Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™

Pełna wersja: Zielony laser
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2

Zielony laser

Ktoś słyszał? Ktoś się bawił? Nie wiem jak niektóre podróbki z Allegro ale te droższe lasery mają bardzo fajną moc Smiling W nocy widoczna jest cała wiązka i daje to niesamowity efekt. Nie miałem niestety okazji przetestowania go na żywo i zastanawiam się czy rzeczywiście sprawia taką frajdę Grinning Na deser jeszcze dwa filmiki: lasery słabsze i lasery mocniejsze.
Ja widziałem taki w nocy, zielony ale wiązka była słabo widoczna. Wiec pewnie miał niewielką moc, jednak wyglądało to dosyć fajnie.
Ja tam raz miałem kontakt z laserem który kupiłem jak miałem parę lat z ciekawości na bazarze Laughing W nocy był strasznie mało widoczny na odległość większą niż 5cm ;D
@Matheos
Po prostu trafiłeś na jakąś kiepską podróbkę, sam kupowałem "lasery" kilka razy - pierwszy był świetny, miał daleki zasięg, drugi to było coś w stylu Twojego, a trzeci był czymś pomiędzy. Wszystkie czerwone, takie w tamtych czasach (koniec '90, początek '00) na bazarach.

@temat
Tych zielonych nigdzie nie znalazłem do kupienia, ale widziałem taki w akcji na zeszłorocznym Woodstocku - "sąsiad" miał, naprawdę konkretny, ładnie było wiązkę widać. Usiadł przy ścieżce i ustawił go w formie niskiej poprzeczki - sporo ludzi przeskakiwało Winking
Dzięki Że mnie uświadomiłeś całe życie mnie to męczyło czy to jest podróbka Laughing Ale tak serio to wiedziałem, ale nie kręcą mnie za bardzo Lasery więc Nie próbowałem później szukać solidniejszego i lepiej wykonanego :p
Na deal extreme widziałem takie laserki, ale jakoś takie coś mnie nie kręciło nigdy.
Phi. Zielone lasery są dla dzieci. Jeśli chcecie uciąć komuś głowę, polecam tego szefa:

http://www.thinkgeek.com/gadgets/lights/b847/?srp=10

Może być wasz za jedyne 600zł
Zielone lasery dla dzieci ?
To co powiesz na zielony laser o mocy 1 petawata ?

Moc jednego petawata, czyli biliard (1 000 000 000 000 000) watów, czyni go najpotężniejszym laserem na świecie. To 2000 razy więcej niż łączna moc wszystkich elektrowni na terenie USA. Laser jest jaśniejszy niż powierzchnia Słońca.

http://www.wired.com/wiredscience/2008/0...J%E2%80%9D
(30-01-2012, 19:54)Traxxas napisał(a): [ -> ]Laser jest jaśniejszy niż powierzchnia Słońca.

Z ciekawości: jak jasna jest powierzchnia Słońca?
(01-02-2012, 01:34)LeeRoy napisał(a): [ -> ]
(30-01-2012, 19:54)Traxxas napisał(a): [ -> ]Laser jest jaśniejszy niż powierzchnia Słońca.

Z ciekawości: jak jasna jest powierzchnia Słońca?

Ahahaha Grinning właśnie chciałem zadać to samo pytanie.

Also, powodzenia z trzymaniem tamtego lasera w kieszeni Grinning
Idźcie z jakimiś laserkami, ja przypinam Lightsabera do paska i mam +100 szacunku na dzielni. <fuck yea>
Fantazja:
(03-02-2012, 21:15)Berorn napisał(a): [ -> ]Idźcie z jakimiś laserkami, ja przypinam Lightsabera do paska i mam +100 szacunku na dzielni.

Rzeczywistość:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=HPPj6viIBmU[/youtube]
Skąd tyś to Wygrzebał ?!
Lol ExE w jakim świecie Ty żyjesz Grinning To jeden z najpopularniejszych klipów ever!
Jestem aż tak cofnięty?
Ugh. Archon zniszczyles mnie...
Archon, brakuje mi jeszcze do tego grubego. Wywija mopem jak widelcem pewnie.
Ja byłem na wycieczce naukowej to mieli takie że lasery na maksa i na ścienie jakies symbole w rytm techno sie układały Grinning
z laserami o dużej mocy np 500mw jest świetna zabawa z niszczeniem balonów i podpalaniem zapałek na odległość Smiling ale to dosyć droga zabawka . najlepiej pożycz od kogoś na chwilę i zobacz jego możliwości
(21-01-2012, 18:23)Dark Archon napisał(a): [ -> ]Phi. Zielone lasery są dla dzieci.

[Obrazek: DeathStarLaser.jpg]

Nie mogłem się powstrzymać. Grinning
Polecam zmontowanie sobie fioletowego lasera wykorzystując diodę ze starego napędu HD-DVD do Xboxa 360 (koszt używanego napędu obecnie niecałe 50 zł) - w sieci jest mnóstwo tutoriali jak to sklecić. Na YouTubie jest mnóstwo filmików pokazujących taką zabawkę - przebijanie balonów i podpalanie zapałek included.
ngx czy oglądałeś kipkay-a ?
oglądałem sporo materiałów poświęconych montowaniu takiego gadżetu, ale korzystałem z instrukcji instructables.com - tam wszystko jest bardzo przystępnie wytłumaczone krok po kroku.
Ja podobnie Grinning

Stron: 1 2