Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Jaki gamepad.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam szukam jakiegoś gamepada do pc a z racji tego że nie miałem wcześniej do czynienia z padem to nie wiem czego mam unikać i na co zwracać uwagę. Dlatego proszę was o pomoc w wyborze.
Kolega wyżej rzucił bodaj najlepszą propozycją, ale trzeba doprecyzować kilka rzeczy.
Pad od X360 jest tak dobrze wykrywany przez gry, bo to po prostu obowiązujący standard dla pecetowych wersji gier, w tym także wielu indyków - wystarczy zerknąć do instrukcji danego tytułu bądź przyjrzeć się oznaczeniom przycisków na ekranie.
Do MK i ogólnie bijatyk ten pad akurat średnio się nadaje z uwagi na kształt krzyżaka. W tym względzie DS daje jednak większą kontrolę nad ciosami.
Ostatnia kwestia - baterie. Zamiast zwykłych paluszków zawsze można użyć akumulatorków, bądź też zaopatrzyć się w dedykowany Play and Charge Kit, który umożliwia ładowanie nawet podczas gry.
Co do Bateri, to możesz kupić tańszą wersję przewodową. Sam z niej korzystam, a kabel wcale nie przeszkadza podczas grania. Ma też taką samą kompatybilność z grami, więc tym samym możesz rozwiązać problem z bateriami, i mieć ergonomie pada od X360
Whoa. Z tym, że kabel nie przeszkadza, to się raczej nie mogę do końca zgodzić. Wszystko bowiem zależy od tego, jakie masz krzesło. Ja posiadam krzesło na kółkach i po każdej sesji jestem zmuszony je obracać i pierniczyć się z wyplątywaniem kabla, przez co zaczęła mi z niego schodzić izolacja. Drugim minusem jest to, że kabel ma we wszystkich modelach aż 3 metry. Świetna długość, jeśli grasz na konsoli , która jest oddalona od fotela o jakieś 2 metry. Gorzej jest już, jeśli od dłoni do wejścia USB na komputerze masz 30 centymetrów.
Znalazłem taki pad "Gamepad Speed Link SL-6556-BK" czy możecie mi napisać co o nim sądzicie?
(01-06-2014, 12:40)Karold napisał(a): [ -> ]Znalazłem taki pad "Gamepad Speed Link SL-6556-BK" czy możecie mi napisać co o nim sądzicie?

Z tego co wiem nowsze pady od Speed Linka, mają wsparcie od xinput, więc bedą działały tak samo jak xboxowy pad (te starsze nie mają, więc musisz uważać), ale nie warto na padzie oszczędzać bierz xboxowego pada,

Przewodowy możesz wyrwać już w okolicach stówki i moim zdaniem jest to lepszy wybór, nie ma pierniczenia się z akumulatorkami - no i wygodniej w łapie leży.
Kup pad do PS2 i przejściówkę USB, sam mam taki zestaw i gra się bardzo dobrze.