Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Mortal Kombat X
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Ed Boon wraz z Netherrealm Studios jakiś czas temu zapowiedział kolejną odsłonę Mortal Kombat, nazwaną "X" (nie, nie dziesięć. Po prostu "eks/iks"). Zostanie wydana równolegle na PS3, Xboksa 360, PS4, Xboksa One oraz PC w 2015 roku. Gdy tylko informacja zostanie podana, dopiszę konkretną datę premiery.

Poniżej trailer oraz gameplay który odkrywa przed nami kilka świeżych informacji. Między innymi nowych wojowników, oraz możliwość walki przy pomocy elementów otoczenia:








Ktoś czeka, ktoś jest zniesmaczony, czy z góry nienawidzi nowych postaci albo designów? Zapraszam do dyskusji oraz opisywania waszych przemyśleń na temat tej gry.
Wygląda tak fenomenalnie jak nowy Batman. Mapa w porcie jest cudowna, a ruchy przedstawione na trailerze chyba nigdy nie wyglądały tak płynnie. Na gameplayu jest już oczywiście nieco gorzej (no shit, sherlock) ale wciąż widać pewien postęp względem MK9. Cieszy mniejsza kanciastość i realizm modeli (zwłaszcza widać to po nowych X-Ray'ach). Zwłaszcza teraz widać jak karykaturalnie wyglądały postacie z dziewiątki.

Co do nowych trzech postaci. Wyglądają ciekawie choć nie jestem pewien co do tego czy pasują do kanonu. Mam wrażenie, że próbują być zbyt mroczne/poważne jak na tę serię. Z drugiej strony ten aztecki (?) wojownik wygląda naprawdę fapalnie.

[EDIT] Fajno, że nie zrezygnowano z 2D na rzecz 3D, i że będzie możliwa interakcja z otoczeniem w wybranych miejscach jak w Injustice chociażby. Zrobią jeszcze wielopoziomowe mapy i będę w siódmym niebie Grinning
Hmmm narobiło mi to smaka. Osobiście oprócz tej pani z szerszeniami i tego azteckiego wojownika (który i tak pokazał się tylko na sekundę) to motyw olbrzyma i mikrusa mi już nie podszedł. Walka Sub-Zero i Scorpiona na tej mrocznej mapie wygląda świetnie. Ciekaw jestem czy gameplay będzie taki jak w MK9 czy może z Injustice (słychać charakterystyczny dźwięk ulepszonego silnego ataku z Injustice). No i kwestia czy Sub-Zero jest po to aby narobić smaka fanom czy rzeczywiście pojawi się nasz wojownik z Lin Kuei mimo, że 2 osoby o tym samym imieniu zginęły podczas wydarzeń z poprzedniej części
Kolejny filmik, tym razem wywiad wymieszany z większą ilością samego gameplayu:





Z filmu dowiadujemy się, że akcja gry toczyć się będzie 20 lat po wydarzeniach z MK9, przez co pojawi się więcej postaci (Córka Sonyi oraz Johnnego Cage'a, między innymi).
Gra wygląda prześlicznie, chociaż są pokazane widoczne elementy z Injustice, choćby pod postacią odbijania się od elementów otoczenia. O, no i co ważniejsza zmiana - Każda postać będzie miała dostępne 3 style do wyboru, przed walką. Intryguje mnie to o tyle, że będzie można więcej eksperymentować z ciosami oraz samymi taktykami przeciw wrogim wojownikom. Mój hype zdążył nieco opaść, co nie zmienia faktu że nie mogę się doczekać premiery i przetestowania tej mordoklepki. Jestem przekonany, że będzie co najmniej poziomu poprzedniczki - A to już samo przez siebie mówi, że warto czekać.
Póki co na filmiku widać 24 postacie, z czego cztery są zupełnie nowe. To budzi lekkie obawy co do tego, kto ze starej gwardii się utrzymał zważywszy na to, że mamy 4 postacie mniej niż w MK9.
Style wyglądają ciekawie, nie wiem jak wyglądały one w poprzednich częściach, ale tutaj widzę że to niemały potencjał mogący wynagrodzić mniejsza liczbę kombatantów.

Córka Soni i Cage'a? Meh, ale skoro wszystko jest 20 lat+ to lekką ręką można założyć, że któregoś z jej rodziców w grze mieć nie będziemy. Na pewno są już analizy gameplay'ów i trailerów i więcej postaci jest rozszyfrowanych (portrety to różne sylwetki, nie domyślne avatary.
Ta postać z Kahn w nazwie może być interesująca, ale córka Cagea'a i Sonii? Bitch please!
W szczególności czekam na jakieś postacie ninja, zwłaszcza na Raina, Cyraxa oraz Reptile'a.
(11-06-2014, 22:00)Ymir napisał(a): [ -> ]Córka Soni i Cage'a? Meh, ale skoro wszystko jest 20 lat+ to lekką ręką można założyć, że któregoś z jej rodziców w grze mieć nie będziemy. Na pewno są już analizy gameplay'ów i trailerów i więcej postaci jest rozszyfrowanych (portrety to różne sylwetki, nie domyślne avatary.

Ed Boon mówił, że ich córka, co logiczne, ma łączyć style obydwu rodziców, stąd podejrzewam, że zarówno Johnny Cage jak i Sonya mogą polecieć. Szczerze powiedziawszy nie obraziłbym się na roster podobny do tego z MK: Armaggedon, ale chyba na to nie ma co liczyć. Tak czy siak jako że nie zamierzam się przesiąść jeszcze na nową generację, to po cichu liczę, że wersja na PS3 i X360 nie zostanie pokpiona i przynajmniej nie spadnie poniżej poziomu MK9.
Jako, że tu się nie wypowiadałem, czas to zmienić:
Zaczynając, rozgrywka prezentuje się naprawdę wyśmienicie, do tego Fatality i X-Raye na next-genach dodatkowo zyskają na brutalności, co mi się bardzo podoba. O stylach się nie wypowiadam, widziałem za mało, by cokolwiek na ten temat powiedzieć. Co się tyczy nowych postaci jakoś mi nie podeszły, ich design kompletnie nie pasuje mi do cyklu MK i jakoś ich tu nie widzę, są one takie nijakie, chociaż muszę powiedzieć, że niedawno pokazano nowego kombatanta Kotal Kahna, który jest jedną z lepiej wyglądających nowych postaci (sądząc po wyglądzie). Może uważam tak dlatego, że wygląda on jak Ogre z Tekkena? Generalnie czekam na MKX i zobaczymy, co nam zaserwuje Ed Boon i zgraja z Netherrealm.
Nie mogę się doczekać premiery tej gry, co jak co, ale Mortala zawsze lubiłem, fatalities to miód dla moich oczu Happy_2
Mortal X jest świetny w wersji na androida. Grywam w niego już od dłuższego czasu. W najbliższym czasie sprawdzę też wersję PC i zobaczę czy wciągnie mnie tak samo, bo nie ukrywam, że nie jestem jakimś wielkim fanem serii.
Wie ktoś jak w wersji PC ustawić sterowanie na pada? Nigdzie nie mogę tego znaleźć.