niewygodna. Ze SwiftKeyem pisało się o wiele lepiej. Odnośnie klawiatury domyślnej w WP - jest ona bardzo dobra i nie widzę potrzeby tworzenia jej zamiennika. A przyciski opcji na dole są w każdej aplikacji WP, idzie się przyzwyczaić. Jeśli chodzi o optymalizację - nie jest to tak idealnie jak się mówi. System chodzi bardzo płynnie, lecz sporadycznie aplikacje wywalają do menu, zdarzają się zwieszki. To jest chyba wina pamięci RAM (moja Lumia 625 ma jej 512 MB, być może na modelach z 1 GB nie ma takich problemów) lub winne są błędy w kodzie danej aplikacji.
Ta nikt nie lubi tych kafelek.Osobiście posiadam Lumię 520 i spisuje się bez zarzutu,a ostatnio dodano dużo aplikacji i promocji do sklepu.Poza tym eksluyzywne aplikacje też są udane.Z internetu też dobrze się korzysta.Ba nawet niektóre rzeczy są lepsze od androidowych.Dużo osób nie rozumie obsługi tych kafelek i to jeden z powodów.Wiele ludzi również narzeka na brak,lub inną cenę aplikacji.WP to dobry system,choć na pierwszy rzut oka wydaje się dziwny.Zresztą o Windowsie 8 też  mówili,że jakiś dziwny i skomplikowany.  
Niedawno sam zrobiłem przesiadkę z Androida i na WP i jestem zachwycony płynnością działa tego systemu. Podobają mi się powiadomienia na kafelkach, według mnie bardziej estetycznie to wygląda niż w Androidzie. IE działa całkiem przyzwoicie, na razie nie mam z nim żadnych problemów. A co do aplikacji to może i mogłoby być ich więcej, ale jak do tej pory wszystko czego potrzebowałem to znalazłem. Ostatnio oglądając koncepty Windowsa 10 ( o ile finalnie to będzie tak wyglądać), myślę że może to być mały argument dla ludzi narzekających na słaby wygląd i możliwości personalizacji. Jak na razie nie wyobrażam Sobie przesiadki z powrotem na Androida.
Windows Phone jest przez osoby obeznane w świecie technologii uważany za pomniejszy system, niewarty uwagi. Przez słabą jakość Windows Phone 7 i faktycznym brakiem aplikacji w tamtym okresie, przyjęło się, że to ograniczony soft, na którym nie można zrobić nic poważnego.
O Androidzie też się przecież mówi, że to wieszający się na wszystkim, dziurawy system, który działa wolno nawet na telefonach za 2tys Winking
Gdy półtorej roku temu brałem sobie nowy telefon miałem iPoda touch 5G, więc uznałem, iż wolę mieć płynnie działający telefon, a jak nie będzie na nim jakiejś aplikacji, to ściągnę ją na iPoda. Teraz sprzętu Apple już nie mam, a niedługo znów planuję zmienić telefon i nie wyobrażam sobie wziąć telefonu z innym systemem niż Windows Phone, przyzwyczaiłem się do kafelków i szczerze wierzę w to, że Windows 10 rozpropaguje telefony MS i partnerów, żeby w końcu developerzy zaczęli się z nami liczyć i brać nas na poważnie (bo to co zrobili ludzie ze snapchata to jawne olanie każdego z użytkowników ich serwisu używającego Windows Phone).

Podsumowując, polecam każdemu wypróbowanie telefonu z Windows Phone. Niestety, ze względu na jego odmienność do ogarnęcia go potrzeba nieco więcej niż 15-30minut, a nuż okaże się, że polubicie ten system, jak ja.
Myślę że ludzie nie lubią WP ponieważ nie ma na niego zbyt dużo aplikacji, a ludzie lubią się pobawić w ten czy inny sposób telefonem. Dla mnie WP jest bardziej do mobilnej pracy.
Jedyne czego brakuje WP to setki idiotycznych apek z androida, które dzieciaki mogą sobie pościągać i się nimi bawić.

Szczerze mi brakowało tylko większej ilości ustawień i grzebania w nich tak jak to było w Androidzie (android otwarty system, więc zmienić możesz wszystko)

A tak to reszta na +
W porównaniu mojej Lumii do Andka o niemalże tych samych parametrach, lumia wygrywa już w przedbiegach. System działa płynnie, szybciej i stabilniej Smiling
Tak naprawdę ludzie nie doceniają Windowsa, bo taki stereotyp - Android to "bóg" a Windows Phone to "gówno" bo na (pozwolę siebie zacytować) "Androshita" jest pełno nikomu niepotrzebnych aplikacji. To nie prawda że system jest zamknięty, ja swoją Lumie 630 odblokowałem najpierw odblokowaniem deweloperskim a potem odblokowaniem Interop.
Telefon się nie wiesza (mimo że korzystam z Windows 10 Mobile który nadal jest w testach), Deweloperzy lgną do system dzięki jemu bezawaryjności i płynności, a Microsoft ciągle udoskonaka system. Może nie ma takich aplikacji jak Youtube ale przynajmniej możemy zablokować telefon podczas słuchania muzyki z przeglądarkowej wersji Youtubea bez obawy że muzyka się wyłączy. To że wtyczka Adobe Flash nie działa to bzdura. A SnapChat już jest w testach Winking .
To jest moje zdanie na ten temat, a jeśli ktoś twierdzi że te rzeczy o których napisałem wcześniej, że je dodali dopiero w Kaflu 10 to te osoby są w błędzie ponieważ te rzeczy działały mi spokojnie na Windows Phone 8.1 Smiling
Ja widzę problem z zupełnie innej perspektywy. Deweloper systemu WP- Microsoft- niechętnie pozwala (nawet za opłatą) na wgrywanie systemu na inne urządzenia. A jeżeli już się tak dzieje, to sklep jest okrojony z wielu apek, które by były użyteczne na brandowanych modelach. Osobiście posiadam Krugera KM0426, i gdyby nie #bieda to dawno bym wziął i ...effort... .
@up- Należy wspomnieć, że playlisty nie odsłuchasz na przeglądarkowym jutubie, bo od razu wywala po zakończeniu poprzedniego filmiku U did what?
Jako były posiadacz kilkunastu smartfonów, w tym 5różnych lumii, a obecnie L532, mogę z czystym sumieniem powiedzieć że w segmencie cenowym do 600pln android nie ma startu nawet do WP (mówię tu o nowych, nie używanych), szajsungi serii galaxy mini, prime i inne cuda na kiju za kilka stówek oraz inne telefonopodobne notorycznie się wieszają i mają problemy z rzeczami tak podstawowymi jak napisanie smsa czy wykonanie telefonu bez zamulania, taka niestety jest prawda, no chyba że się trzyma sterylnie ustawień fabrycznych to działa płynnie - narzekanie na aplikacje to po części prawda, ale androidowcy rozdmuchują ten temat jakby to w sklepie WP nie było niczego, to samo z bredniami typu "nie da się dzwonka zmienić" - da się wszystko, tylko trzeba system poznać, albowiem to nie to samo co android czy iOS (chociaż do iOSa mu bliżej jak do andka)
Wielu znanych aplikacji nie ma lub są niedorobione - mamy za to zamienniki niekiedy daleko lepsze (myTUBE!, metrotube i zyliard innych aplikacji do YT tego koronnym przykładem).

Przede wszystkim dobre w WP jest stabilność systemu, długa praca na baterii i niemalże dowolna konfiguracja ekranu startowego, gdzie na innych systemach możemy sobie tapete zmienić i szlus.
Nie jestem tu zaraz zdania że to NAJLEPSZY SYSTEM BO JA TAK UWAŻAM - po prostu neguję dyrdymały typu "WP jest do dupy bo ja tak uważam", gdyż najczęściej takie osoby nigdy żadnej lumii nie miały nawet w dłoniach...
To nie jest tak że to Microsoft nie pozwalają na instalacje tylko to producenci nie chcą go instalować bo dużo firm np. Samsung Kruger... LG Nokia/Microsoft Kiano Xaiomi itd. zainstalowały WP na swoich smartfonach tylko system na niektórych sie nie przyjął.

@up Nie wiem w czym problem, u mnie wszystko działa ok.
Jako ktoś, kto na co dzień handluje elektroniką powiem wam, że mała popularność WP w naszym kraju to wina przede wszystkim mentalności i fałszywych przeswiadczeń, ukutych przez "znających się szwagrów informatyków" czy innych członków rodziny albo znajomych. Często bowiem po telefon w małych pieniądzach przychodzą ludzie, którzy nawet nie zauważą braku tej czy innej aplikacji. Patrzą też przez pryzmat ilości MPx aparatu i rdzeni procesora, nie mając pojęcia, że te 13 MPx jest tak naprawdę interpolowane, 8 rdzeni działa gorzej niż 4 albo nawet 2 porządnie taktowane o dobrej architekturze, flash jest tragiczny, a sam android straszy chińskimi krzakami. I z takimi "wynalazkami" Lumie wygrywają praktycznie bez problemów. System też wcale nie jest trudny w obsłudze, a odwdzięczy się płynnym działaniem przez dłuższy czas niż androbieda. I tak naprawdę tylko MS, a wcześniej Nokia miała porządne telefony z nowszymi Windowsami. No może poza HTC HD 2 Winking Tym niemniej nawet pseudo - polski telefon z Windowsem oparty na jakimś tandetnym badziewiu nadal będzie tykajacą bombą zegarową. Cześć ludzi daje się przekonać, ale beton i tak wie swoje. Bo "pan w sklepie pewnie chce mnie oszukać, a szwagier wie lepiej".

Wysłane z mojego SM-N7505 przy użyciu Tapatalka
Jak dla mnie WP (Windows Phone - Jak ktoś nie skumał) jest o wiele lepsze od Androida. Brak niektórych aplikacji mi nie przeszkadza , ponieważ lumia sama jest wypełniona ciekawymi dodatkami a teraz dodatkowo aktualizacja do Windows 10 i robienie zdjęc w 4k Grinning to juz normalnie LUMIA żądzi Winking
Według mnie najgorszym tekstem jaki słysze - "bo Windows Phone ma mniej aplikacji".
Tak, tylko używająć androida przez długi czas, zauważyłem że bardzo duża ilość aplikacji się powtarza.
Na Windows Phone jest mniejsza ilość aplikacji, ale jest dobrana w taki sposób aby uruchomiła się na danym modelu.

Z każdą aktualizacją WP staje się coraz lepszy pod względem personalizacji systemu. Miałem wielkie objekcje co do tego systemu, aż pewnego dnia postanowiłem przekonać się o tym sam, na własnej skórze. Nie żałuje, wiem że już nigdy nie zmienie WP na Androida.
Telefon chodzi płynnie, posiada wszystkie niezbędne aplikacje. Ogólnie WP jest tak samo dobrze zoptymalizowany jak IOS Winking
Obecnie posiadam Microsoft Lumia 535, poprzednio miałem Nokie Lumie 735 LTE.
(13-04-2016, 22:30)Darks2o napisał(a): [ -> ]Według mnie najgorszym tekstem jaki słysze - "bo Windows Phone ma mniej aplikacji".
Tak, tylko używająć androida przez długi czas, zauważyłem że bardzo duża ilość aplikacji się powtarza.
Na Windows Phone jest mniejsza ilość aplikacji, ale jest dobrana w taki sposób aby uruchomiła się na danym modelu.

Z każdą aktualizacją WP staje się coraz lepszy pod względem personalizacji systemu. Miałem wielkie objekcje co do tego systemu, aż pewnego dnia postanowiłem przekonać się o tym sam, na własnej skórze. Nie żałuje, wiem że już nigdy nie zmienie WP na Androida.
Telefon chodzi płynnie, posiada wszystkie niezbędne aplikacje. Ogólnie WP jest tak samo dobrze zoptymalizowany jak IOS Winking
Obecnie posiadam Microsoft Lumia 535, poprzednio miałem Nokie Lumie 735 LTE.

Posiedź jak ja półtorej roku to zmienisz zdanie.
Jako telefon do wysyłania smsów, dzwonienia, robienia jakichś zdjęć oraz okazyjnie jakieś przeglądanie internetu - ideał
Jako codzienny telefon dla kogoś często siedzącego w internecie - narastająca frustracja z powodu braku jego pewnych ułomności.

Co do powrotu na androida - ja nadal zdania nie zmieniłem, chociaż próbowałem LG Swift przez miesiąc - po używaniu WP i iOSa wizja powrotu na androida to drwina - bardziej ułomnego systemu nie ma.
Tymczasem kupuję iPhone SE - zobaczymy jak dłuższe niż próbne spotkanie z iOS przebiegnie.

Tylko kafelek żal...
Siedzę na WP od sierpnia 2013, najpierw Lumia 820, teraz Lumia 930 i wciąż zastanawiam się co robić.
Z jednej strony Microsoft co chwilę pokazuje, że (co jest sensowne finansowo, a korporacja ma w końcu zarabiać) nie interesuje się swoim systemem, bo widzi, że nie udało się dorównać Androidowi i iOSowi.
Dla mnie, jako osoby, która zaufała Microsoftowi i wydała dwukrotnie swoje pieniądze na sprzęt produkowany przez tę firmę jest to kpina i jawny brak szacunku do klienta. Wydawanie nowości w aplikacjach (chociażby Office czy Outlook) najpierw na systemach konkurencji, oszukanie kilkudziesięciu procent użytkowników zmieniając zdanie w sprawie aktualizacji do Windows 10 Mobile, brak informacji o mobilnych okienkach na tegorocznej konferencji Build, wydanie oficjalnej wersji nowego systemu rok po zapowiedzi i opóźnianiu premiery o kilka miesięcy i wiele więcej takich sytuacji mnie jako wiernego klienta niesamowicie denerwuje.

Ale z drugiej strony nie potrafię korzystać z Androida, autentycznie trafia mnie szlag gdy ktoś z rodziny poprosi mnie o ustawienie czegoś na ich telefonie, mimo znajomych fanbojów, którzy wmawiają mi, że "już teraz od wersji x.x Android działa idealnie, jesteś zacofany" mimo, że widzę jak Galaxy S5 mojego taty działa fatalnie po kilku miesiącach od pierwszego uruchomienia.
Intuicyjność i specyficzny system obsługi Windows Phone / Windows 10 Mobile są naprawdę uzależniające, co w połączeniu z niepewną przyszłością zostawia mnie i wielu innych użytkowników Windowsa z pytaniem, czy sprzedawać swoją Lumię póki jeszcze jest coś warta i męczyć się z innymi telefonami, czy ryzykować pozostanie przy obecnej platformie.

Dlatego nawet ja sam, mimo, że wcześniej polecałem każdemu kupno Lumii, ostatnimi czasy przestałem nawet polecać ludziom telefony z Windowsem. Są świetne, ale nie chcę potem wysłuchiwać żalów, kogoś, kto przeze mnie został z telefonem, który nie jest już nic wart i ma promil rynku.
W moim wypadku Słuchawkę Microsoftu posiadałem rok. Z całą pewnością mogę powiedzieć ze cyrograf na podstawie którego dostałem telefon był pomyłką. Rzeczony model to była Lumia 535.
Z początku była Okej, Windows phone był responsywny, IE dobrze sobie radził jako przeglądarka. Brakowało aplikacji, w tym ukochanych gier muzycznych z Raymark. Ale przebolałem te braki, i niedobór opcji personalizacji.

Ale im dalej w las, tym więcej baboli wychodziło na wierzch. Głównie zawodziły aplikacje zewnętrzne, crashe były częstsze niż ustawa przewidywała... Nosz cholera, nie po to rezygnowałem z androida. Aplikacje działąły w prawdzie w tle ale bardzo dziwnie. Nie mogłem odgadnąć kiedy Klient IRC pozostawał włączony a kiedy był ubijany.
Update do windows 10 był przelaniem czary goryczy. Ten system jest do niczego. Zawodziły nawet komponenty systemowe, pewien czas nie było aplikacji od galerii, a działanie Groove jako aplikacji muzycznej to wręcz komedia. Do tego ilość zjadanej mocy akumulatora była nie do zaakceptowania. W końcu dwa miesiące temu zakupiłem chińskiego Oukitela K6000.
Przyznam że powrót do androida okazał się wyjątkowo bezbolesny i szybko rozgościłem się.
Windows phone, zaś kibicowałem. Naprawdę, trzecia siła na rynku smartfonów jest potrzebna. Niestety microsoft nie wie co ze sobą zrobić. Zmiany ciągłe zmiany platformy i api, niestabilność windowsa 10 i kilka naprawdę głupich decyzji zakopały windows phone.
Stron: 1 2